Redaktorët e fotove në internet

redaktues fotografish në internet

Duke kërkuar për një redaktues fotografish në internet? Kur redaktoni fotografitë tona, ose për t'i prerë ato, për të rregulluar ngjyrën, për të modifikuar kthesat ... ose për të bërë ndonjë modifikim tjetër, ne kemi në dispozicion një numër të madh të aplikacione si Photoshop, Pixelmator, GIMP… Por në shumicën e rasteve, numri i madh i opsioneve që na ofron nuk na lejon të familjarizohemi me ta dhe t'i bëjmë redaktorin tonë të preferuar.

Përveç kësaj, ky lloj aplikacioni zë një pjesë të madhe të hard drive-it tonë, hapësirë ​​që mund ta përdorim për qëllime të tjera. Për fat të mirë, në internet mund të gjejmë shërbime online për të kryer praktikisht çdo detyrë. Në këtë artikull ne do t'ju tregojmë se me cilat aplikacionet më të mira për të redaktuar fotot në internet, pa pasur nevojë të shkarkoni ndonjë aplikacion në kompjuterin tonë.

Sigurisht, botuesit në internet ato nuk na lejojnë të kryejmë të njëjtat funksione që mund ta gjejmë në një aplikacion të dedikuar të instaluar në kompjuterin tonë, por ato janë më se të mjaftueshme për nevojat e shumicës së përdoruesve që kanë nevojë të modifikojnë një ose më shumë fotografi, të tilla si prerja e një imazhi, modifikimi i shkëlqimit ose kontrastit, rrotullimi i imazh ...

Photoshop Express

Redaktoni fotot tuaja në internet me Adobe Photoshop Editor Express

Ne nuk mund ta fillonim këtë listë pa pasur nevojë versionin online që ne Adobe Photoshop. Photoshop nuk është një aplikacion që u drejtohet atyre përdoruesve që shtojnë filtra në ndonjë fotografi. As nuk na ofron mundësinë e shtimit të kornizave. Sidoqoftë, është mjeti më i mirë që kemi në dispozicion në internet nëse duam të përpiqemi të përmirësojmë pamjen e fotografive tona.

Problemi është se funksionimi i tij nuk është aspak i thjeshtë menjëherë, megjithëse nëse shfletojmë pak nëpër menutë e ndryshme që na ofron, ne mund të njihni gjithçka që na lejon Photoshop Express të bëjmë, duke përfshirë përdorimin e shtresave, një nga funksionet që e bën Photoshop redaktorin më të mirë profesional të fotove.

Në mënyrë që të përdorni Photoshop Express, si me shumicën e redaktorëve në internet, Shtë e nevojshme që të kemi të instaluar Adobe Flash në kompjuterin tonë, një softuer nga i cili duhet të shkarkohet vetëm faqja zyrtare e internetit Adobe, përmes lidhjes vijuese. Ju kurrë nuk duhet ta instaloni këtë softuer nga faqe të jashtme përveç Adobe, pasi mund të jetë një kullim për malware, viruse, Trojans etj.

Kizoa

Redaktoni fotot tuaja në internet me Kizoa

Ne e shohim tani Kizoa, një shërbim redaktimi në internet i fotove që përveçse na lejon drejtoj, prit, kornizo fotot tona në vetëm disa klikime, gjithashtu ofron 200 korniza për të personalizuar fotografitë tona të preferuara, si dhe mundësinë e shtimit të deri në 80 filtrave të ndryshëm, të cilët do të na lejojnë të transformojmë plotësisht fotot tona dhe të marrim rezultate mbresëlënëse. Kornizat e disponueshme nuk janë ato tipike bardh e zi që mund t'i gjejmë në shumicën e aplikacioneve mobile, por ato na ofrojnë një numër të madh kornizash që simulojnë në mënyrë të përsosur kornizat e fotografive.

EDIT.org

redakto-org

Pastaj është radha e EDIT.org, një projekt spanjoll që po rritet me një shkallë të mirë të përdoruesve dhe që ofron një platformë në internet nga e cila ne mund të bëjmë planet tona nga çdo lloj pajisje (kompjuter, tablet, smartphone) dhe me qasje në një bazë të dhënash me mijëra imazhe pa të drejta të kopjimit . Mjeti është shumë i thjeshtë për t’u përdorur dhe është krijuar posaçërisht për ata klientë të vegjël të cilët nuk kanë qasje te dizajnerët profesionistë dhe u duhet të bëjnë krijuesit e tyre në një mënyrë të shkathët dhe me një rezultat të mirë përfundimtar.

