Netflix dhe HBO lëshohen në shkurt 2020

Ne kthehemi me caktimin e çdo muaji për t'ju informuar për lëshimet më të mira në platformat kryesore të përmbajtjes së transmetimit, në mënyrë që të mos humbisni absolutisht asgjë, vetëm atëherë do të jeni në gjendje të shijoni të gjitha seritë dhe filmat që ofruesi juaj i shërbimit ka përgatitur për ju. ju, kështu që përfitoni dhe shtoni këtë artikull në faqeshënuesit tuaj në mënyrë që të mos humbni asgjë. Kemi përmbajtje nga Netflix, HBO për muajin Shkurt 2020, me përmbajtje interesante siç është sezoni i dytë i Narcos: Meksikë. Më shumë se nëntëdhjetë seri dhe filma të rinj për të gjithë përdoruesit, le të shkojmë atje.

Netflix lëshohet në shkurt 2020

Serialet që lëshohen

Ne filluam me serinë e ofruesit më të zakonshëm të përmbajtjes në treg, Netflix. Firma vazhdon të vërë bast për zhvillimin e përmbajtjes së saj dhe tani për tani loja duket se po shkon mjaft mirë, po, gjatë muajit mars pritet ardhja e Disney +, e cila mund të përfundojë duke tronditur një treg që po fillon të të jetë i ngopur. Ne filluam me premierën e Locke & Key, një adaptim i komikut nga Joe Hill dhe Gabriel Rodríguez që është plot aventura rinore dhe pak dozë terrori, kohë për argëtim.

Ne nuk i humbasim sytë nga sezoni i dytë i Altered Carbon, seriali më ambicioz shkencor-shkencor i Netflix që na lë me një ekran spektakolar CGI. Shumë përdorues po pyesnin pse kompania po merrte kaq shumë kohë (dhe po i jepte kaq pak reklamë) një serie aq të mirë sa kjo, por pritja ka mbaruar më 27 shkurt. Sinqerisht, nëse nuk e keni parë ende këtë serial, është një kohë e mirë për të filluar punën për sezonin e parë, sepse rezultati është me të vërtetë spektakolar, duke marrë parasysh atë që na ka përdorur Netflix.

As ne nuk harrojmë Narcos: Meksikë që arrin sezonin e dytë, Ne do të kthehemi me historinë e klanit Sinaloa dhe betejat e tij të brendshme për të vazhduar marrjen e drogës në rrugët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe madje edhe në Evropë, një histori emocionuese që nuk do t'ju lërë indiferentë, veçanërisht nëse keni ndjekur tashmë edicionin e parë i Narcos, u përqendrua kryesisht në historinë e Pablo Emilio Escobar Gaviria.

 • Tom Papa: Ju po bëni mirë!: 4 shkurt
 • Locke & Key: 7 shkurt
 • Dashuria ime Holo: 7 Shkurt
 • Kafazi i insekteve: 8 shkurt
 • Narcos Meksikë: T2 - 13 Shkurt
 • Dashuria është e Verbër: 13 Shkurt
 • Cable Girls: S5 Pjesa 1 - 14 Shkurt
 • Gentefied: 21 Shkurt
 • Porta 7: 21 Shkurt
 • This Shit Beats Me: 26 Shkurt
 • Ndjekësit: 27 Shkurt
 • Karboni i ndryshuar: S2 - 27 shkurt
 • I shfrenuar: 27 shkurt
 • Mbretëresha Sono: 28 Shkurt

Filmat që lëshohen

Ne gjithashtu kemi një vend për filma, nuk mund të jetë për më pak. Ajo që bie në sy së pari është se Netflix ka vendosur të nisë një grup të parë filmash nga Studio Ghibli: Kalaja në Qiell; Fqinji im Totoro; Përrallat e Earthsea dhe Porco Rosso ndër të tjera. E fundit është një nga mediat më të pakta, por ajo u lëshua gati tridhjetë vjet më parë dhe tregon historinë e një piloti luftarak italian nga Lufta e Parë Botërore i cili përfundon i kthyer në një derr nga një mallkim.

Ne gjithashtu kemi disa kinema spanjolle me Hendeku i Pafund, një nga filmat që ka gëzuar një rol të rëndësishëm gjatë gala-s çmime Goya 2020. isshtë vendosur në Luftën Civile Spanjolle dhe tregon historinë e një njeriu i cili përfundon i mbyllur për tridhjetë vjet në shtëpinë e tij nga frika e hakmarrjeve që pala fituese mund të merrte kundër tij.

