Përshëndetje, intercom i ri i zgjuar video nga Nest

Përshëndetje, intercom i ri i zgjuar video nga Nest

Javën e kaluar, firma teknologjike Nest, e specializuar në termostate dhe mbikëqyrje për shtëpinë e re të zgjuar, bëri një hap përpara duke prezantuar sistemin e saj të parë gjithëpërfshirës të sigurisë për individët e quajtur Nest sigurt.

Por ky sistem i sigurisë, i përbërë nga tre pajisje, nuk mbërriti vetëm, por shoqërohet nga dy produkte të tjerë të rinj.  Nest Cam IQ në natyrë, një aparat mbikëqyrje rezistent ndaj motit, dhe Përshëndetje, një intercom i zgjuar video për të cilin do të flasim më tej.

Fjetja Përshëndetje, zilja e derës që duam në shtëpi

Zilja e re e videos inteligjente Përshëndetje Foleja ka një Kamera HD me një fushë të gjerë shikimi 160 gradë dhe aftësi HDR që siguron cilësi të shkëlqyeshme të imazhit. Por ajo gjithashtu vjen me një mikrofon dhe altoparlant audio me dy drejtime, në mënyrë që tingulli të rrjedhë normalisht.

Përshëndetje, intercom i ri i zgjuar video nga Nest

Ajo gjithashtu integron një unaza e udhëhequr me të cilën të ndriçohet dera e shtëpisë dhe kështu të shihet më mirë kush është në të.

Ndërfaqja e re video Përshëndetje ai është në gjendje të zbuloj se dikush është te deranë shtëpi, edhe kur nuk i keni rënë ziles së derës. Komunikon përmes Bluetooth dhe Wi-Fi duke përdorur aplikacionin për pajisjet mobile dhe i dërgon një njoftim pronarit me imazhin se kush është te dera. Që atëherë, përdoruesi do të jetë në gjendje të mbajë komunikimin me vizitorin, nga kudo, dhe rrjedhshëm. Dhe madje luani një audio të programuar tek vizitori juaj.

Përshëndetje, intercom i ri i zgjuar video nga Nest

Gjithashtu, nëse vendosni një pajtim mujor në Nest Aware, për 10 dollarë në muaj Përshëndetje do të jetë në gjendje të identifikoni anëtarët e familjes tuaj, si dhe regjistrim video 24/7 dhe funksione të tjera shtesë në lidhje me pjesën tjetër të produkteve të markës.

 

Për momentin çmimi që do të ketë zilja e derës është e panjohur Përshëndetje nga Nest por ajo që dimë është se do të dalë në treg në Evropë dhe Shtetet e Bashkuara gjatë tremujorit të parë të vitit 2018.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)