Vulkkano Bullet, një altoparlant portabël me një dizajn të kujdesshëm dhe tingull me cilësi të lartë

Plumbi Vulkkano

Altoparlantët portabël janë bërë pajisje që pothuajse të gjithë ne priremi t'i kemi dhe që gjithashtu i përdorim gjithnjë e më shpesh. Ka me qindra pajisje të këtij lloji në treg, me madhësitë dhe çmimet më të larmishme për të gjithë ose pothuajse të gjithë përdoruesit. Ditët e fundit kemi qenë në gjendje të provojmë një nga këto vegla, posaçërisht atë Plumbi Vulkkano, të cilat na janë caktuar për këtë analizë që atëherë suxhuk, të cilit ne i falënderojmë publikisht.

Nga kjo Plumbi Vulkkano dallohet në një masë të madhe i tij dizajn që ofron një rezistencë të madhe ndaj goditjeve, duke qenë gjithashtu rezistent ndaj spërkatjeve falë certifikimit IPX6. Kjo na lejon ta përdorim atë në pothuajse çdo skenar, pa marrë parasysh sa është i pafavorshëm ose siç ka qenë rasti im, për të dëgjuar muzikë ndërsa bëj dush.

Karakteristikat dhe specifikimet

Plumbi Vulkkano

Para së gjithash, ne do të shqyrtojmë tiparet kryesore dhe specifikimet e këtij Plumbi Vulkkano të jemi të qartë se për çfarë lloji të pajisjes po flasim;

 • Përmasat: 149.5 x 47 x 68.6 mm
 • Pesha: 330 gram
 • Dizajni që përmban drejtuesit 2 x 40 mm (10W)
 • Lidhshmëria: bluetooh 4.0, microUSB, lidhës Jack 3.5 mm dhe lexues i kartave micro-SD
 • Bateria: litium me 2.200 mAh dhe një autonomi të përafërt prej 10 orësh
 • Të tjerët: Mikrofoni i integruar pa duar dhe certifikimi IPX6 e bën atë rezistent ndaj spërkatjes

Dizajn

Plumbi Vulkkano

Pasi Plumbi Vulkkano të hiqet nga kutia, ne gjejmë një pajisje kompakte, e fuqishme që në shikim të parë duket rezistente ndaj çdo goditjeje, rënieje ose ndikimi. Me një fund të zezë dhe të kuq, mund të themi se nuk është më e bukura që kemi parë, por duke marrë parasysh që është një altoparlant, ato kanë një dizajn më se interesant për çdo përdorues.

Pesha e tij është vetëm 330 gram, diçka që befason, pasi që duke pasur parasysh fuqinë e saj mund të mendoni se pesha e pajisjes do të jetë shumë më e madhe. Sa i përket dimensioneve, ato nuk janë aspak të ekzagjeruara; 149.5 x 47 x 68.6 milimetra. Nëse do ta çoni kudo është shumë e rehatshme për tu transportuar dhe falë dizajnit të saj drejtkëndor do të jetë perfekte pothuajse kudo ku do ta vendosni.

Në pjesën e përparme të Vulkkano Bullet gjejmë një palë drejtues 400 mm që ofrojnë një fuqi prej 10W dhe që, siç do ta shohim më vonë, na ofron një cilësi më të saktë të zërit për një pajisje të këtij lloji. Pjesa e sipërme është vendi i zgjedhur për vendndodhjen e 5 butonave fizikë që mund të përdorim për të aktivizuar modalitetin e sinkronizimit bluetooh, për të ndryshuar burimin e audios, për të kontrolluar volumin dhe për të luajtur ose ndaluar luajtjen. Si plotësues, ne gjejmë një LED tregues dhe një mikrofon me të cilin mund të bëjmë dhe të marrim thirrje.

Plumbi Vulkkano

Në anën e djathtë gjejmë një goditje ngjitjeje për të varur pajisjen pothuajse kudo që na duhet dhe gjithashtu një mbulesë gome që lë të fshehur një lidhës microUSB që do të na lejojë të karikojmë baterinë e brendshme, një lidhës Jack 3.5 mm dhe një Ranura për të futur karta microSD nga të cilat mund të kemi qasje në muzikën tonë të preferuar. Karta microSD është padyshim një nga tiparet më befasuese dhe veçanërisht interesante pasi ju lejon të kurseni pothuajse çdo lloj audio në të, dhe ta luani atë në çdo kohë dhe vend.

