Publikohet një fotografi e asaj që mund të jetë kamioni elektrik i Tesla-s

Së pari kishte makina elektrike. Kur kjo teknologji ka përparuar mjaftueshëm për ta bërë të disponueshme për publikun, Tesla Model 3, tani është radha e kamionëve. Dhe përsëri është Tesla ai për të cilin ka punuar një model që do të prezantohet më 26 tetor.

Por ndërsa ajo datë arrin dhe ne presim të shohim se cili do të jetë dizenjimi i kamionit të parë elektrik të kompanisë së Elon Musk, në Reddit Imageshtë zbuluar një imazh se si mund të jetë ky automjet. Në Reddit mund të gjejmë tema të çdo teme kështu që është bërë një burim i zakonshëm i rrjedhjeve dhe thashethemeve që konfirmohen përfundimisht.

Siç mund ta shohim në imazhin që kryeson këtë artikull, kamioni elektrik i supozuar Tesla, nëse konfirmohet se është vërtet, është në një platformë në një zonë të mbyllur dhe në këndvështrimin e kujtdo që mund të kalojë pranë ambienteve. Kali i punës i automjeteve është bateria dhe në rastin e kamionit elektrik, do të jetë edhe më shumë, pasi që ky lloj automjeti është dizajnuar dhe mendohet të udhëtojë në distanca të gjata çdo ditë. Rumshtë përfolur se diapazoni i kamionit nëse është midis 200 dhe 300 milje me një ngarkesë, një kapacitet më shumë se mbresëlënës për një automjet transporti, por që për momentin nuk do të jetë ideal për të udhëtuar në distanca të gjata. Por është një fillim.

Ky kamion ka shumë fletëvotime për të qenë modeli që do të shohë dritën për disa javë, nëse e krahasojmë me imazhi që Tesla postoi, imazhi i sipërm, në të cilin zona e brendshme e dritave del nga anët. Pjesa e sipërme ku ndodhet xhami gjithashtu përkon. Sidoqoftë, në modelin e fotografuar, pjesa e sipërme e imazhit të rrjedhur nga Tesla nuk është e dukshme, gjë që mund të tregojë se kamioni nuk është ende gati për prezantim, nëse më në fund është kamion elektrik i kompanisë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)