Raft librash SYMFONISK, ne testuam aleancën IKEA - Sonos

Ata prej nesh që e duan këtë botë të teknologjisë në shtëpi kanë folur për një kohë të gjatë se sa e rëndësishme është ajo aleancë midis IKEA dhe Sonos, kompania më e njohur e mobiljeve dhe dekorimeve së bashku me një nga firmat më të vlerësuara nga publiku që shijojnë tinguj të lidhur dhe cilësorë. Epo, ne tashmë kemi ndër ne produktet e para që lindin nga këto bashkëpunime, Ne kemi raftin SYMFONISK dhe llambën SYMFONISK për të provuar këtë aleancë midis IKEA dhe Sonos me analizën tonë, do te te mungoje? Dyshoj…

Siç ndodh shpesh me produkte të tilla me cilësi të lartë, ne vendosëm të bëjmë një analizë video njëkohësisht me këtë artikull që mund ta shihni në kanalin tonë në YouTube dhe që shërben si një titull për leximin e mëvonshëm. Si gjithmone, është më mirë ta shohësh sesa ta lexosh, prandaj rekomandojmë që para se të fillosh këtë lexim të thelluar të analizës, të përfitosh nga kutia e kutisë dhe prova e zërit që u kemi bërë produkteve SYMFONISK nga IKEA dhe Sonos. Pa zhurmë të mëtejshme, ne do t'ju tregojmë se si i gjetëm këta folës.

Dizajni dhe materialet: Pak Ikea, shumë Sonos

Ne fillojmë me produktin e parë, raftin dhe natyrisht, ne e hapim këtë analizë me modelin e saj. Isshtë ndërtuar në PVC dhe ka një shtresë tekstili në pjesën e përparme, e cila mbulon altoparlantët, diçka mjaft e zakonshme. Ka një madhësi prej 23 x 21 x 32 centimetra për një peshë totale prej 3,11 kilogramë. Thingshtë gjëja e parë që të befason, dhe kjo është peshon shumë duke marrë parasysh që është plastik, dhe kjo për një altoparlant është një shenjë e cilësisë. Somethingshtë diçka që altoparlantët e tjerë nga firma Sonos gjithashtu ndajnë, pesha siguron drejtues të mirë brenda dhe një tingull më të përcaktuar pa zhurmë dhe dridhje.

 • Ngjyrat: E zezë dhe e bardhë
 • Materialet: Plastika dhe tekstili

Ne kemi dy versione identike në kapacitete, por me ngjyra të ndryshme, ne mund të zgjedhim versionin e zi dhe atë të bardhë, diçka që IKEA gjithashtu ka adoptuar nga zakonet e Sonos, i cili na shërben të gjithë altoparlantëve të tij në këto dy diapazone ngjyrash. Paketa përfshin gjithashtu librat klasikë të udhëzimeve, një kabllo të pronarit për lidhjen me energjinë elektrike që vjen në hije identike me altoparlantin dhe një kabllo ethernet të kategorisë 5e në rast se duhet ta lidhim atë pa WiFi. Pak më shumë sesa të flasësh në nivelin e dizajnit, ajo mbron qartë vetveten dhe është një aleancë midis Ikea dhe Sonos. Mund të vendoset në mënyrë vertikale dhe horizontale dhe tre butonat e përparmë na lejojnë të trajtojmë muzikën me lehtësi dhe efektshmëri.

Shumë folës dhe pak raft librash

Ne hasëm në një altoparlant për të cilin kisha pak shpresë, megjithatë Sonos më ka kujtuar përsëri se kudo që të vësh dorën, kjo bën art. Lidhja e saj është aq e lehtë sa kurrë, megjithatë, IKEA Në përpjekjen e saj shumëvjeçare për t'ju ofruar produkte me pjesë, kjo ju kujton shumë shpejt se nëse doni ta ngjisni atë në mur, duhet të blini veçmas ndonjë nga mbështetëset e tij, ose goditje e thjeshtë nga 6 € ose mbështetje e plotë (më e rekomanduar) për 14 €. Çmim që duhet ta shtoni në mënyrë të pashmangshme në atë të folësit.

