Pas disa vitesh në mërgim, Apple TV kthehet në Amazon

Nja dy vjet më parë, pothuajse përkon me fillimin e gjeneratës së katërt Apple TV, i pari që përfshiu dyqanin e vet të aplikacioneve, gjigandin e shitjeve Amazon u zemërua me manzanita sepse kjo pajisje ishte në konkurrencë me Fire TV. As i shkurtër, as dembel, dhe që lëkundet për mbështetjen e tij për tregtinë e lirë, Amazon hoqi Apple TV nga faqja e saj në internet. Që atëherë nuk ka qenë e mundur të shihet një nga këto truket megjithatë, gjërat po ndryshojnë.

Në fund të vitit të kaluar, Amazon papritmas zgjeroi shërbimin e saj streaming video Amazon Kryeministri Video qindra vendeve në botë. Ata madje nuk janë munduar të përkthejnë aplikacionin përkatës dhe natyrisht, ata nuk kanë qenë në asnjë nxitim për të krijuar aplikacionin për Apple TV siç bënë Netflix, HBO dhe shumë të tjerë. Por që tani ai aplikacion është gati të mbërrijë, Apple TV nuk është më një artikull i ndaluar, dhe fillon të shfaqet në raftet virtuale të Amazon.

Për interesin të dua andres

Amazon është një kompani dhe si e tillë drejtohet nga fitimi. Nuk është një gjë e keqe, as nuk duhet ta gjykojmë atë për këtë, por një disimulim i vogël, ndonjëherë, vlerësohet.

Fire TV vs Apple TV

Fire TV VS Apple TV

Pas disa vitesh në të cilat Amazon ka ruajtur veton në set-top-box të nisur nga ata nga Cupertino, Apple TV tashmë ka filluar të shfaqet përsëri në Amazon, konkretisht, Apple TV 4K që u prezantua në botë në shtator 12 së bashku me iPhone 8, iPhone X dhe Apple Watch Series 3. Padyshim, kjo ka të bëjë shumë me thashethemet në rritje që aplikacioni i Amazon Prime Video për Apple TV është gati të debutojë në dyqanin e aplikacioneve tvOS. Në fakt, ardhja juaj mund të ndodhë që nesër.

Apple TV 4K në Amazon

 

Siç duket, ai zhduket, dhe megjithëse u tregua në stok, tani Apple TV 4K nuk shfaqet më si i tillë, megjithëse shfaqet në sugjerimet e kërkimit. Dhe ajo që është e qartë është se Amazon nuk do të krijojë një faqe produkti nëse nuk keni ndërmend ta përdorni.

Nga ana tjetër, lansimi i aplikacionit Amazon Prime Video mund të jetë aq i afërt sa kemi theksuar, por gjithashtu mund të vonohet disa javë. Sido që të jetë, Isshtë një sinjal i mirë, lëvizja sugjeron që Amazon dëshiron të promovojë shërbimin e saj video streaming në vend se të shesë pajisjet e veta. Edhe pse është gjithashtu e vërtetë se Pajisjet Chromecast të Google, aktualisht nuk mbështesin videon Amazon Prime, ende mungojnë. Mendoni për këtë si një hap përpara, në vend që të përfundoni me një sagë të gjatë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   më shumë vegla dijo

  Newsshtë një lajm i mrekullueshëm për të parë videon kryesore të Amazon në TV Apple

  1.    Jose Alfocea dijo

   Plotësisht pajtohem. Gjithashtu, ajo e tërheqjes së një produkti ose mos shitjes së tij sepse nuk e keni zhvilluar aplikacionin për të, duket se është pak e shëmtuar hahaha.
   Një përshëndetje!!

bool (e vërtetë)