POCO prezanton dy anije. Ne i analizojmë ato për të zgjedhur atë që ju përshtatet më së miri.

Lansimi i POCO F6 Pro të ri

Më 23 maj, POCO do të mbajë Ngjarja globale e nisjes për serinë e saj POCO F6 në Dubai. Aty do të prezantojnë dy smartfonë të shumëpritur: POCO F6 Pro dhe POCO F6. Këto pajisje jo vetëm që vazhdojnë traditën e njohur të serisë F për të ofruar vlera të jashtëzakonshme, por gjithashtu sjellin përmirësime në dizajn, performancë dhe aftësitë e kamerës, me specifikime vërtet të jashtëzakonshme.

Për fansat që mendojnë të blejnë serinë F6, lind pyetja: Cili nga këto dy modele të reja është zgjedhja e duhur? Epo, sot do të shohim më të mirën nga të dy terminalet në mënyrë që të kuptoni se cili është më i miri për ju.

F6 vs F6 Pro: Identifikimi i përdoruesit ideal për çdo model flamurtar

POCO F6 me performancë të lartë me konsum të ulët

Gjëja e parë që duhet të dini është se megjithëse i përkasin të njëjtës seri, F6 dhe F6 Pro synojnë grupe të ndryshme përdoruesish. POCO F6 Pro në përgjithësi dallohet në të gjitha aspektet, duke ofruar një përvojë të klasit të parë në dizajni, ekrani, performanca, fotografia dhe jetëgjatësia e baterisë. Është perfekt për profesionistët, entuziastët e argëtimit, entuziastët e fotografisë celulare dhe përdoruesit kërkues të smartfonëve.

Për më tepër, F6-a e Vogël ka një performanca e krijuar për ata që kërkojnë përvojën më të mirë të lojës. Kjo për shkak se vjen me çipset e tij të nivelit më të lartë, sistemin e ftohjes dhe aftësitë mbresëlënëse të ekranit dhe karikimit, duke e bërë atë perfekte për lojtarët celularë, entuziastë të performancës dhe përdorues me njohuri teknologjike, të cilët i japin përparësi shpejtësisë dhe reagimit. Le të shohim aspektet e secilit model në më shumë detaje.

POCO F6 Pro: Gjithë terreni për argëtim, fotografi dhe përdorues intensivë

Një rezultat i lakmueshëm AnTuTu POCO F6 Pro

Performanca kryesore për përvoja pa probleme

Si flamuri më i fundit i serisë F, POCO F6 Pro ka procesorin më të avancuar të Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 2. Ai gjithashtu ofron një konfigurim bujar të 16 GB + 1 TB memorie, e vështirë për t'u gjetur në gamën e saj të çmimeve. Snapdragon 8 Gen 2 përdor teknologjinë 4 nm, me një shpejtësi maksimale të orës së CPU-së prej 3.2 GHz.

Dhe nëse është për detyrat e përditshme apo lojëra kërkuese, ai trajton gjithçka me lehtësi. Përveç kësaj, POCO F6 Pro përfshin të renë WildBoost 3.0 dhe sistemin e ftohjes Teknologjia LiquidCool 4.0, të cilat maksimizojnë performancën e çipit duke siguruar stabilitet afatgjatë të terminalit. Dhe ne nuk mund të harrojmë të gjitha aftësitë e AI që prezanton, si AI Portret, AI Album Search, AI Album Editing dhe Live Caption.

Ekran 2K i nivelit të lartë për argëtim gjithëpërfshirës

Përtej performancës së tij shumë të lartë, LITTLE F6 Pro shkëlqen në ekranin tuaj. Ajo ka një Ekran OLED 2K, duke ofruar qartësi dukshëm më të mirë se konkurrentët në gamën e tij të çmimeve. Ekrani gjithashtu ka një Shkëlqimi maksimal 4.000 nits, duke siguruar shikueshmëri të shkëlqyer edhe në rrezet e diellit.

Për më tepër, ekrani mbështet a Zbehja PWM me frekuencë të lartë 3.840 Hz, duke reduktuar në mënyrë efektive "dridhjet" e bezdisshme ose dridhjet e ekranit dhe duke mbrojtur shëndetin e syve të përdoruesve.

Enhanced Light Fusion 800: Kënaqësia e një fotografi

POCO F6 Pro Light Fusion 800

POCO F6 Pro debuton sistemin e imazhit POCO Light Fusion 800, i shoqëruar nga një funksion i ri xhirimi me cilësi të lartë dhe me shpejtësi të lartë. Gjithashtu vjen i pajisur me një sensor të madh 1/1.55 inç.

Light Fusion 800 përfaqëson një hap të madh në aftësitë e imazhit në krahasim me paraardhësin e tij. Regjistroni foto dhe video jashtëzakonisht të qarta si në kushtet e ditës ashtu edhe në mjedise me ndriçim të mirë. Tani, në kushte të dritës së ulët, algoritmi Night Owl i POCO F6 Pro hyn në veprim, në mënyrë që ju lejon të kapni imazhe të qarta me shkëlqim dhe qartësi mbresëlënëse, edhe kur detajet mezi duken me sy të lirë.

Hipercharge 120W dhe bateri e madhe: Ëndrra e përdoruesve intensivë

POCO ka shkëlqyer gjithmonë me karikimin mjaft të mirë të baterisë dhe POCO F6 Pro e çon këtë në nivelin tjetër me teknologjinë e tij të jashtëzakonshme. Hiperngarkim 120 W. Kjo teknologji lejon që bateria të karikohet nga 15% në më shumë se 0% në vetëm 50 minuta. Për më tepër, a Karikimi i plotë zgjat vetëm 30 minuta. Edhe nëse largoheni me bateri të ngordhur, një pauzë kafeje është gjithçka që ju nevojitet për të vazhduar ditën.

