Movavi: Redaktuesit më të plotë të fotografive dhe videove për Windows dhe Mac

Movavi

Detyrat e shtëpisë së redaktimi i fotove dhe videove mund të jetë kompleks për shumë përdorues. Përveç kësaj, ndonjëherë zbulojmë se shumë prej redaktorëve në treg nuk na ofrojnë të gjitha opsionet që duam të përdorim. Pra, ne nuk mund të kryejmë llojin e redaktimit që duam. Për fat të mirë, ky problem është një gjë e së kaluarës me Movavi.

Kompania krijon softuer që na lejon të modifikojmë foto dhe video në Windows dhe Mac. Ndër produktet që na ofrojnë ne gjejmë Redaktori i Fotografive Movavi. Ne gjithashtu kemi një nga redaktorët më të plotë të videos në treg, Movavi Video Editor.

Kompania përqendrohet në ofrimin e na softuer cilësor me numrin më të madh të mjeteve në dispozicion për të kryer punë redaktimi profesionale. Në këtë mënyrë, ju jeni i sigurt për të marrë rezultatet që ju po kërkoni kur redaktoni një imazh ose video. Ne do të flasim më shumë për secilin produkt më poshtë. Kështu që, ju mund të shihni se çfarë ofron Movavi.

Movavi Video Redaktues / Video Suite

Nëse ajo që ju dëshironi është të jetë në gjendje të modifikojë video ose filma në mënyrë profesionale, atëherë ky është opsioni më i mirë që mund të gjejmë sot. Falë Video Suite ne do të jemi në gjendje të kryejmë të gjithë procesin e redaktimit në një program të vetëm. Pra, përveç kursimit të hapësirës në kompjuterin tuaj, është një mjet i plotë që ofron atë që ju nevojitet.

Ju mund të kryeni detyrat klasike të redaktimit të videos. Nga prerja e fragmenteve, shtimi i efekteve, përmirësimi i imazhit, redaktimi i audios ose imazhit ose kapja e disa momenteve. Përveç këtyre funksioneve dhe shumë të tjera, ju gjithashtu mund të shndërroni videon në formate të tjera. Në një mënyrë që është në përputhje me ekipin me të cilin punoni ose për t'ia dërguar atë dikujt tjetër.

Gjëja më e mirë për këtë redaktor Movavi është se është i pajtueshëm me Windows dhe Mac. Prandaj, pa marrë parasysh se çfarë kompjuteri keni, do të jeni në gjendje të shijoni këtë softuer që ju lejon të modifikoni videot dhe filmat tuaj në një mënyrë profesionale. Mund të kontrolloni më shumë rreth redaktorit në faqen e internetit të kompanisë.

Redaktori i Fotografive Movavi

Kompania gjithashtu na ofron redaktorë të ndryshëm të imazheve. Kështu që është e lehtë të gjesh një që i përshtatet asaj që të duhet në varësi të edicionit që duhet të bësh ose profesionit tënd. Megjithëse, ai që bie në sy mbi pjesën tjetër është Movavi Photo Editor.

Shumë përdorues konsiderojnë se ky është një sektor disi i ngopur dhe se ka shumë botues. Por, nganjëherë ato janë shumë të komplikuara për t'u përdorur ose janë shumë themelore dhe nuk na ofrojnë të gjitha funksionet që ne do të donim të ishin në gjendje të përdorim. Per fat te mire opsione si ky Movavi Photo Editor na ndihmojnë.

Shtë një redaktues imazhesh që është shumë i lehtë për t’u përdorur. Personalisht, unë nuk jam ekspert kur bëhet fjalë për redaktimin e imazheve dhe e kam parë rehat për t'u përdorur. Përveç marrjes së rezultateve të dëshiruara. Na lejon të kryejmë funksionet klasike të redaktimit (prerja, rrotullimi, ndryshimi i madhësisë ...). Por gjithashtu kemi shumë funksione shtesë.

Ne mundemi shtoni efekte, hiqni objektet e padëshiruara nga fotot, përmirësoni lëkurën e njerëzve (hiqni puçrrat, njollat, pikat e zeza ...), përdorni filtra, ndrysho sfondin e imazhit, shtoni tekst, etj. Me pak fjalë, shumë funksione shtesë që e bëjnë atë një redaktues shumë të plotë të imazheve.

disponueshmëri

Suitë Video Movavi

Ju intereson kjo redaktues fotografie ose video nga Movavi? Të dy redaktorët dhe shumë më tepër janë në dispozicion në faqen e internetit të Movavi. Në të mund të gjeni të gjithë programin kompjuterik që ata kanë për të redaktuar video ose imazhe të disponueshme për Windows ose Mac. Kështu që është shumë e lehtë të gjeni atë që i përshtatet më mirë nevojave tuaja. Çfarë mendoni për këta redaktorë?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.