Kështu janë Huawei MediaPad Huawei M5 Lite 10 dhe Huawei T5 10 i ri

Kompania kineze sapo ka njoftuar zyrtarisht mbërritjen e dy modeleve të reja të tabletëve të saj më të njohur, MediaPad. Në këtë rast është MediaPad Huawei M5 Lite 10 dhe Huawei T5 10, me të cilën zgjerohet oferta e firmës për tableta.

Në këtë rast, bëhet fjalë për ofrimin e një ekipi funksional, me një dizajn dhe prodhim mjaft të kujdesshëm me përfundime metalike. Të dy modelet kanë një ekran Full HD Hardware i brendshëm 10.1 inç dhe mjaft interesant, me procesorë Kirin 659 dhe Android 8.

Një dizajn elegant, i thjeshtë dhe funksional, i pajisur me një ekran të madh 10.1 ”Full HD me ekran xhami 2.5D, ofron një përvojë të këndshme dhe të kënaqshme. Ekrani me fuqi ClariVu rrit edhe detajet më të vogla, ndërsa algoritmet inteligjentë sigurojnë që videot të shikohen gjithmonë me qartësinë më të lartë. MediaPad M5 10 Lite përmban katër altoparlantë të optimizuar nga Harman Kardon për një përvojë audio më të mirë, të freskët dhe tërheqëse. Ndihma Hi-Res Audio pasuron muzikën, kështu që çdo tingull i perceptuar duket se vjen në jetë edhe kur dëgjohet përmes kufjeve.

Huawei MediaPad M5 10 Lite vjen me një procesor octa-core Kirin 659 dhe padyshim që të dy shtojnë ndërfaqen EMUI 8.0 për OS. Bateria me jetë të gjatë 7.500 mAh është përmirësuar me teknologjinë QuickCharge të Huawei, duke siguruar një karikim të plotë në 3 orë, më shumë se 8 orë lojë dhe 45 orë rishikim muzike. E pajisur me një sensor gjurmë gishtash, Huawei M5 Lite 10 gjithashtu ka një kamerë të pasme dhe një kamerë të përparme 8MP.

Fleta e të dhënave teknike MediaPad M5 Lite 10

M5
Tipologjia SPI
Ekran Zgjidhje 1920 X 1200, 224 PPI
teknologji 16 milion ngjyra, kontrasti 1000: 1, 400 njësi
Processor Kirin 659
Processor frekuencë 4x A53 (2.36 GHz) + 4 x A53 (1.7 GHz)
GPU Mali T830 MP2
Kujtim Ram + ROM 3 GB + 32 GB
Jashtë Kartë SD, mbështetje deri në 256G
Sistemi operativo Android 8, EMUI 8.0
Kamera frontal 8 MP, fokus automatik F2.0 (AF)
Prapa 8 MP, Fokusi fiks F2.0 (FF)
Audio katër folës Harman / Kardon, Jack 3,5 mm
sensore Gjurmët e gishtave Sensori i gjurmës së gishtit
sensori i gravitetit, sensori i dritës së ambientit, sensori i distancës, sensori i sallës, busulla
bateri bateri 7.500 mAh, 3.25 orë për rimbushje të plotë
PO Nano SIM
4G LTE
Conectividad Vend GPS, AGPS, GLOSSNASS, BDS
WiFi Wi-Fi: 802.11 a / b / g / n / ac, 2.4 GHz & 5 GHz
Bluetooth 4.2
Lidhje USB Lloji C
portet Lloji USB 2.0
Karakteristikat USB USB OTG, lidhja USB
peshë 475g
Dimensioni i produktit 162,2 mm 243,4 mm x 7,7 mm

MediaPad T5 10 fletë teknike e të dhënave

T5
Tipologjia SPI
Ekran Zgjidhje 1920 X 1200, 224 PPI
teknologji 16 milion ngjyra, kontrasti 1000: 1, 400 njësi
Processor Kirin 659
Processor frekuencë 4x A53 (2.36 GHz) + 4 x A53 (1.7 GHz)
GPU Mali T830 MP2
Sistemi operativo Android 8, EMUI 8.0
Kujtim Interna 2 GB + 16 GB / 3 GB + 32 GB
Jashtë Kartë SD, mbështetje deri në 256G
Kamera frontal 2 MP me fokus fiks
Prapa 5 MP me fokus automatik
Audio Altoparlant dopio, fole 3,5 mm
sensore  
sensori i gravitetit, sensori i dritës së ambientit, busulla
bateri bateri 5.100 mAh
PO Nano SIM
4G
Conectividad Vend GPS, BDS, A-GPS (vetëm për versionin LTE)
WiFi IEEE 802.11 g/b/n@2.4 GHz, IEEE 802.11 a / n / ac @ 5GHz
Bluetooth Bluetooth 4.2
Lloji USB USB 2.0, Mikro - USB
Karakteristikat USB USB OTG, mbështet karikimin e kundërt, lidhjen USB

Çmimi dhe disponueshmëria

Huawei MediaPad M5 Lite 10 në hapësirë ​​gri dhe Huawei MediaPad T5 10 në të zezë, të dy nga 10.1 », do të jetë në dispozicion në Spanjë nga java e dytë e gushtit 2018, në dyqanet më të mira të pajisjeve elektronike dhe në dyqanet kryesore online.

 • M5 Lite 10 WIFI 299 €
 • M5 Lite 10 LTE 349 €
 • T5 10 3 + 32Gb LTE 279 €
 • T5 10 3 + 32Gb WIFI 229 €
 • T5 10 2 + 16Gb LTE 249 €
 • T5 10 2 + 16Gb WIFI 199 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.