Karikues rambo për të gjitha nevojat këtë verë

Vera po vjen dhe bashkë me të edhe udhëtimet. Problemi është kur jemi në momentin e grumbullimit të të gjithë aksesorëve që na duhen për udhëtim, karikuesit të kompjuterit, ngarkuesit të orës inteligjente, ngarkuesit të telefonit inteligjent ... Një çmenduri e vërtetë! Kështu që sot ju tregojmë disa alternativa.

Rampow është një prodhues i markës aziatike i aksesorëve të të gjitha llojeve, dhe kësaj here ne paraqesim një listë të karikuesve të përzier që mund t'ju shoqërojnë këtë verë. Zbuloni këto tre alternativa që ju tregojmë dhe që me siguri mund t'ju vijnë në ndihmë për të shmangur mbushjen e valixhes tuaj me kabllo.

Dorëzimi i energjisë dhe karikimi i shpejtë 3.0

Ne fillojmë me gjithanshëm, ky karikues ka dy porta, një Dorëzim të Energjisë USB-C dhe një port Qualcomm USB-A Quick Charge 3.0. Kjo na siguron një fuqi deri në 36W në varësi të pajisjes që po përdorim. Kjo do të na lejojë jo vetëm të karikojmë pajisje të lëvizshme si iPhone ose Samsung Galaxy S20, por do të jemi në gjendje të karikojmë edhe laptopë të caktuar si MacBook Air ose MacBook i Apple. Kjo është arsyeja pse ne flasim për këtë karikues të shpejtë si më të gjithanshmit prej të cilit do të flasim sot.

Ky karikues mund të blihet në dy ngjyra të ndryshme, të bardhë dhe të zi, megjithëse gjithmonë rekomandoj të zezën për qëndrueshmëri. Ka një sistem mbrojtjeje nga mbingarkesat e të gjitha llojeve, si dhe një sistem që parandalon qarqet e shkurtra për të parandaluar që ajo të arrijë pajisjen tonë të çmuar mobile. Especiallyshtë veçanërisht e rëndësishme të karikoni smartphone me një karikues të mirë. Si mund të ishte ndryshe, ne gjithashtu kemi një sistem të mbrojtjes nga temperatura e lartë, pasi që karikimi i shpejtë i të gjitha llojeve tenton të shkaktojë ngrohje të tepruar në pajisje të caktuara.

Dorëzimi i energjisë 3.0 dhe deri në 36W

Tani flasim për më "modernen". Rekomandohet veçanërisht për karikimin e pajisjeve mobile që kanë porta USB-C. Falë portës së tij të dyfishtë USB-C Power Delivery 3.0, është i aftë të ofrojë 3 ampe për secilën port, duke arritur kështu një karikim të shpejtë Charge Quick 3.0. për të gjitha pajisjet njëkohësisht. Ka një sistem inteligjent të zbulimit të pajisjes, kjo do të thotë se do të jetë në gjendje të identifikojë nëse po lidhim, për shembull, një kompjuter portativ dhe kështu t'i ofrojmë fuqinë e nevojshme, megjithëse në këtë rast rekomandojmë të përdorni vetëm njërën nga USB-C portet. Ai do të administrojë në pajisje as më shumë e as më pak se fuqia e nevojshme, deri në 30W njëkohësisht.

Ashtu si pjesa tjetër e pajisjeve Rampow për të cilat po flasim sot, ne kemi mbrojtje ndaj mbingarkesave, parandalimit të qarqeve të shkurtra dhe temperaturave të larta. Me këtë karikues deri në 36W ne do të jemi në gjendje të karikojmë pajisjen përreth 70% më shpejt sesa do të bënim me karikuesin klasik 5W që përfshijnë shumë pajisje. Për më tepër, Rampow ofron një garanci "të përjetshme" siç specifikohet në kartelën e përfshirë në pako. Në të njëjtën mënyrë si me adaptorët e mëparshëm të përmendur në këtë artikull, ne kemi dy ngjyra për të zgjedhur midis të bardhës dhe të zezës, cilën ju pëlqen më shumë?

Karikim i shpejtë 3.0 deri në 39W

Tani po flasim për më të fuqishmin, një karikues Rampow që ofron deri në 39W energji, të aftë për të dhënë në mënyrë inteligjente fuqinë e nevojshme nëse pajisja ka pajtueshmëri me Quick Charge 3.0 apo jo. Në të njëjtën mënyrë, ajo ka mbrojtje ndaj tensioneve dhe rezistencë ndaj temperaturave të larta, nuk mund të presim më pak nga një produkt i provuar me fuqi të ngjashme. Më pëlqen të theksoj rëndësinë e përdorimit të karikuesve të bërë mirë kur lidhni pajisjet tona, pasi që kursimi i këtij lloji të aksesorëve mund të na kushtojë një shqetësim i konsiderueshëm.

Këtë herë e kemi të disponueshëm vetëm në të zezë, por ka një dizajn kompakt që nuk bllokon prizat e tjera, siç bën në llojet e tjera të karikuesve shumë më të mëdhenj. Compatibleshtë në përputhje universale me pajisje të tilla si iPhone 11 Pro ose Huawei Mate 30 Pro për shembull.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

<--seedtag -->