Petkit Pura X, një kuti mbeturinash për macen tuaj që është inteligjente dhe pastrohet vetë

Nëse keni një mace, e dini që kutia e mbeturinave mund të bëhet një makth i vërtetë, nëse keni dy ose më shumë, nuk do t'ju them asgjë. Megjithatë, ju tashmë e dini se në Actualidad Gadget ne kemi gjithmonë alternativat më të mira të lidhura në shtëpi, në mënyrë që t'jua bëjmë jetën më të lehtë për ju dhe sigurisht për kafshët tuaja shtëpiake të dashura.

Ne i hedhim një sy Petkit Pura X inovativ, një kuti e zgjuar mbeturinash që pastrohet vetë dhe ka një sërë veçorish mahnitëse. Zbuloni me ne se si mund t'i thoni lamtumirë detyrës së lodhshme të pastrimit të kutisë së mbeturinave të koteles suaj, do ta vlerësoni të dy, do të fitoni në shëndet dhe sigurisht në kohë.

Materialet dhe dizajni

Jemi përballë një pakete të madhe, më mirë do të thosha shumë e madhe. Larg asaj që mund ta imagjinoni të jetë një kuti rëre, dimensionet janë mjaft të mëdha, ne kemi një produkt me përmasa 646x504x532 milimetra, domethënë afërsisht sa një makinë larëse, kështu që nuk do të mund ta vendosim saktësisht në asnjë cep.. Megjithatë, dizajni i tij e shoqëron atë, është ndërtuar në plastikë ABS për pjesën e jashtme të bardhë, përveç zonës së poshtme, e cila është në gri të hapur, ku do të vendoset depozitimi i stolit.

 • Përmbajtja e paketës:
  • Kuti rëre
  • Mbulesë
  • Përshtatës i rrymës
  • Lëng që eliminon erën
  • Paketa e qeseve të plehrave

Në pjesën e sipërme kemi kapakun në formë paksa konkave ku mund t'i lëmë gjërat të vendosura, në pjesën e përparme një ekran të vogël LED që do të na tregojë informacionin, si dhe dy butonat e vetëm të ndërveprimit. Përveç kësaj, paketa përfshin një rrogoz të vogël që do të na lejojë të mbledhim gjurmët e mundshme të rërës që macja mund të heqë, diçka shumë e vlerësuar. Pesha totale e produktit është 4,5 kg kështu që nuk është as tepër i lehtë. Ne kemi një përfundim të mirë dhe një dizajn interesant, i cili duket mjaft mirë edhe në çdo dhomë, sepse siç do të shohim më poshtë, ekzekutimi i tij është aq i mirë sa nuk do të kemi probleme në këtë drejtim.

Funksionet kryesore

Kutia e plehrave ka një sistem pastrimi të bazuar, nëse vëzhgojmë brendësinë e saj, në një kazan (ku do të vendoset pjella e maces dhe ku do të lehtësohet). Sistemi i pastrimit është mjaft kompleks, kështu që ne nuk do të ndalemi në detajet teknike dhe inxhinierike, por më tepër në rezultatet përfundimtare që na ofron Petkit Pura X dhe në këtë seksion jemi mjaft të kënaqur me testet e kryera.

Nuk duhet të shqetësohemi për faktin se ka një funksionim mekanik, pasi sandbox ka një sistem pastrimi automatik që duhet ta rregullojmë përmes aplikacionit, megjithatë ka sensorë të ndryshëm, si peshë ashtu edhe lëvizje, që do të pengojnë daljen e Pura Petkit X. në funksion nëse foleja është shumë afër ose brenda. Në këtë seksion, siguria dhe qetësia e maces sonë të vogël është plotësisht e garantuar.

