Philips 3000i, pastruesi standard i ajrit [Rishikimi]

L pastrues të ajrit ato janë bërë një produkt i njohur veçanërisht në muajt e fundit. Ata janë bërë një aleat shumë interesant për ata që vuajnë nga alergjia dhe madje edhe erërat e këqija. Si gjithmonë, në Actualidad Gadget ne qëndrojmë të informuar për përparimet më të fundit teknologjike për shtëpinë tuaj dhe ka ardhur koha për pastruesit e ajrit.

Ne ju tregojmë serinë e re Philips 3000i, një pastrues ajri me gamën dhe kapacitetin më të lartë për përdoruesit më të kërkuar. Qëndroni me ne dhe zbuloni përfitimet dhe dobësitë e një prej pastruesve më të famshëm të ajrit në treg.

Siç ndodh shpesh, ne kemi vendosur ta shoqërojmë këtë analizë të fundit me një video në vazhdim kanali ynë në YouTube. Në këtë video, ndër të tjera, do të jeni në gjendje të vëzhgoni zhbllokimin e plotë të Pastrues Philips Series 3000i, si dhe një udhëzim të detajuar për të qenë në gjendje ta konfiguroni dhe ta bëni atë të funksionojë si duhet. Më vonë do të flasim për rezultatin e përgjithshëm dhe do të rishikojmë karakteristikat e tij teknike. Ju mund të hidhni një vështrim në videon dhe të përfitoni nga rasti të regjistroheni në kanalin tonë YouTube, në këtë mënyrë ju do të na ndihmoni të vazhdojmë të rritemi dhe natyrisht ne do t'i përgjigjemi çdo pyetje në kutinë e komenteve.

Materialet dhe dizajni

Si mund të ishte ndryshe, Philips na ka lënë një ndjenjë interesante për sa i përket materialeve dhe prodhimin e një produkti të tillë prim si kjo Ne kemi një pajisje cilindrike që është e përbërë në gjysmën e saj të sipërme të një mbulese tekstili të qepur dhe logon e kompanisë. Në pjesën e poshtme kemi plastikë gri ose të bardhë, në varësi të modelit të zgjedhur, si dhe mbulesa magnetike me qasje të lehtë për filtrin e përfshirë me pastruesin. Në nivelin e peshës dhe prekjes, pastruesi na lë ndjesi të mira.

 • dimensionet: 645 x 290 x 290
 • pesha: 10,5 Kg
 • Ngjyrat: E zezë dhe e bardhë në varësi të zgjedhjes

Në krye është vendi ku do të gjejmë panelin LED për të cilin do të flasim më vonë, unaza e ndriçimit RGB LED që do të na informojë për gjendjen e cilësisë së ajrit dhe vrimat përmes të cilave do të dalë ajri plotësisht i pastruar. Pajisja e rishikuar është e madhe, nuk mund ta mohojmë, por kjo shkon krah për krah me aftësitë e saj të pastrimit kolosal. Nga ana e saj, ne kemi një dizajn relativisht minimalist që do të duket mirë pothuajse në çdo dhomë, siç mund ta shihni në fotografitë që shoqërojnë këtë analizë. Megjithatë, për arsye të dukshme, ajo është më e përshtatshme për dhoma të mëdha të jetesës ose kuzhina.

Karakteristikat teknike

Ky pastrues 3000i Isshtë krijuar për dhoma deri në 104 metra katrorë, kryesisht dhoma me plan të hapur, por falë sistemit të tij të dëbimit të ajrit të pastruar 360º ne do të jemi në gjendje të shkojmë në dhoma disi më komplekse në nivelin e rregullimit të mobiljeve dhe mureve. Shkalla e grimcave CADR, domethënë, aftësia e pastrimit të kësaj pajisje është deri në 400 metra kub në orë në fuqinë maksimale të ofruar nga marka. Këto janë aftësitë e filtrimit:

 • Grimca PM2,5 - 99,97%
 • Virusi H1N1 - 99,9
 • Bakteret - 99,9
 • Prek panelin e kontrollit

Ne kështu marrim një kapacitet filtrimi prej grimca ultrafine deri në 3 nanometra, që thuhet së shpejti. Për ta bërë këtë, ai përdor dy teknologjitë e pastrimit dhe filtrimit të ajrit të markës Philips, të tilla si VitaShield dhe AeraSense, rezultate të patentuara dhe të provuara shkencërisht. Në nivelin e sensorit, ne do të kemi një sensor të gazit dhe një sensor të grimcave PM2,5.