Plotësimi i karikimit të shpejtë është a Bateri e madhe 5.000 mAh, kështu që ju mund të kaloni gjithë ditën duke përdorur telefonin tuaj pa frikë se do të fiket. Thojini lamtumirë ankthit të baterisë dhe shijoni përdorimin e pandërprerë të POCO-s së re.

Dizajni i xhamit prej kadifeje të katërfishtë: përsosmëri estetike

Si flamuri më i fundit i serisë F, POCO F6 Pro ka një dizajn të ri. Ai përmban një konstruksion xhami me dy anë dhe kornizë metalike, me një mbrapa xhami prej kadifeje me katër kthesa dhe xhami Deco rreth modulit të kamerës. POCO F6 Pro vjen në dy opsione ngjyrash: e zezë e thellë "Hija e dritës së hënës" dhe e bardhë e pastër "Moonlight Silver" kujdesi për personalitete të matura dhe ekspresive.

POCO F6: Fuqia e Performancës për lojtarë

POCO F6 me Snapdragon 8s Gen 3

Ndryshe nga përsosmëria e plotë e POCO F6 Pro, POCO F6 u drejtohet lojtarëve dhe adhuruesve të performancës së mirë. Një terminal i nivelit të lartë që ka prioritet Specifikime të fundit dhe përvojë e jashtëzakonshme e lojërave.

Snapdragon 8s Gen 3: Fuqia e Lojërave Kërkesa

POCO F6 është i pajisur me Snapdragon 8s Gen 3, një tjetër çip flagship me performancë të lartë nga Qualcomm që renditet ndër tre të parët në hapësirën Android. Duke njohur përhapjen në rritje të aplikacioneve të AI, 8s Gen 3 përmban aftësi të përmirësuara ndjeshëm të AI. Kjo do të thotë që aplikacionet që përdorin inteligjencën artificiale do të funksionojnë pa probleme dhe përpunimi i imazheve dhe videove do të jetë më efikas.

Edhe pse pak më pak i fuqishëm se 8 Gen 3, 8s Gen 3 ende arrin mbresëlënëse Rezultati i standardit AnTuTu tejkalon 1.53 milion, duke forcuar statusin e saj si një çip i vërtetë flamurtar dhe duke siguruar një pozicion të ngritur kundër rivalëve të tij.

Përtej procesorit, F6 përmban gjithashtu teknologjinë e përmirësuar WildBoost 3.0 dhe LiquidCool 4.0, duke nxjerrë në pah potencialin e plotë të harduerit tuaj. Në testet reale me lojëra kërkuese, F6 demonstron performancë të jashtëzakonshme, duke rezultuar në shpejtësi shumë të qetë të kuadrove dhe konsum më të ulët të energjisë.

Ekran 1.5K: Zhyt veten në lojë

Për lojtarët më sibaritë, një ekran 1080P mund të mos jetë i mjaftueshëm. Prandaj, POCO F6 rrit ante me të ekran i përmirësuar 1.5K CrystalRes. Si një zgjidhje që ofron më të mirën e të dy botëve, ekrani plotëson kërkesën për efikasitet të energjisë dhe densitet të lartë pikselësh. Dhe kur vjen puna për të luajtur, Ekran 1.5K jep tekstin dhe imazhet me sa më shumë detaje të jetë e mundur, dhe kur luani me grafikë maksimale, do të përjetoni një nivel të paparë qartësie.

TurboCharge 90W: Rimbushje e shpejtë për lojëra kërkuese

POCO F6 me bateri 5000 mAh

Dhe nëse jeni të shqetësuar se mos ju mbaron bateria ndërsa jeni në lëvizje, mos u shqetësoni! POCO F6 ju mbështet në të njëjtën mënyrë me të bateri e madhe 5.000 mAh. Kombinuar me efikasitetin e jashtëzakonshëm të energjisë të Snapdragon 8s Gen 3, ju mund ta përdorni telefonin tuaj gjatë gjithë ditës pa pasur nevojë të kërkoni një prizë për ta karikuar.

Përveç kësaj, POCO F6 prezanton teknologjinë e re Turbocharge 90W. Pra, nëse e gjeni veten me bateri të ulët përpara se të dilni, a Karikim i shpejtë 10 minuta Do t'ju sigurojë energji të mjaftueshme për të kaluar ditën me telefonin në dorë.

Përfundim: Vlera dhe Zgjedhja e jashtëzakonshme

Ekran Sweet Spot 1.5K

Duke studiuar dhe duke u njohur me të dy modelet, ne kemi mundur të shohim se si POCO F6 Pro ashtu edhe POCO F6 ofrojnë specifika dhe veçori mbresëlënëse. Nuk mund të prisnim më pak nga një markë e njohur si POCO.

Për më tepër, POCO i ka vendosur këto pajisje me çmime shumë konkurruese në të faqen zyrtare të internetit. Rumshtë përfolur se POCO F6 Pro do të kushtojë nën 600 dollarëndërsa POCO F6 do të jetë edhe më i përballueshëm, duke rënë nën 400 dollarë. Duke marrë parasysh konfigurimet e tyre të nivelit të lartë, vlera e këtyre terminaleve është mbresëlënëse.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.