 • Kalaja në Qiell: 1 Shkurt
 • Fqinji im Totoro: 1 shkurt
 • Kiki: Dorëzimi në shtëpi: 1 shkurt
 • Kujtimet e djeshme: 1 shkurt
 • Porco Rosso: 1 shkurt
 • Unë mund ta dëgjoj detin: 1 shkurt
 • Vajza e Kalit: 1 Shkurt
 • Për të gjithë djemtë që kam dashur para 2: 12 shkurt
 • Dragon Quest - Historia juaj: 13 Shkurt
 • Hendeku i pafund: 28 Shkurt

Dokumentarë dhe përmbajtje për fëmijë

Në dokumentarë nxjerrim në pah El Farmacist, tregon se si një profesionist i cili humbet djalin e tij të varur nga krisja fillon të hetojë korrupsionin brenda kompanive që tregtojnë opiume, veçanërisht në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

 • Farmacisti: 5 shkurt
 • Kush e vrau Malcolm X?: 7 shkurt

Lidhur me përmbajtjen e fëmijëve ne theksojmë Pokèmon: Mewtwo Strikes Back - Evolucioni, Asnjëherë nuk dhemb, veçanërisht me këtë film që ka një CGI mjaft të mirë.

 • Dragons në shpëtim: S2 - 7 shkurt
 • Pokemon: Mewtwo Rikthehet: 27 Shkurt

Premiera e HBO në shkurt 2020

Seriale që janë premierë

Sa për serialet, le të themi që HBO gjatë këtij muaji shkurt është mjaft i përmbajtur. Theksojmë se po McMillion $, një seri e vështirë për t’u shkruar që tregon historinë e një mashtrimi të planifikuar që prek dy nga kompanitë më të njohura në Shtetet e Bashkuara të Amerikës: McDonald's dhe Monopoly. Një auditor vodhi disa pjesë të lojës së famshme që të dy markat bënë së bashku dhe pjesa tjetër është histori e pastër.

Ne gjithashtu takojmë të përjetshmen e Katy e eture, një spinoff i Riverdale me protagonistët e Archie Comics, aventurat ku gratë marrin komandën, do ta humbasësh?

 • McMillion $: 4 shkurt
 • Katy Keene: 7 shkurt
 • Mirëmbajtja e lartë: T4 - 8 shkurt
 • Shoku i Madh: S2 - 10 Shkurt
 • Kthimi i kthimit: 15 shkurt
 • Javën e kaluar sonte me John Oliver: S7 - 18 shkurt

Filma që lëshohen

Në shkurt HBO vë bast për gjithçka në kinema ku gjejmë filma klasikë me cilësi të lartë si p.sh. Qentë rezervuarë. Ne nuk e harrojmë filmin e shkëlqyeshëm me protagonist Will Smith dhe djalin e tij Jaden Smith: Duke kërkuar lumturinë.

 • Qentë rezervuarë: 1 shkurt
 • Më afër: 1 shkurt
 • Udhëzimet: 1 Shkurt
 • Ferri Blu: 1 Shkurt
 • Bota e nëndheshme - Luftërat e gjakut: 1 shkurt
 • Ndëshkuesi: 1 shkurt
 • Në ndjekje të lumturisë: 1 shkurt
 • Monster Money: 1 Shkurt
 • Hitch: 1 shkurt
 • Nusja e kufomës: 7 shkurt
 • Puna italiane: 7 shkurt
 • Aktiviteti Paranormal - Dimensioni Fantom: 7 Shkurt
 • Kur të të gjej: 15 shkurt
 • Mbretëreshat: 14 Shkurt
 • Të Paprekshmit e Eliot Ness: 14 Shkurt
 • Cholocate City: 28 Shkurt

Përmbajtja dhe dokumentarët për fëmijë

 • Ben 10: S1 dhe T3 - 7 shkurt
 • Doraemon dhe aventura e madhe në Antarktidë
 • Majk i Fuqishëm: S1 - 28 Shkurt
 • Breshkat Ninja Teenage Mutant: S5 - 28 Shkurt
 • Ali & Cavett: Tale of the Tapes - 12 Shkurt
 • Ne jemi ëndrra: 12 Shkurt
 • Whitmer Tohomas: 23 Shkurt

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.