Me mophie Powerstation USB-C XXL ne mund të karikojmë deri në një MacBook Pro si dhe pajisje të tjera

Në muajt e fundit kemi parë se si ata kanë filluar të bëhen pajisje për t'u marrë parasysh kur shkojnë në një udhëtim me kompjuterin tonë, bateritë që na lejojnë të rimbushim laptopin kudo që jemi pa u shqetësuar për prizat apo jo. Aktualisht në treg mund të gjejmë një numër të madh të baterive të këtij lloji, por nëse duhet të nxjerrim në pah një mbi të gjitha, ajo është mophie e prodhuesit.

mophie ka dalë në treg për shumë vite rastet e prodhimit me bateri të integruar për të zgjeruar kapacitetin e terminaleve tanë Apple iPhone dhe Samsung Galaxy kryesisht. Por gjithashtu na ofron bateri të jashtme për të karikuar pajisjen tonë kudo që të jemi. Hapi logjik ishte krijimi i një baterie të jashtme që do të na lejonte të karikonim laptopin tonë pa pasur nevojë për priza.

Powerstation mophie USB-C XXL del në treg me një Kapacitet 19.500 mAh më shumë se sa duhet për të përfunduar një karikim të MacBook Pro. Për më tepër, kjo na lejon ta përdorim njëkohësisht duke lidhur pajisje të tjera mobile të pajtueshme me karikimin e shpejtë, pasi që është në gjendje të ofrojë një fuqi dalëse deri në 30w përmes lidhjes USB-C.

Përveç daljes USB-C, ai gjithashtu na ofron një port USB-A, në mënyrë që të mund të karikojmë çdo pajisje tjetër pa pasur nevojë të përdorim karikimin e shpejtë. Koha e karikimit të kësaj baterie gjigande portative është vetëm 3 orë, falë sistemit të tij të shpejtë të karikimit. Lidhur me materialet e përdorura, kjo bateri e lëvizshme na ofron një përfundim të rrobave rezistente me një dizajn ekskluziv, një ndjesi prekje shumë të rehatshme që gjithashtu mban të mbrojtur dhe baterinë edhe pjesën tjetër të pajisjeve të ruajtura në të njëjtin vend ndërsa lëvizim.

Mophie Powerstation USB-C XXL është me çmim 149,95 €, Availableshtë i disponueshëm vetëm në të zezë dhe mund ta blejmë direkt në çdo dyqan Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)