Pritini video në internet

redaktor falas video në internet

Ardhja e telefonave inteligjentë në treg dhe ndërsa teknologjia ka përparuar, mënyra në të cilën ne kapim kujtimet më të mira të ditës sonë në ditë ka ndryshuar, dlënia mënjanë kamerat kompakte për përdorimin e smartphone-it si për të bërë foto dhe video. Çdo vit, kamera e telefonave inteligjentë na ofron veçori më të mira, kështu që nuk ka më kuptim të vazhdojmë të përdorim kamera kompakte nëse nuk na ofron veçori që aktualisht nuk i gjejmë në smartphone-t.

Rritja e rezolucionit të kamerës duket se nuk është më një përparësi për prodhuesit, të cilët po përqendrohen në rritjen e cilësisë së videove. Por nëse duam të ndajmë video, varësisht nga kohëzgjatja e tyre, mund të detyrohemi t'i shkurtojmë ato. Për këtë, në Internet mund të gjejmë shërbime të ndryshme në internet që na lejojnë ta bëjmë atë shpejt dhe lehtë. Këtu ju tregojmë si i prisni videot në internet pa pasur nevojë të instaloni ndonjë aplikacion në kompjuterin tonë.

Siç është e zakonshme në këtë lloj shërbimesh në internet, në shumicën e rasteve është e nevojshme të kemi të instaluar Adobe Flash në kompjuterin tonë nëse duam të kemi mundësi të përdorim këto shërbime. E vetmja faqe në internet ku duhet shkarkoni versionin e fundit të Flash është ajo e zhvilluesit të saj, Adobe. Ju kurrë nuk duhet të instaloni një version të Flash, aq më pak të azhurnoni një faqe në internet që na rekomandon ta bëjmë duke deklaruar se është e vjetëruar. Flash integron një sistem azhurnimi që do të na njoftojë kur është e nevojshme të instaloni një azhurnim të ri të këtij softveri.

Web për të prerë videon në internet

Pritini videot tuaja në internet me Pritini video në internet

Pritini Video Online na ofron një mjet që jo vetëm na lejon të shkurtojmë videon tonë në mënyrë që të jetë më e lehtë për ta shpërndarë, por gjithashtu na lejon rrotullojeni atë nga 90 në 270 gradë, shkurtoni një pjesë të videos për ta bërë objektin e videos më të spikatur, shkurtoni video në internet nga një URL ose nga Google Drive dhe është i pajtueshëm me shumicën e formateve që gjenden aktualisht në treg. Madhësia maksimale e skedarit që na lejon të presim arrin 500 MB, një sasi e arsyeshme në varësi të cilësisë në të cilën kemi regjistruar videon.

Pasi të kemi ngarkuar videon dhe të kemi bërë të gjitha modifikimet që na lejon aplikacioni, ne mundemi zgjidhni cilësinë dhe formatin në të cilin duam ta shkarkojmë, në mënyrë që të mund të përdorim Cut Video Online për të kthyer video në formate të tjera pa pasur nevojë të instalojmë ndonjë aplikacion të palës së tretë në kompjuterin tonë. Sigurisht, koha që do të zgjasë ky operacion do të varet nga shpejtësia e lidhjes që ne kemi kontraktuar.

Shndërro

Shkurtoni videot tuaja në internet me AConvert

Shndërro Jo vetëm që na lejon të presim videot tona të preferuara, por është gjithashtu një shërbim që gjithashtu na lejon ta rrotullojmë, të shkurtojmë zonën më interesante të videos, përveç që na lejon ta ndajmë në dy ose më shumë video . Problemi është se të gjitha ato procese që duhet të bëjmë në mënyrë të pavarur dhe jo së bashku siç mund të bëjmë me shërbimin në seksionin e mëparshëm. Jo vetëm që na lejon të ngarkojmë një skedar dhe ta presim atë, por gjithashtu na lejon të fusim një URL ku ndodhet videoja që duam të prerë dhe ta shkarkojmë atë. Ky shërbim nuk kërkon që Adobe Flash të funksionojë.

