Hoover H-Purifier 700, rishikim i këtij pastruesi të madh të ajrit

Pastruesit e ajrit janë një produkt që po bëhet gjithnjë e më i popullarizuar, veçanërisht në këtë kohë kur poleni bëhet armiku numër një i qytetarëve alergjikë. E njëjta gjë ndodh kur flasim për qytete të mëdha, ku ndotja mund të prodhojë nivele të gazrave në shtëpi që nuk janë të përshtatshme për jetën e përditshme dhe mund të shkaktojnë sëmundje.

Kohët e fundit kemi analizuar alternativat në Gadget Actualidad, dhe sot ne sjellim Hoover H-Purifier 700, një pastrues ajri me një madhësi të madhe dhe që përfshin një lagështues midis avantazheve të tjera. Zbuloni me ne pikat kryesore të tij, dhe natyrisht edhe dobësitë e tij.

Materialet dhe dizajni

Hoover është një firmë tradicionale, të cilën më tepër do ta mbani mend për sukseset e saj të mëdha me fshesat me korrent në të kaluarën. Aktualisht gama e produkteve të saj është rinovuar shumë, ndër to gjejmë Pastrues H, një pastrues mjaft interesant vertikal dhe pothuajse cilindrik i ajrit. Zona e poshtme është për grilën e thithjes së filtrit në ngjyrë argjendi, duke qenë plastike. E njëjta gjë ndodh me pjesën e sipërme, plastikën e bardhë ku gjejmë dy doreza të anulueshme për transport, detajet e operacionit dhe zonën e sipërme, ku ndodh magjia.

 • Ngjyrat: Argjend / Argjend + Bardhë
 • pesha: 9,6 Kg
 • dimensionet: 745 * 317 * 280

Kjo zonë e sipërme ka grilën e daljes së ajrit të pastruar dhe një panel kontrolli me një LED rrethor që do të tregojë statusin. Ne kemi funksionalitete të ndryshme në këtë panel prekës për të cilat do të flasim më vonë. Pjesa e pasme mbetet me një projeksion dhe mbulesën e filtrit. Kur e hiqni, ne do të gjejmë një sistem të mbledhjes së kabllove që është gjithashtu mjaft i vlerësuar, megjithëse po, ne kemi humbur një kabllo mjaft më të madhe duke marrë parasysh llojin e produktit me të cilin kemi të bëjmë. Meqenëse ka një mbështjellës automatik, kablli nuk mund të zëvendësohet nga një kabllo më e gjatë.

Karakteristikat teknike dhe filtrimi

Ky Hoover H-Purifier 700 përmban lidhje WiFi dhe Bluetooth në një mënyrë të kombinuar për përdorim përmes aplikacionit, diçka që është befasuese për shkak të shkathtësisë së tij. Ai gjithashtu ka një sensor alarmi për nivele të larta të dioksidit të karbonit, si dhe një sensor të temperaturës dhe lagështisë, diçka që vlerësohet duke marrë parasysh vendndodhjen e produktit dhe sa i rëndësishëm është ky lloj i të dhënave në përdorimin e përditshëm. Nga ana tjetër, ne gjithashtu kemi një sensor grimcash 2,5 dhe 10 nm. Personalisht, Unë mendoj se ai me PM 2,5 do të kishte qenë i mjaftueshëm.

Në krye kemi ekranin që do të na informojë për cilësinë e ajrit në kohë reale. Ne kemi njoftime për mirëmbajtjen e filtrit, të cilat do t'i diskutojmë më poshtë. Ne kemi tre shtresa filtrimi me një filtër të jashtëm që mund të lahet, një filtër Hera H13 dhe një filtër aktiv karboni që do të na lejojë të vazhdojmë me inaktivimin e polenit, veçanërisht interesant për ata që vuajnë nga alergjia. Kështu, kjo pajisje është teorikisht e përshtatshme për hapësira deri në 110 metra, ne e kemi testuar atë në hapësira prej afërsisht 55 metra katrorë. Ka eliminimin e VOC dhe maksimumi i metrave kub të pastruar në orë do të jetë 330, duke eleminuar 99,97% të grimcave të imëta.

