Çmimi i Bitcoin gati të kalojë 3.500 dollarë

Vlera e Bitcoin është bërë një slitë rul, praktikisht që kur u bë monedhë përdorimi, vlera ka ardhur duke u rritur dhe duke rënë vazhdimisht, duke arritur maja të pabesueshme. Disa vjet më parë, vlera e Bitcoin arriti në 1.000 dollarë, ishte atëherë që njerëzit filluan të shfaqnin një interes më të madh për këtë kriptomonedhë.

Që atëherë vlera e tij ka ndryshuar me kalimin e kohës për të arritur aktualisht shumë afër 3.500 dollarë. Duke marrë parasysh që më 16 korrik, vlera e tij ra në 1.868 dollarë, ne mund të shohim se për pak më pak se një muaj vlera e tij është dyfishuar.

Siç mund ta shohim të dy në Coinbase Ashtu si Kraken, vlera e Bitcoin është vetëm 10 $ duke arritur në $ 3.500, të paktën që nga ky shkrim. Pas ngritjes së pabesueshme që ka përjetuar muajt e fundit vlera qarkulluese e kësaj monedhe tejkalon shumë 50.000 milion dollarë, diçka që nuk do t'u bëjë asnjë hir organeve rregullatore botërore, organeve që nuk kanë ndonjë kontroll mbi këtë monedhë dixhitale, gjë që e ka bërë më të lehtë për përdorimin e saj të bëhet e zakonshme për çdo lloj transaksioni.

Duhet të mbahet mend se përdorimi i kësaj monedhe nuk ka ndonjë shpenzim transferimi dhe posedimi i saj është plotësisht anonim, gjë që e shndërroi këtë monedhë në diçka të zakonshme kur kryen transaksione të dyshimta siç janë blerja e drogës, armëve dhe tjeter Por për disa kohë tani, kompani të mëdha si Microsoft ose Steam kanë shtuar këtë kriptovalutë midis opsioneve në dispozicion për të paguar për shërbimet që ato ofrojnë, një mbështetje e rëndësishme që ka shërbyer në mënyrë që kjo monedhë të ketë fituar popullaritet në mesin e përdoruesve dhe të jetë bërë e pashënuar. i paligjshmërisë me të cilën ishte lidhur.

Nëse doni të dini si dhe ku të blini Bitcoins, atëherë lexoni këtë artikull.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.