Pesë TV Box me Android për të gjitha buxhetet

Kutitë Android TV janë një produkt gjithnjë e më i popullarizuar dhe pak marka kanë lëshuar televizione inteligjente që mund të përdoren me të vërtetë. TV Box me Android na lejon të marrim të gjitha liritë që marrim nga celularët tanë çdo ditë, por në komoditetin e divanit, duke e bërë televizionin tonë sa më të zgjuar.

Ndoshta kjo është arsyeja pse ata po bëhen një produkt gjithnjë e më i popullarizuar. Sot ne duam t'ju bëjmë një përmbledhje me pesë alternativa për të gjitha shijet dhe xhepat, kështu që ju mund të zgjidhni tuajat pa pasur nevojë të kërkoni shumë. Qëndroni me ne dhe zbuloni se cilat janë alternativat më të mira më të lira Android TV Box për ju.

Pra, pa vonesa të mëtejshme do të fillojmë t'ju tregojmë se cilat janë pesë TV Box-et më të mira me Android që tregu mund t'ju ofrojë.

SCISHION V88 - 4K RK3229

Markë Scishion Android TV Box

 • Procesori: 3229 GHz Quad Core RK1,5
 • GPU: Mali-400
 • RAM: 1 GB
 • ROM: 8 GB
 • Android 5.0

Ne fillojmë me këtë Android TV Box jashtëzakonisht të lirë, aktualisht mund ta merrni nga 20 euro në këtë LINK, megjithëse shpesh varion rreth 50 €. Ne po përballemi me një Android TV Box themelor me një dizajn interesant, por që është krijuar për të përmbushur nevojat e atyre që kërkojnë më pak, një alternativë e mirë, e bukur dhe e lirë. Ka të gjitha portet që do të prisnit siç janë Ethernet, katër UBS, një lexues i kartave SD dhe rezultate analoge audio. Shtë një kuti pa zhurmë që plotëson gjërat themelore.

Mecool M8s Pro L

Android TV BOX

 • Procesori: Amlogic s912 64-bit, me 8 bërthama dhe 2,1 GHz
 • GPU: Mali-T820MP3
 • RAM: 3 GB
 • ROM: 16 GB
 • Android 7.1

Këtu gjërat fillojnë të marrin pak më shumë VIP, ne gjejmë 3 GB RAM dhe një procesor që duhet të jetë në gjendje të ekzekutojë shumicën dërrmuese të aplikacioneve në Google Play Store, si dhe një aftësi për të transmetuar në rezolucionet UHD që nuk lejojnë ti asgje indiferente. Një avantazh tjetër është se si standard është azhurnuar plotësisht në versionin e fundit të Android, e cila bie aftësitë e saj.

Shtë mjaft e mirë dhe tërheqëse, ka Ethernet, HDMI, lexues letrash me bira, dy USB dhe dalje audio analoge për të kursyer. Mund ta merrni nga 45 € në KJO LIDHJE.

Xiaomi mi Box

Android TV Xiaomi

 • Procesori: Cortex A54 quad-core 2,0 GHz
 • GPU: Mali-450
 • RAM: 2 GB
 • ROM: 8 GB
 • Android 6.0

Gjigandi aziatik gjithashtu duhej të kishte versionin e tij, nuk mund të mungonte. Sidoqoftë, duket se është mjaft i zhveshur në krahasim me të tjerët, ne do të gjejmë vetëm një dalje USB, një dalje audio analoge dhe HDMI. I mungon lexuesi i kartave por përfshin një telekomandë që vjen direkt në paketën e mirëseardhjes. Kontrolli ju jep një plus të rëndësishëm komoditeti, megjithëse lëvizim në diapazonin e çmimeve pak më të lartë. Pasja e një produkti të garantuar Xiaomi ka një çmim, posaçërisht nga 59 € në KJO LIDHJE.

Rikomagic RK3229

Rikomagic Android TV

 • Procesori: RKM 3229 quad-core 2,0 GHz
 • GPU: Mali-400
 • RAM: 2 GB
 • ROM: 16 GB
 • Android 6.0

Rikomagic është një firmë më shumë sesa ekspert në këtë panoramë, ofron TV Box të një cilësie të provuar, dhe personalisht është ai që më ka dhënë rezultatin më të mirë. Në këtë kaos kemi HDMI, Ethernet, dalje optike audio, dalje audio analoge, dy USB dhe lexues letrash me bira, pa dyshim që nuk do të humbni asgjë. Në të njëjtën mënyrë, kjo pajisje ka telekomandën e saj me të cilën mund të lundrojmë lehtësisht përmes TV Box. Mund ta merrni nga 27 € në KJO LIDHJE, një çmim spektakolar për produktin me çmimin më të mirë që ju ofrojmë në listë.

Liqeni Voyo Apollo

Unë shkoj MiniPC

 • Procesori: Apollo Lake N3450 quad-core 2,2 GHz
 • GPU: Intel HD Graphics 505
 • RAM: 4 GB
 • ROM: 64 GB
 • Dritaret 10

Një produkt i projektuar për më të kërkuarit, në materiale më premium dhe me karakteristika teknike që na lejojnë ta konsiderojmë atë një PC Box. Undshtë padyshim një qendër argëtimi me Windows 10 që do t'ju lejojë të shijoni të gjitha llojet e përmbajtjes, vetëm për më të shijshmit e botës audiovizive. Padyshim që çmimi hyn në lojë, nga 135 € në KJO LIDHJE.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.