HyperX Pulsefire Nxitoni, ne rishikojmë këtë mi të lojrave ultralight

Pajisjet periferike po bëhen po aq të rëndësishme sa vetë PC kur bëhet fjalë për të shijuar orë të gjata të lojërave video, kjo është pikërisht ajo që ndodh me HyperX, një markë e njohur për plotësimin e nevojave të lojtarëve më të mëdhenj në këtë drejtim. Këtë herë ne gjithashtu duam t'ju sjellim provën më të fundit të një produkti në lidhje me lojërat.

Ne i hedhim një vështrim të thelluar HyperX Pulsefire Haste të ri, një mouse lojrash tepër i lehtë që do t'ju lejojë të shfrytëzoni sa më shumë rezultatet tuaja. Ky lloj miu është bërë shumë modë mes specialistëve, a është e vërtetë që ato ofrojnë rezultate të mira?

Dizajni dhe materialet

HyperX prodhon këtë lloj aksesori me vazhdimësi relative, në këtë rast kemi një dizajn mjaft tradicional, megjithëse është e habitshme që ka dhjetëra vrima në mënyrë që të lehtësojë peshën sa më shumë që të jetë e mundur.Si rezultat, ne kemi një peshë pa kabëll prej 59 gramësh dhe me kabllo prej 80 gramësh në total. Me një dizajn krejtësisht të rrumbullakët dhe tipik, ai ka një buton në pjesën e sipërme për të rregulluar shpejtësinë e lëvizjes, dy butonat tradicionalë, rrota e përputhshme dhe dy butona në zonën e gishtit të madh. Kjo është përmbajtja e paketës:

 • Kabllo USB Najloni HyperFlex
 • Mikrotekët e qëndrueshëm ndaj pluhurit TTC
 • Prapa PTFE
 • Përfshihen shiritat shtesë për kapje
 • Butonat total: Gjashtë

Isshtë bërë prej plastike të zezë, me dimensione të 124.2 x 32.2 x 66.8 mm në total. Duhet të theksohet se si mund të ishte ndryshe, ne kemi një RGB LED e cila është e integruar në këtë rast në timonin e miut, dhe është se duke qenë kaq e lehtë, ky lloj detaji është kufizuar në maksimum në favor të komoditetit më të madh të pajisjes.

Karakteristikat teknike

Sa i përket sensorit, ne kemi në të një Pixart PAW3335 me një rezolucion deri në 16.000 DPI, që mund ta konfigurojmë duke përdorur butonin nga 400/800/1600 deri në 3200 DPI. Kjo na ofron një shpejtësi totale prej 450ips me një nxitim maksimal prej 40G. Kjo shoqërohet me çelësat e tij mikro çelës TTC Golden që mbështesin rreth 60 milion klikime.

Sa i përket memorjes së integruar, ajo ka vetëm një profil, të konfigurueshëm përmes aplikacionit HyperX në të cilin mund të shkarkoni KJO LIDHJE. Shpejtësia e votimit është 1.000 Hz përmes kabllos USB HyperFlex me teknologji tradicionale USB 2.0.

Mendimi i redaktorit

Në këtë rast, ai na ka siguruar një mi mjaft minimalist, i cili mburret me lehtësi dhe realiteti është pikërisht i tillë. Ajo vjen mjaft komode dhe plotëson karakteristikat teknike të premtuara, të rregulluara saktësisht në vlerën e saj për para. Duhet të theksohet se ne gjejmë një çmim prej 59,99 euro në pika të ndryshme të shitjes siç është Amazon.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.