PlayStation 4 I hollë, më i hollë dhe më i stilizuar. Çmimi dhe data e lëshimit

ps4-pakta

Natën e kaluar, në të njëjtën kohë kur mbërriti PlayStation 4 Pro, gjithashtu mbërriti PS4 Slim, një version i rinovuar dhe i stilizuar i PlayStation 4 Origjinal (ose Yndyra). Me një trup të hollë dhe qoshe të rrumbullakosura, kështu u prezantua kjo konsolë e re Sony, e cila ka marrë një logo gjigande të PlayStation në pjesën e sipërme, me të cilën do të dallojmë lehtësisht se për çfarë lloj konsolë po flasim. Kështu që të gjitha thashethemet dhe ato unboxings video që ju treguam vetëm disa javë më parë janë përmbushur, prandaj, asgjë nuk ishte për t'u habitur.

Konzolla e kompanisë japoneze do të mbërrijë shumë më herët sesa prisnim, në fakt, javën e ardhshme mund të fillojmë ta shohim konsolën në raftet e dyqaneve. Siç mund ta shihni në fotografi, materiali është mjaft i ngjashëm me atë që ofronte PlayStation 4 Fat, megjithatë qoshet janë rrumbullakuar përafërsisht, lamtumirë skajeve agresive të PlayStation 4 Fat. Nga ana tjetër, lamtumirë të gjithë përmbajtjes prekëse, PS4 Slim ndodh që të ketë dy butona fizikë në pjesën e përparme, e cila do të kursejë telashe. Sidoqoftë, LED karakteristikë e sipërme e gjatë zhduket. Sidoqoftë, kjo LED do të përfaqësohet në kontrollin e konzollës, e cila, siç thamë disa javë më parë, pëson një retush të vogël, TouchPad bëhet gjysmë-transparent.

PlayStation 4 Slim do të ketë gjithashtu mbështetje për teknologjinë HDRNë fakt, ky funksionalitet do të arrijë në të gjitha konsolat Sony me azhurnimin në firmware 4.0 të sistemit. Pra, nëse po mendoni të blini një PS4 Fat për arsye financiare, mund të jetë një kohë e mirë për ta marrë atë, pak para se të fillojnë të zhduken nga raftet e dyqaneve.

Këto janë çmimet, data e fillimit është planifikuar për Shtator 15 të këtij viti në të gjitha tregjet:

  • Japoni: 29.980 Y
  • MB: 259 GBP
  • Evropë: 299 EUR
  • Shtetet e Bashkuara të Amerikës: 299 USD

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.