Përdorimi dhe mënyrat

Hoover H-Purifier 700, të cilin mund ta blini në Amazon, Ka tre mënyra themelore: Nata, Automatike dhe Maksimale, të cilat do të konfigurohen përmes panelit të prekjes dhe përmes aplikacionit. Sidoqoftë, Do të kemi gjithashtu një lagështues dhe një shpërndarës aromash, të cilin mund ta plotësojmë me produktet e përfshira në paketim. Shtë një shtesë interesante për lagështuesin që nuk është aq i pranishëm në shumë pastrues të ajrit të niveleve të larta, kështu që është një shtesë.

Nga ana e saj, përmes aplikim ne mund ta konfigurojmë H-Pastruesin që ta përdorë atë përmes dy ndihmësve virtualë shumë të njohur, flasim Alexa dhe Asistenti i Google i Amazon. Në të dy rastet, do të integrohet në listën tonë të pajisjeve dhe do të na lejojë ta ndezim dhe çaktivizojmë pajisjen sipas dëshirës, ​​si dhe të programojmë operacionin përtej aplikacionit të siguruar nga vetë Hoover. Aplikacioni mund të përmirësohet, ka një ndërfaqe përdorimi që na kujton shumë produkte të tjera të jashtëzakonshme me origjinë aziatike, megjithatë, bën atë që premton.

Shtesat dhe mendimi i redaktorit

Ne kemi në H-Purifier 700 gamën H-Essence, e cila është një seri e shisheve të vogla të vajrave thelbësore që do të vendosen direkt, me shishen në bombol me vrimë nxjerrëse. Kjo do të thotë që në teori mund të përdorim vetëm vajra thelbësorë Hoover pasi shishja futet në pajisje. Sidoqoftë, realiteti është që ju mund ta mbushni këtë shishe nëse dëshironi me vajra thelbësorë të palëve të treta, diçka që unë rekomandoj për të kursyer kostot. Ky nuk është rasti me filtrin, i cili duket të jetë plotësisht i pronarit, por ne nuk ju këshillojmë gërvishtjet, veçanërisht në këtë rast sepse çmimi është i përballueshëm në krahasim me rivalët në treg. Ne gjithashtu kemi H-Biotics, një varg elementësh dezinfektues dhe probiotikë që futen në bombol me vrimë nxjerrëse.

Rrjedha e ajrit është teorikisht 360º, megjithatë, sensorët më kanë dhënë vlerësime paksa të ndryshme nga produktet e tjera relativisht të nivelit më të lartë. Tubi i ajrit të pastruar nuk duket aq i fuqishëm sa mund të pritet nga një produkt që premton deri në 300 metra kub në orë, përveç kësaj, kjo do të dëmtojë ndjeshëm heshtjen, e cila me shpejtësi të ulët është e pranueshme, por në mënyrën e natës nuk është aq sa prisja. Për njerëzit me vështirësi në gjumë të zhurmshëm, Pastruesi H do të duhet të fiket. Kjo ka qenë përvoja jonë me H-Purifier 700.

Ky H-Purifier na ofron një alternativë me një kosto jo shumë të lartë, e cila nuk ka kursyer shtesa të tilla si lagështuesi, sensorët ose bombol me vrimë nxjerrëse të esencave, por në detaje të caktuara mbetet një hap poshtë pastruesve të tjerë të nivelit të lartë si Dyson ose Philips. Sidoqoftë, ndryshimi në çmim është famëkeq dhe madje na ofron më shumë kapacitet. Gjëja më e keqe në përvojën tonë është aplikacioni, të paktën në versionin e tij për iOS. Ju mund të merrni H-Purifier 700 nga 479 euro në Amazon.

H-Pastrues 700
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 3.5 yje
449
 • 60%

 • H-Pastrues 700
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit: Maj 27 2021
 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • Aftësia për të pastruar
  Redaktori: 70%
 • Lidhshmëria dhe aplikacioni
  Redaktori: 50%
 • karakteristika
  Redaktori: 70%
 • Pjesë këmbimi
  Redaktori: 70%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 70%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 70%

Pro dhe kundër

rekuizitë

 • Dizajn i bukur
 • Shumë funksionalitete
 • Numër i madh i sensorëve

Contras

 • Zbatim i dobët
 • Kabllo relativisht e shkurtër

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.