Plumbi Vulkkano

Test i performancës

Me Vulkkano Bullet të lidhur në një Wolder Wiam 65, diçka që mund ta bëjmë mrekullisht shpejt, tani jemi gati të fillojmë të përdorim altoparlantin portabël. Cilësia e zërit, siç do të mund të shihni në videon që ju tregojmë më poshtë, është me të vërtetë e bujshme. Strikshtë e habitshme që edhe me volumin në maksimum zëri është shumë i ekuilibruar dhe pa shtrembëruar shumë, siç ndodh në pajisjet e tjera të këtij lloji.

Një nga gjërat më interesante në lidhje me këtë pajisje, dhe që nuk e kemi përmendur ende, është të jesh në gjendje të dëgjosh radion FM. Antena e saj nuk është shumë e fuqishme, por sigurisht që shërben për të dëgjuar një numër të madh stacionesh. Në rastin tim më ka nxjerrë nga më shumë se një problem pasi që për disa ditë nuk kisha në dispozicion radion CD në makinën time, kështu që Bullet Vulkkano ishte shoqëruesi im i përsosur i udhëtimit për të dëgjuar radio dhe për të dëgjuar të preferuarën time muzikë.

Së fundmi, duhet të flasim për autonominë e pajisjes, e cila në specifikimet duket e vendosur në 10 orë, edhe pse në rastin tonë vështirë se kemi arritur të kalojmë 9 orë. Sigurisht, ne jemi të vetëdijshëm se autonomia do të varet kryesisht nga vëllimi në të cilin ne luajmë muzikë ose radio FM.

Mendimi i redaktorit

Plumbi Vulkkano

Më duhet të them se kam pasur fatin të mund të provoj dhjetëra folës portabël, disa të jashtëzakonshëm dhe disa të tjerë që as nuk i kam konsideruar që ata mund të kenë një vend në këtë blog në formën e një artikulli. Ky Plumb Vulkkano ka qenë pa dyshim një nga më të mirët që kam provuar ndonjëherëEdhe pse mbase mbarimi i radios në makinë ka pasur një ndikim të madh, gjë që më ka lejuar të dashurohem dhe ta shtrëngoj këtë pajisje deri në lodhje.

Për çmimin e 49.90 euro Mund të them se na ofron një dizajn të kujdesshëm, me cilësi shumë të mirë të zërit dhe mundësi të mëdha sa i përket lidhjes. Një nga aspektet më pozitive është padyshim mundësia e dëgjimit të muzikës nga një kartë microSD.

Para se të përfundoj, nuk dua të ndaloj së treguar se sa interesante është që ky altoparlant ka certifikimin IPX68, i cili e bën atë rezistent ndaj spërkatjeve dhe që ju lejon, për shembull, ta merrni atë në dush ose banjë pa pasur shumë frikë se mos merrni i lagësht, duke u prishur me të përgjithmonë.

Plumbi Vulkkano
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
49.90
 • 80%

 • Plumbi Vulkkano
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 95%
 • performanca
  Redaktori: 90%
 • autonomi
  Redaktori: 95%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 85%

Pro dhe kundër

rekuizitë

 • Dizajn kompakt dhe i fuqishëm
 • Certifikimi IPX68
 • Lexues i kartave MicroSD
 • autonomi

Contras

 • çmim
 • Dizajn vetëm i zi

Çfarë mendoni për këtë Plumb Vulkkano?. Na tregoni mendimin tuaj në hapësirën e rezervuar për komente mbi këtë postim ose përmes ndonjë prej rrjeteve sociale ku jemi prezent.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Rafa dijo

  Nuk është saktësisht e bukur, por nëse ka tingull të mirë dhe sidomos shkallën IP mund të jetë mjaft interesante për atë çmim. Ajo që nuk e shoh të qartë është MicroSD, sepse pa një ekran për të zgjedhur temën, mund të jetë ferr të kalosh nëpër to një nga një. Fineshtë në rregull kur shkon për një vrapim, por të kesh muzikë në sfond dhe duhet të vazhdosh të shtypësh për pak kohë derisa të gjesh rekordin nuk më bind.

 2.   grabujë dijo

  Ekziston një gjë që nuk e kuptoj: ju thoni që folësi është i bujshëm, një nga më të mirët që keni provuar dhe se çmimi është një nga gjërat më interesante, por më pas e vendosni çmimin si të këqij.