Pastrimi i shpejtë dhe efikas me sistemin e ri të qarkullimit të ajrit dalës spiral 3D pastron ajrin në një dhomë 20 m² në më pak se 8 minuta.

Në të njëjtën mënyrë, ai do të ketë një sistem sinjalizimi dhe bllokimi të cilësisë së ajrit HealtyAirProtect i cili do të sinkronizohet me motorin DC dhe aplikacionin e pajisjes mobile.

Mirëmbajtja dhe aplikimi

Lidhur me mirëmbajtjen, ne do të kemi një filtër me një afat të rekomanduar të ruajtjes prej 36 muajsh. Ne kemi një sistem alarmi si në ekranin LED ashtu edhe në aplikacionin celular që do të na informojë për statusin e cilësisë së ajrit dhe performancën e filtrit. Ky filtër është testuar me aerosol NaCI nga iUTA në përputhje me DIN71460-1, ai gjithashtu do të ketë udhëzime për pastrimin e shtëpisë për të zgjatur jetën e tij të dobishme.

Importantshtë e rëndësishme të theksohet se këta filtra mund të blihen veçmas në shitore të zakonshme si Amazon për vetëm 79 euro, një plus duke marrë parasysh koston e filtrave të tjerë të ngjashëm në produktet konkurruese.

Nga ana e tij, aplikacioni celular është i disponueshëm për android dhe sigurisht për iPhone (iOS). Në të do të jemi në gjendje të trajtojmë lehtësisht pajisjen, si dhe të gjitha sa vijon:

 • Merr njoftime për cilësinë e ajrit
 • Hyni në raportin e cilësisë së ajrit në kohë reale
 • Ndizni dhe fikni pajisjen
 • Kaloni midis tre mënyrave: Turbo, Automatike dhe Natën
 • Ndizni dhe fikni dritën e panelit të prekjes
 • Shtoni atë në Siri për t'u integruar me shtëpinë e lidhur

Padyshim që aplikacioni është një shtesë më shumë se interesante dhe që na ndihmon të menaxhojmë pajisjen me të gjitha informacionet që mund të priten. Completelyshtë plotësisht falas dhe nuk kërkon asnjë lloj pajtimi. Trajtimi dhe dizajni i tij janë integruar mirë, por na vjen keq që nuk keni zgjedhur ta integroni atë me Alexa ose HomeKit të Apple. sikur të ndodhë në pajisjet e tjera të Philips në stilin e Hue.

Mendimi i redaktorit

Ne gjejmë një pastrues ajri nga më të mirët në treg në këtë Philips 3000i, një pajisje plotësisht e integruar me gjithçka që prisni dhe aftësi që pak marka janë në gjendje të ofrojnë. Padyshim që e gjithë kjo ka një çmim, rreth 499 euro në varësi të pikës së zgjedhur të shitjes do të jenë fajtorë. Clearlyshtë e qartë se nuk është një mundësi për të hyrë në treg, por është alternativa më e mirë nëse ajo që ne po kërkojmë është efektiviteti, efikasiteti dhe performanca. Nëse dëshironi të pastroni ajrin në dhoma më të mëdha se 100 m2, kjo duhet të jetë opsioni juaj i parë. Ju mund ta blini në tuajin pikat e zakonshme të shitjes siç janë El Corte Inglés, MediaMarkt ose faqja zyrtare e Philips.

Seria 3000i
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 5 yje
499
 • 100%

 • Seria 3000i
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
 • Ekran
 • performanca
 • Kamera
 • autonomi
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
 • Cilesia e cmimit

rekuizitë

 • Projektimi minimalist dhe ndërtimi premium
 • Integrimi i plotë me aplikacionin dhe automatizimin
 • Një filtër me një jetë të gjatë shërbimi
 • Kapacitet i madh i pastrimit dhe performancës

Contras

 • Asnjë integrim me Alexa ose Apple HomeKit
 • Zhurma e tepërt në fuqitë maksimale
 • Kablloja e rrymës mund të jetë pak më e gjatë

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)