Publikime në Netflix, Disney + dhe HBO për muajin Prill

Jemi rikthyer, nuk na mungon takimi ynë mujor me shfaqjet më të mira të serialeve dhe filmave nga platformat kryesore të përmbajtjes së transmetimit për të gjithë përdoruesit. Këtë herë kemi një të ftuar të ri, dhe është se Disney + është bashkuar në listë. Kështu që, Ne ju ftojmë të bëni një shëtitje në udhëzuesin tonë me gjithçka që nuk mund të humbni gjatë muajit Prill në Netflix, HBO dhe Disney +, Me siguri do të keni shumë përmbajtje në pritje që nuk duhet të humbisni, dhe aq më tepër tani që një pjesë e madhe e popullsisë ka shumë kohë për të kaluar para televizionit.

Artikulli i lidhur:
Filmat pandemikë më të mirë për t'u parë gjatë karantinës

Gjëja e parë është të ju lë rekomandimin tonë, kohët e fundit kemi biseduar për filmat më të mirë për infeksionet dhe pandemitë kështu që ju mund të hidhni një vështrim, disa prej këtyre filmave mund të gjenden lehtësisht në këto lista që do t'ju lëmë më pas, hidhni një sy (LINK)

Netflix - Publikohet në Prill

Seriale

Ne fillojmë me serialin, ku në mënyrë të pashmangshme do të nxjerrim në pah sezonin e katërt të Shtëpia e letrës. Me këtë rast, Profesori është ende i vendosur të zbraz Bankën e Spanjës me ar dhe do të vazhdojë të punojë shumë për të. Ai na la me intrigat sezonin e kaluar. Që nga 3 Prilli, ju do të jeni në gjendje të shijoni plotësisht serinë, tetë kapitujt janë plotësisht në dispozicion që të keni një maratonë të mirë, a jeni gati?

Për adhuruesit e mangës dhe animes kemi edhe premierën e Fantazma në guaskë: SAC_2045, një temë e vogël cyberpunk për të gjitha shijet që padyshim do t'ju mbajë të mbërthyer në ekran nëse e lini veten të shkojë. Mund ta shijoni nga 23 prilli i ardhshëm.

 • Komuniteti - Përfundoni nga 1 Prilli
 • Nikel! - T4
 • Jojo´s Bizarre Adventure - S3
 • Pokemon Sun dhe Hënë
 • Shfaqja e Skicave Iliza Shlesinger - S4
 • Windsors - T3
 • Piloti - T2
 • La Casa de Papel - S4 nga 3 Prilli
 • Shpirt - Shkolla e Kalërimit
 • Shfaqja e Madhe - nga 6 Prilli
 • Terrace House - Tokyo - T3 nga 7 Prilli
 • Hi Score Girl - S2 nga 9 Prilli
 • Rrethi France
 • Bews Browhers - Nga 10 Prilli
 • Ungjilli i mesnatës - Nga 20 prilli
 • La Casa de las Flores - T3 nga 23 Prilli
 • Fantazma në guaskë: SAC_2045
 • Pas Jetës - S2 nga 24 Prilli
 • Kurrë nuk kam - që nga 27 Prilli
 • Vera - nga 29 Prilli

Kinema

Megjithëse nuk gjetëm suksese të mëdha, ne kemi përmbajtje të mirë në nivelin e filmit. Këtë herë do të nxjerrim në pah ardhjen e dy edicioneve të para të Mad Max, Klasikët autentik të disponueshëm këtë muaj në Netflix me cilësi të denjë. Alwaysshtë gjithmonë një kohë e mirë për të kujtuar një klasik të këtyre karakteristikave, apo jo?

 • Pompoko - Nga 1 Prilli
 • Pëshpërimat e zemrës
 • Ponyo në shkëmb
 • Ulërima duke lëvizur në Kala
 • Sekreti i Sirenës së Vogël
 • Kodër me lulekuqe
 • Era ngrihet
 • Kujtesa e Marnie
 • Ghostbusters II
 • Ready Player Një 
 • Sytë Shut Wide
 • Loja Natë
 • David Batra: Elefanten dhe Rummer
 • Marie Antoinette
 • Max Max: Highway Savages
 • Max Max 2
 • Peshku i madh
 • Rrënojat
 • Violet Evergarden - Nga 2 Prilli
 • Cofee & Kareem - Nga 3 Prilli
 • Tigertail - Nga 10 Prilli
 • Sergio - Nga 17 Prilli
 • Toka dhe gjaku
 • Tyler Rake - Nga 24 Prilli
 • Lojë Viktimat - Nga 30 Prill