VideoToolbox

Redaktoni videot tuaja në internet me Video Toolbox

VideoToolbox është një tjetër nga shërbimet më të mira në internet që mund të gjejmë në internet kur bëhet fjalë për prerjen e videove tona pa pasur nevojë të shkarkoni ndonjë lloj aplikacioni. Ky shërbim na lejon të ngarkojmë video deri në 600 MB në formatet vijuese: 3GP, AMV, ASF, AVI, FLV, MKV, MOV, M4V, MP4, MPEG, MPG, RM, VOB, WMV. Përveç kësaj, ajo gjithashtu na lejon të nxjerrim audion dhe të shtojmë një të ri, të shtojmë titra, të kapim videot, të ndryshojmë formatin e kodekut, të shtojmë një ujëra, rezolucionin dhe të prerë logjikisht çdo pjesë të videos për të lënë vetëm atë që intereson ne më së shumti.

Kizoa

Redaktuesi online i videos Kioza, një shërbim që gjithashtu na ofron një shërbim për të redaktuar fotot në internet, gjithashtu na lejon të presim videot për të lënë vetëm pjesën më të rëndësishme të videos, por gjithashtu na lejon shtoni tranzicione në formën e një libri, lëvizje, blinds ... nëse kemi më shumë se një video në redaktor, ne gjithashtu mund të shtojmë efekte të tilla si fishekzjarre, bokeh, vorbull, vezullime ...

Mundemi gjithashtu shtoni tekste, animacione dhe muzikë. Për më tepër, dhe nëse kjo nuk do të mjaftonte, ne gjithashtu mund të kombinojmë si fotografi ashtu edhe video për të krijuar video spektakolare. Funksionimi i këtij shërbimi online të redaktimit të videos është shumë i thjeshtë, pasi që për të shtuar secilin nga efektet duhet thjesht t'i tërheqim ato në pjesën e videos ku duam ta përfshijmë.

Wincreator

Wincreator, një redaktues i thjeshtë për të prerë videot tuaja në internet

Wincreator na ofron një redaktues video në internet me të cilin mund të presim pjesën e videos që nuk na intereson. Formatet e pajtueshme me .wmv, mp4, mpg, avi ... Ky shërbim Na ofron një kufizim prej 50 MB kur prerni video, kështu që është ideal për video të vogla dhe nëse nuk kemi ndërmend të shtojmë ndonjë efekt tjetër, rrotulloje atë ose prerë një zonë specifike të videos në fjalë. Wincreator nuk ka nevojë për Adobe Flash as për të prerë videot tona të preferuara.

Magisto

Redaktoni videot tuaja me Magisto

Magisto na ofron një redaktues video ndryshe nga zakonisht, pasi na lejon redaktoni videot tona në tre hapa. Së pari ne duhet të zgjedhim videon nga disku ynë i ngurtë ose nga llogaria jonë e hapësirës ruajtëse në Google Drive. Në hapin tjetër mund të prerë zonën më interesante të videos dhe të shtojmë temën që i përshtatet më mirë asaj që po kërkojmë. Në hapin e tretë dhe të fundit, ne duhet të zgjedhim kolonën zanore që do të shoqërojë videon tonë. Ndryshe nga shërbimet e tjera, për të përdorur Magisto, duhet të regjistrohemi, ose me llogarinë tonë në Facebook ose përmes llogarisë tonë Gmail. Nuk kërkon Adoble Flash për të punuar.

Klipi i kampionit

ClipChamp, redaktues i shkëlqyeshëm i videos në internet

me Klipi i kampionit jo vetëm që mund të ngarkojmë ndonjë video dhe ta modifikojmë, por gjithashtu mund ta bëjmë rekord përmes webcam të kompjuterit tonë. Lidhur me opsionet e ofruara nga ClipChamp, ne gjejmë mundësinë e prerjes së videove, prerjen e një zone të ekranit, rrotullimin e videos, rrotullimin e tij ose rregullimin e niveleve të shkëlqimit dhe kontrastit. Ashtu si Magisto, për të përdorur këtë shërbim, ne duhet të regjistrohemi përmes llogarisë sonë në Facebook ose Gmail, diçka që mund të tërheqë më shumë se një për të qenë në gjendje të përdorim këtë shërbim. Gjithashtu nuk kërkon Adobe Flash Player.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.