 • Diametri i hyrjes së folesë: 22 centimetra
 • Pesha e përshtatshme e pajisjes: Midis 1,5 dhe 8 kilogramë
 • Kapaciteti maksimal i rërës: Midis 5L dhe 7L
 • Sistemet e lidhjes: 2,4 GHz WiFi dhe Bluetooth

Gjithashtu duhet theksuar se paketa përfshin një sërë aksesorësh, këto janë katër kanaçe me eliminues të erërave të lëngshme, si dhe një paketë çanta për të mbledhur papastërtitë. Megjithëse ena e stolit ka një madhësi të veçantë, nuk mendoj se ka shumë problem për të përdorur çdo lloj qese me madhësi të vogël, megjithatë, ne mund të blini veçmas qeset dhe eliminuesit e erës për çmimin mjaft të përmbajtur në faqen e internetit Petkit. Sigurisht, këto aksesorë janë gjithashtu të disponueshëm në PETKIT Rimbushje ....

Sa i përket aksesorëve, cilësisë së përgjithshme të pajisjes dhe pjesës tjetër të kompleksitetit të Petkit Pura X, ne kemi qenë mjaft të kënaqur, tani do të na duhet t'i kushtojmë një seksion të tërë si aplikacionit ashtu edhe sistemeve të ndryshme të programimit. dhe sandbox inteligjent cilësimet.

Cilësimet dhe mënyrat për të bashkëvepruar me sandbox

Për ta konfiguruar atë, thjesht do të duhet të shkarkojmë aplikacionin Petkit i disponueshëm për të dy android si për të IOS plotësisht falas. Pasi të kemi përfunduar procedurën e konfigurimit dhe regjistrimit të aplikacionit, do të hyjmë për të shtuar këtë pajisje në fjalë, do të na kërkohet të ndjekim disa udhëzime me butonat e Pura X, megjithatë, nëse keni ndonjë pyetje, ju rekomandojmë mund të shihni videon që kemi ngarkuar në kanalin tonë në YouTube duke analizuar Pura X ku ju tregojmë procedurën e konfigurimit hap pas hapi.

Aplikacioni na lejon të mbajmë një regjistër të detajuar të kohës kur kafsha jonë shkon në sandbox, si dhe oraret e pastrimit të tyre, si automatikisht ashtu edhe manual. Dhe mund ta fikim, të vazhdojmë me pastrimin e menjëhershëm dhe madje të planifikojmë heqjen e menjëhershme të erës. Për pjesën tjetër të përcaktimeve, ne mund të kryejmë "Rregullimin inteligjent" të disponueshëm gjithashtu në aplikacion. Përveç kësaj, në këtë regjistër do të jemi në gjendje të vëzhgojmë ndryshimet në peshën e maces sonë.

Kjo peshë e kotele do të shfaqet menjëherë në ekranin e X i pastër, kjo që na jep informacion për gjendjen e rërës, për të na njoftuar kur duhet ta ndryshojmë atë, në të njëjtën mënyrë që të gjitha veprimet e ofruara nga aplikacioni mund të kryhen edhe drejtpërdrejt manualisht përmes dy butonave të vetëm fizikë nga të cilët përbëhet Petkit Pura X.

Mendimi i redaktorit

Pa dyshim, ky është një produkt jashtëzakonisht interesant, ku mund ta blini Powerplanet Online si distributor zyrtar i produktit këtu në Spanjë, ose përmes mekanizmave të importit nga faqet e tjera të internetit. Pa dyshim, është një alternativë e shtrenjtë, rreth 499 euro në varësi të pikës së shitjes së zgjedhur. Por veçanërisht nëse kemi më shumë se një mace, mund të na kursejë shumë kohë, duke na ndihmuar të ruajmë higjienën e maces dhe atë të shtëpisë sonë, kështu që mund të bëhet një aleat i paçmuar për jetën tonë të përditshme. . Ne e kemi analizuar atë, ju kemi treguar për përvojën tonë në thellësi dhe tani ju mbetet të vendosni nëse ia vlen apo jo.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.