Ne kemi një raft që është i madh për një altoparlant, por i vogël për një raft. Si një tryezë jashtëzakonisht minimalist është ideal, por duhet të harroni të vendosni çdo llambë, bazën e karikimit Qi ose me pak fjalë, gjithçka që dëshironi të jetoni në raft për një kohë të pacaktuar, arsyeja është që sa më shpejt që të kaloni me vëllimin e muzikë, dhe unë ju them se ka një litar për një kohë, do të përfundojë në tokë të paktën, jo pa paralajmëruar ju së pari një zhurmë bubulluese. Rezultati: Isshtë më mirë që ta kombinoni me mobiljet e tjera të IKEA siç janë raftet KALLAX dhe të harroni ta përdorni si raft për përdorim të rregullt.

Tingulli dhe lidhja, mirësjellje e Sonos

Nëse e keni kapërcyer tashmë traumën e instalimit të saj dhe të dini se ku do ta vendosni, mund të relaksoheni, tani vjen pjesa e lehtë. Për ata që kënaqen me pajisjet Sonos dhe për të huajt, është një kënaqësi. Ju thjesht shkarkoni aplikacionin tuaj Sonos nga Google Play Store ose iOS App Store dhe vazhdoni të kërkoni për një altoparlant të ri. Ju shtypni butonin Luaj siç tregon aplikacioni dhe në më pak se 10 sekonda e keni të instaluar dhe duke punuar, më së shumti, do të ketë një azhurnim në pritje. Shpejt pas kësaj, mund të vazhdoni me konfigurimin e dhomës në mënyrë që tingulli i zgjuar të arrijë kudo në mënyrë të barabartë.

 • Lidhje pa tel përmes WiFi (jo Bluetooth)
 • AirPlay 2
 • Sinkronizimi me Spotify
 • Porti RJ45 - Ethernet

Sa i përket cilësisë së zërit, jam befasuar këndshëm duke marrë parasysh çmimin. Ju shpejt e kuptoni se është Sonos sepse pavarësisht se ofron një tingull Shumë i fortë në nivele të larta, vështirë se e vlerësoni një ndërprerje në të. Megjithëse, është një hap poshtë Sonos One (që nga rruga, kushton dy herë më shumë), çmimi i tij 99 euro justifikohet plotësisht nga cilësia e tingullit që lëshon, për të mos përmendur që Sonos ju lejon të lidhni altoparlantët me llogaritë tona Spotify, Deezer dhe shumë më tepër. Ky model IKEA SYMFONISK na ofron të gjithë përvojën Sonos me thjeshtësinë e një orendi IKEA, duke u dhënë atyre që duan të shpenzojnë pak më pak një seri produktesh që deri më tani ishin pak më të kufizuara.

Mendimi i redaktorit dhe përvoja e përdoruesit

Kjo raft SYMFONISK nga IKEA dhe Sonos është bërë një element tjetër i zyrës sime, Vështirë se mund të ofroni më shumë për më pak, dhe është se dizajni, materialet, garancia dhe cilësia e zërit për vetëm 99 € nuk është aq e zakonshme kur flasim për audio. Unë nuk mund të mos e rekomandoj këtë SYMFONISK nga IKEA dhe Sonos si qasjen e parë nëse vlerësoni gjithçka që një produkt Sonos mund t'ju ofrojë, për gjysmën e kostos së një Sonos One, tashmë Unë nuk po kërkoj një markë tjetër për ta përmirësuar atë, por përkundrazi ta përshtat atë. Ato janë në dispozicion në çdo qendër të IKEA nga 99 euro.

Raft SYMFONISK nga IKEA dhe Sonos
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
99
 • 80%

 • Raft SYMFONISK nga IKEA dhe Sonos
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 87%
 • potencia
  Redaktori: 93%
 • cilësi
  Redaktori: 90%
 • Conectividad
  Redaktori: 97%
 • instalim
  Redaktori: 70%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 87%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 96%

rekuizitë

 • Materialet dhe dizajni që përputhen me çmimin
 • Lehtësia e përdorimit dhe lidhja ekstreme
 • Instalim i thjeshtë nga IKEA
 • Një çmim zbritës për një produkt të tillë

Contras

 • Mos e lini IKEA pa mbajtëset e murit, të cilat janë të ndara
 • Në të vërtetë nuk ka shumë përdorim si raft librash
 • Mund të ketë mikrofon dhe ndihmës Alexa
 

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.