Rishikimi i kufjeve Q Adapt në vesh, dizajn i shkëlqyeshëm dhe tingull i mirë

Këtë herë ne ju sjellim Q Përshtatni rishikimin e kufjeve në vesh, një nga produktet e reja të lansuar në treg nga prodhuesi nordik dhe që, siç është zakonisht norma në këtë kompani, ofron cilësi të mirë së bashku me një dizajn vërtet i hollë. Nga ky prodhues më parë kemi qenë në gjendje të provojmë Një Klikim y kolegët tanë nga iPhone News ZIPP Mini Kopenhagen, një nga folësit më të mirë që kemi parë në treg kohët e fundit.

Këtë herë njihen djemtë nga Libratone tregu i kufjeve, një sektor ku larmia e produkteve është shumë e madhe dhe ka disa kompani që ofrojnë cilësi shumë të mirë. Le të shohim në detaje se çfarë ofrojnë një rezultat i tillë.

Dizajn i kujdesshëm deri në detajet e fundit

Siç mund ta shihni në imazhin e mëparshëm, Q Adapt On-Ear janë një produkt që hyn në sytë tuaj dizajn minimalist në materiale me cilësi të lartë është një kënaqësi për të prekur. Por jo vetëm kufjet shquhen për dizajnin e tyre, të gjithë aksesorët dhe paketimin është dizenjuar me të njëjtin nivel detaji në mënyrë që asambleja totale të mbështjellë nga a imazhi i modernitetit shumë stil Apple. Ne nuk do të lodhemi duke e thënë, në nivelin e imazhit produkti Libratone është më i miri që ekziston në treg.

Struktura e produktit është e lehtë por gjithsesi na ofron qëndrueshmëri të madhe, karakteristikat themelore në kufje pasi që në këtë mënyrë ne mund t'i mbajmë ato në mënyrë të qetë vendosur rreth qafës kur nuk po i përdorim dhe pa u shqetësuar pesha. Pesha totale e setit është 200 gram, e cila është gjithashtu një shifër shumë pozitive.

Bateria është një tjetër nga pikat e forta të Libratone pasi ofron deri në 20 orë rishikim me një kohë karikimi më pak se 3 orë përmes microUSB, diçka që do të lërë shumë të kënaqur të gjithë ata përdorues që duan të dëgjojnë muzikën e tyre të preferuar kur janë larg nga shtëpia ose në transportin urban.

Kufjet janë në dispozicion në dy ngjyra, grija që kemi provuar dhe e zeza që është gjithashtu shumë elegante.

Q përshtatni tiparet në vesh

Në nivelin e funksionaliteteve, Q Adapt përfshin gjithçka që një përdorues mesatar mund të kërkojë nga ky lloj produkti, të tilla si:

 • pauzë automatike e muzikës kur heqim kufjet dhe ndizemi automatikisht kur i vendosim përsëri.
 • Teknologjia aptX Bluetooth për energji lidheni me smartphone ose kompjuter përmes Bluetooth
 • Bluetooth +1 që ju lejon të lidheni përmes Bluetooth me kufje të tjera të të njëjtit model dhe kështu të jeni në gjendje dëgjoni të njëjtën muzikë si miqtë tuaj
 • funksioni i zvogëlimi i rregullueshëm i zhurmës për të vendosur deri në 4 nivele të ndryshme të intensitetit të tingullit të jashtëm
 • kontrollet e prekjes për të rritur vëllimin, etj.
 • aplikacion për Android dhe iPhone të jeni në gjendje të menaxhoni të gjitha funksionet e kufjeve nga telefoni juaj inteligjent

Të gjithë ata ata punojnë si duhet, megjithëse është e vërtetë që cilësia e zvogëlimit të zhurmës nuk është aq e mirë sa në produktet e tjera që kemi testuar më parë, ku ishte e mundur të arrihej një nivel pothuajse perfekt i izolimit nga jashtë.

Si përdoren kufjet?

Të gjitha kontrollet janë të vendosura mbi vetë kufjet kështu që përdorimi i tij është shumë i arritshëm. Butoni i energjisë është i vendosur në kufjen e majtë, e cila përveç se ndez ose çaktivizon pajisjen shërben edhe për të e di nivelin aktual të baterisë. Për ta bërë këtë, ne thjesht duhet të shtypim butonin e energjisë dhe LED-të në pjesën e djathtë të veshit do të tregojnë se sa ngarkesë kemi akoma.

Shumica e kontrolleve janë të vendosura në kufjen e djathtë, të tilla si vëllimi rritet dhe bie, butoni për të ndërruar 4 nivelet e zvogëlimit të zhurmës dhe një seri tjetër gjestesh për të kontrolluar riprodhimin e muzikës, përgjigjuni telefonatave, etj Në nivelin operativ, kontrolli i volumit funksionon në mënyrë të përsosur dhe është shumë intuitiv ndërsa funksionet e tjera të tilla si pauza e riprodhimit aktual kërkojnë disa praktika për t'i përdorur ato si duhet.

Përfundim në kufje

Produkti i Libratone ka të gjitha karakteristikat që një blerës mund të kërkojë në kufje: dizajn i bukur, ato janë të lëvizshëm, me peshë të lehtë, autonomi të gjatë, lidhje Bluetooth, kontrolle prekjeje, sistem anulimi zhurme dhe një aplikacion të thjeshtë smartphone për të lehtësuar përdorimin e tyre. Cilësia e materialeve është shumë e mirë dhe prekja e saj është e pamposhtur. Nga ana negative kemi që nganjëherë butonat e prekjes nuk funksionojnë aq mirë sa ne do të dëshironim dhe çmimi është pak i lartë krahasuar me mesataren e industrisë.

Me pak fjalë, nëse jeni duke kërkuar për një produkt cilësor, që ju jep një dizajn ekskluziv dhe jeni të gatshëm të paguani një çmim pak më të lartë, Libratone Q Adapt On-Ear janë një alternativë e shkëlqyeshme dhe ata nuk do të të zhgënjej. Ju mund t'i blini ato direkt në faqen e internetit të prodhuesit duke klikuar këtu.

Mendimi i redaktorit

Q Përshtatni kufje në vesh
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
249
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 97%
 • performanca
  Redaktori: 85%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 85%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 70%

Pro dhe kundër

rekuizitë

 • Dizajn pa të meta
 • Mundësia e ndarjes së muzikës me një kufje tjetër të markës
 • Aplikimi është shumë i lehtë për t'u përdorur
 • Jetëgjatësia e baterisë

Contras

 • Disi çmim i lartë
 • Funksioni i përmirësuar i zvogëlimit të zhurmës

Galeria fotografish për kufje


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.