Honor prezanton Honor V10 të ri me 6 GB RAM, procesor Kirin 970 me 8 bërthama dhe trup metalik

Honor prezantoi disa orë më parë flamurtarin e ri të firmës, Honor V10. Në këtë rast, rrjedhjet kanë paralajmëruar tashmë për një model me 6 GB RAM, një kamerë të pasme të dyfishtë dhe një ekran 5,9 inç Full HD +.

Kjo pajisje e re që është prezantuar në Kinë nga një nga prodhuesit më të rëndësishëm për sa i përket shitjeve në vend, ofron një përfundim premium me të trup metalik dhe një ekran që i shton modës pajisjet më të fundit të paraqitura nga prodhuesit, me pak korniza dhe përfundim 2,5D në anët.

Dizajni i këtij Honor V10

Kur flasim për Nderin nuk mund të injorojmë punën e mirë që ata bëjnë në dizenjot e tyre dhe megjithëse kamera e pasme e dyfishtë del pak nga pjesa e pasme e pajisjes ne po përballemi me një terminal me përfundime premium. El trup metalik i disponueshëm në ngjyra të ndryshme: Aurora blu, e kuqe, e artë dhe e zezë, ata e bëjnë këtë skuadër të duket spektakolare.

Mund të themi se puna e bërë është shumë e mirë për sa i përket dizajnit të saj dhe gjëja më e rëndësishme për disa është që pavarësisht nga kornizat e pakta, pajisja ka një lexues i gjurmëve të gishtave në pjesën e përparme, e cila lehtëson aksesin e përdoruesit dhe nuk ka asgjë të shëmtuar.

Specifikimet e Nderit V10

Ne duhet të sqarojmë se ekzistojnë dy versione në dispozicion një RAM 4 GB me 64 GB hapësirë ​​ruajtëse dhe një tjetër më i fuqishëm me 6 GB RAM, 64 GB ose 128 GB hapësirë ​​të brendshme. Kjo së bashku me procesorin e vetë Huawei, Kirin 970 me 8 bërthama dhe GPU-në e tij Mali-G72 MP12, bëjeni Honor V10 një smartphone me të vërtetë të fuqishëm dhe të besueshëm. Përveç këtyre të dhënave kemi:

 • 5.99 inç (2160 x 1080 piksel) Ekran i plotë + 18: 9 Ekran i plotë
 • Kujtesa mund të zgjerohet deri në 256 GB me microSD
 • Kamera dyngjyrëshe 6MP (RGB) + 20MP për pjesën e pasme me regjistrim video 4K
 • Kamera e përparme 13MP me hapje f / 2.0
 • Disa masa prej 157 × 74.98 × 6.97 mm; Pesha: 172g
 • Lidhja 4G VoLTE, WiFi 802.11ac (2.4GHz / 5GHz), Bluetooth 4.2 LE, GPS, USB Type-C, NFC
 • Një bateri 3750mAh me karikim të shpejtë
 • Android 8.0 Oreo me shtresën e vet EMUI 8.0

Njohja e fytyrës në stilin më të pastër të iPhone X

Ky është një tjetër nga risitë e këtij Honor V10 të ri, pasi që kompania kineze ka kopjuar ose përpiqet të kopjojë sistemin Apple me njohja e tij e fytyrës bazuar në 300.000 pikat e fytyrës të jetë një opsion i besueshëm i sigurisë.

Ne do të flasim për këtë direkt në një artikull tjetër kur të arrijmë të provojmë këtë terminal Huawei, që nga madje u diskutua në prezantimin e Animojis të iPhone. Diçka që është më mirë të shikohet dhe të provohet drejtpërdrejt për të marrë një mendim real.

Çmimi dhe disponueshmëria

Ne kemi disa versione dhe si të tilla disa çmime. Versioni i 4 GB RAM me 64 GB hapësirë ​​të brendshme ka një çmim prej 408 $, nga ana tjetër, modeli që shton 6 GB RAM me 64 GB hapësirë ​​të brendshme grumbullon rreth 50 dollarë më shumë duke mbetur afër 453 dollarë dhe modeli më i fuqishëm shton 6 GB RAM dhe 128 GB hapësirë ​​e brendshme ka një çmim prej afro 529 dollarë.

Në Kinë ata tashmë kanë rezervimin në dispozicion dhe këto do të jenë në dispozicion nga 5 dhjetori i ardhshëm, momenti në të cilin zyrtarisht do të mbahet prezantimi në Evropë i modelit të ri të markës. PNe mund të jemi të sigurt se do ta shohim pajisjen në CES aty pranë në Las Vegas ose në çdo rast më vonë në MWC në Barcelonë, në siguri të plotë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.