HBO - Lëshohet në Prill

Seriale

HBO fillon fort me seritë dhe është se ka fituar të drejtat e transmetimit të El Ministerio del Tiempo, një serial TVE dhe tani mund ta shohim plotësisht nga sezoni i parë në sezonin e tretë të serialit në HBO, dhe jo vetëm kaq, ata premtojnë një premierë të njëkohshme me TVE të sezonit të katërt. Do të jetë plotësisht në dispozicion nga 1 Prilli.

Megjithatë, katalogu i serive HBO Nuk është veçanërisht i gjerë në këtë muaj Prill, megjithëse nuk ka mungesë të serialeve të shkëlqyera si Killing Eve që hap sezonin e tretë:

 • Uji i thatë - nga 1 prilli
 • Ministria e Kohës
 • Sirena - S3 nga 3 Prilli
 • Future Man - S3 nga 4 Prilli
 • Krimi dhe Zhdukja në Atlanta: Djemtë e Humbur - Nga 6 Prilli
 • Vrapo - Nga 13 Prilli
 • Të pasigurta - T4
 • Zonja América - Nga 15 Prilli
 • Çfarë bëjmë në mbetjet - Q2 nga 15 Prill
 • Jemi Këtu - nga 24 Prilli
 • Vrasja e Evës - S3 nga 27 Prilli
 • E vërteta e pamohueshme - 28 prill

Kinema

Sa për filmat në këtë rast, HBO ka vendosur ta luajë atë të sigurt, shkon përpara me trilogjinë origjinale Spiderman, ai që është i ftohtë nga këndvështrimi im modest, me Toby Maguire si protagonist që shënoi një brez të tërë. Ne mund t'i shohim të gjithë ata dhe pastaj të kalojmë te The Amazing Spiderman, të cilët nuk janë aq të mirë, por mund të shihen.

Përveç kësaj, nëse doni të keni një trup të keq mund të shihni "ngjitjen", një nga filmat më të rekomanduar në këtë kohë për ngjashmërinë e tij të pabesueshme me situatën aktuale, gunga pata.

 • Infektimi - Nga 1 Prilli
 • Spider Man (trilogji e plotë)
 • Nata e lojes
 • 15:17 Tren për në Paris
 • The Amazing Spiderman (komplet)
 • Jetimi
 • Projekti inat
 • Ready Player Një
 • Shirit seksi: Diçka ndodh në re
 • Hannah Arendt
 • E panjohura - Nga 3 prilli
 • Misioni i Pamundur: Kombi i Fshehtë - Nga 8 Prilli
 • Godzilla - Nga 10 Prilli
 • heshtje
 • Carol - Nga 17 Prilli
 • Rock'n Rolla
 • Komploti
 • Ditët e Fundit - Nga 22 Prilli
 • I trashëgueshëm - Nga 24 Prilli
 • Jeta e Adeles
 • Baby Driver - Nga 26 Prilli
 • Një Varrim Vdekje - Nga 26 Prill

Disney + - Publikohet në Prill

Shërbimi Disney është bërë për të lypur dhe tashmë është këtu, më në fund duke u dhënë një shtytje kapitujve që mungonin Mandaloriane, diçka që na ka në avantazh, por vjen me shumë gjëra më interesante:

 • Mandaloriani - Kapitujt 4-7 çdo të Premte
 • Star Wars: The Clone Wars - Kapitujt të Premten nga 17 Prill
 • Muzikor i shkollës së mesme: Seritë - Kapitujt e së premtes
 • Ditari i një presidenti të ardhshëm - Kapitujt të Premten
 • Dasmat e ëndrrave - Kapitujt të Premteve
 • Eduardo Gërshërë - Nga 10 Prilli
 • Nata në muze - Nga 10 Prilli
 • Charlie Brown dhe Snoopy: The Peanuts Movie - Nga 15 Prill

Shpresojmë që lista jonë të jetë e dobishme që të mos humbisni asgjë dhe të kënaqeni nga divani.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.