Doogee S98 Pro: kamera me sensor termik dhe dizajn alien

Doogee S98 Pro

Pas prezantimit të Doogee S98, kompania po punon se cili do të jetë versioni Pro i së njëjtës pajisje. ne po flasim për Doogee S98 Pro një pajisje që ndryshon nga S98 në dy seksione shumë specifike.

Nga njëra anë, ne gjejmë dizajnin, a dizajn i frymëzuar nga të huajt në anën e pasme të pajisjes, një dizajn që mbështetet nga dizajni i modulit të kamerës dhe vija të holla që tërheqin formën klasike të alienëve.

Doogee S98 Pro

Duke lënë mënjanë dizajnin, një tjetër pikë dalluese në lidhje me versionin normal është ai lente termike çfarë përfshin. Përveç sensorit kryesor 48 MP dhe sensorit të shikimit të natës 20 MP, lentja e tretë e kësaj pajisjeje përfshin një sensor termik që na lejon të zbulojmë çdo objekt që lëshon nxehtësi.

Lente termike përfshin një sensori i rrezeve infi me një rezolucion më të lartë se ai i pajisjeve të dedikuara për zbulimin e objekteve që lëshojnë nxehtësi dhe që kanë kamare shumë specifike të tregut.

Doogee S98 Pro

Kjo lente përdor një frekuencë imazhi prej 25 Hz në merrni imazhet më të mprehta mund të na ndihmojë të gjejmë lagështinë, rrjedhjet e ujit, temperaturat e larta, rrymat e ajrit, qarqet e shkurtra...

Falë algoritmit Double Spectrum Fusion, pajisja na e mundëson këtë mbivendosni imazhet e sensorit kryesor dhe ai që përdoret për të zbuluar objektet që lëshojnë nxehtësi.

Në këtë mënyrë, përdoruesi përfundimtar mund rregulloni nivelin e transparencës e dëshiruar dhe gjeni se ku qëndron problemi.

Çmimi dhe disponueshmëria

Kompania planifikon të nxjerrë në treg Doogee S98 Pro fillimi i qershorit. Nëse dëshironi të merrni më shumë informacion rreth kësaj pajisjeje, përveç njohjes së të gjitha specifikimeve që do të na ofrojë, ju ftoj të hidhni një sy në faqen e internetit të Doogee GJ98 Pro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.