Sezoni i tetë dhe i fundit i Lojërave të Thrones do të shfaqet premierë në Prill 2019

Lojë e Fronve

Tifozët e Game of Thrones janë mësuar pritje të gjata midis sezonit dhe stinës. Për disa muaj, ata e kanë ditur që sezoni tjetër, i tati që do të jetë edhe i fundit, do të na kënaqë me vetëm gjashtë episode, megjithëse këto do të jenë më të gjata se zakonisht.

Nëse jeni një ndjekës i serialit, tashmë do ta dini që këtë vit nuk ka lojë të Thrones, por që do të duhet të prisni deri vitin e ardhshëm, por ajo që me siguri nuk e dinit ishte kur HBO kishte planifikuar të bënte premierën e serialit . Sipas aktores Maisie Williams, e njohur për rolin e Arya Stark, premiera e sezonit të tetë dhe të fundit të Game of Thrones do të jetë në Prill të vitit të ardhshëm.

Në këtë mënyrë, dhe në mungesë të konfirmimit zyrtar, ne tashmë mund ta shënojmë këtë datë në kalendar si kthimin e një prej serialeve më të vlerësuar në vitet e fundit. Aktorja nuk dinte si të specifikonte datën specifike të premierës, pasi ajo datë ruhet nga HBO një datë që mund të mos jetë e fundit, meqenëse aktorja e deklaroi atë datë si supozim.

Thashethemet në lidhje me kohëzgjatjen e episodeve të këtij episodi të tetë dhe të fundit të Game of Thrones ata pretendojnë se do të jenë rreth 80 minuta, që mund ta bëjë secilin episod praktikisht një film të pavarur. Ky sezon do të jetë i fundit, dhe që gjithçka të shkojë mirë, producentët kanë preferuar të kenë gjithë kohën në botë në mënyrë që të mos ketë një fund të lirshëm dhe që fundi të pëlqehet nga shumica e publikut.

Me sa duket ata nuk duan që ajo të përsëritet ashtu siç ndodhi me kapitullin e fundit të serisë së Humbur, një fund që hutoi të gjithë ndjekësit e serialit dhe që pothuajse vuri në kërkim dhe kapi skenaristët e serialit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.