Philips bën që dritat e saj Hue të kërcejnë nën tingujt e Spotify

kohët e fundit Philips ka kryer një ngjarje shumë interesante virtuale ku ne kemi qenë në gjendje të marrim pjesë dhe në të cilën kemi kapur se cilat janë lajmet e ardhshme në nivelin e harduerit dhe softuerit nga divizioni Hue për pjesën e mbetur të vitit 2021.

Këtë herë ndalemi në një bashkëpunim shumë interesant që, sinqerisht, nuk e dimë se si dikush nuk e kishte menduar më parë. Spotify dhe Philips bashkohen për të sinkronizuar muzikën tuaj me llambat tuaja dhe për të krijuar mjedise dinamike. Sigurisht, djemtë në Spotify nuk pushojnë së mahnituri me aplikacionet e ndryshme të shërbimit të tyre muzikor.

Jo gjithçka që kemi parë ka qenë softuer, dhe është se divizioni Hue ka njoftuar një shirit të ri të dritës për televizorin, si dhe një përmirësim të lehtë të disa prej llambave të tij që tani janë më efikase dhe të ndritshme. Çdokush që ka një shtëpi të plotë me Philips Hue siç është rasti im, do ta dijë se këto llamba nuk karakterizohen pikërisht nga kapaciteti i tyre ndriçues.

Tani kemi lajme muzikore për ata përdorues të Philips Hue që gëzojnë llamba me një sërë ngjyrash ose pajisje të ndryshme RGB. Nëse shkoni në seksionin argëtues të aplikacionit Hue për pajisjet mobile, do të jeni në gjendje të sinkronizoni sistemin tuaj me Spotify dhe do t'ju ofrojë mundësinë që të përshtatni muzikën tuaj me ndriçimin tuaj, ju do t'i bëni dritat të kërcejnë fjalë për fjalë.

Kjo veçori tashmë është lëshuar, duhet të përditësoni aplikacionin tuaj Philips Hue dhe të ndiqni hapat e përmendur më lart. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të kujtuar se Philips Hue ka meta të dhënat e këngëve, kështu që vizualizimi në teori nuk do të marrë asnjë vonesë me muzikën. Ndërkohë, mund të vazhdoni të vini bast për ndriçimin klasik. Mos harroni atë në Vegël Actualidad Ne kemi mësime të shumta në YouTube se si të montoni pajisjet tuaja të ndriçimit të zgjuar në shtëpi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.