BeFunky

BeFunky, redaktues i plotë në internet i fotove

Një nga redaktuesit më të plotë të fotove në internet që mund të gjejmë në Internet për të modifikuar fotografitë tona pa pasur nevojë të shkarkoni softuer në kompjuterin tonë është BeFunky, një shërbim në internet që na lejon, përveç prerjes së fotografive në përqendrohuni në objektin që duam të nxjerrim në pah (gjithmonë duke respektuar disa përmasa), kjo na lejon të modifikojmë ekspozimin duke rregulluar sasinë e dritës në fotografi, të rrisim ose ulim ngopjen e ngjyrave për të gjetur tonin e saktë dhe modifikojmë pak fokusin për të përqendruar vëmendjen në atë që është me të vërtetë e rëndësishme në fotografi.

Pixrl

Pixlr, redaktues profesional i fotove në internet

Nëse nuk mësoheni me kompleksitetin dhe numrin e madh të opsioneve që na ofron Photoshop, mundeni Pixrl, bëhu një zgjidhje për këtë problem pak të madh. Pixrl, si versioni në internet i Photoshop, na lejon të punojmë me shtresa, e cila na lejon të shtojmë efekte të ndryshme dhe të kontrollojmë rezultatin së bashku ose veçmas pa pasur nevojë të fillojmë nga e para. Ai mbështet shkurtesat e tastierës, ideale për kur duhet të kryejmë një detyrë në mënyrë të përsëritur. Na ofron gjithashtu një numër të madh filtrash dhe shkronjash për të personalizuar plotësisht fotografitë tona.

PicMonkey

Personalizoni fotot tuaja në maksimum me PicMonkey

Por nëse ajo që duam me të vërtetë është të personalizojmë fotografitë tona, jo vetëm të modifikojmë katër cilësime, shërbimin në internet PicMonkey është ai që ne po kërkojmë. Falë redaktorit të fotove në internet PicMonkey ne mund të shtojmë filtra spektakolarë në vetëm disa klikime, të shtojmë tekst në imazhe, të shtojmë mbivendosje si dhe korniza mbresëlënëse të personalizueshme dhe textures për një sens më të madh të realitetit në fotografi. Por nëse nuk duam të ngrohim shumë kokën, mund të përdorim temat e ndryshme që na ofron ky shërbim, disa tema që do t'i përshtatin fotografitë tona me temën që kemi zgjedhur më parë.

FotoFancy

Redaktoni fotot tuaja shpejt dhe me lehtësi me Photofancy

Nëse jeni duke kërkuar për një shërbim të thjeshtë dhe të pakomplikuar në internet, PhotoFancy mund të jetë ajo që ju nevojitet. FotoFancy na lejon të modifikojmë kapjet tona përmes redaktuesit të saj të fotove në internet shpejt dhe pa komplikime. Me këtë shërbim ne mund të eleminojmë sytë e kuq, të heqim fotografi, të optimizojmë automatikisht imazhin në mënyrë që të mos kemi nevojë të modifikojmë rregullimet manualisht, të presim, të rrotullohemi, të rregullojmë, të shtojmë korniza dhe efekte fantastike ...

Canva

Redaktoni fotot tuaja përmes shfletuesit tuaj me Canvas

Faleminderit redaktorit Canva, ne mund t'u japim fotografive tona një pamje të re dhe të përmirësuar, për sa kohë që kemi durim të mjaftueshëm për të provuar secilën prej opsioneve të ndryshme që na ofron ky aplikacion. Canva na ofron një numër i madh filtrash për t’i kthyer fotot tona në të vjetra, ose për t’i sjellë në jetë me filtrin e Festave.

Na lejon gjithashtu modifikoni shkëlqimin, kontrastin dhe ngopjen e imazhit tonë, përveç dukshëm prerjes ose rrotullimit të fotografisë për t'u përqëndruar në atë që është me të vërtetë e rëndësishme. Nëse duam të shtojmë një kornizë në fotografinë tonë pasi ta kemi redaktuar, Canvas nuk është redaktuesi i fotove në internet që po kërkojmë.

SumoPaint

SumoPaint, jo vetëm një redaktues fotografish në internet

Me një pamje të frymëzuar nga Photoshop, SumoPaint na ofron një redaktues mjaft të plotë fotografish, me të cilin mund të shtojmë shtresa të ndryshme për të kryer teste me fotografitë derisa të marrim rezultatin e duhur, shtoni filtra, modifikoni nivelet e filtrit, ngopjen me ngjyra ...

Por një nga gjërat që bie më shumë në sy është se nëse përdorim këtë redaktues fotografish në ekran të plotë, mund të përdorim butonin e djathtë të miut, një funksion fantastik që shumë pak redaktorë na ofrojnë. E vetmja gjë që mund të gjejmë është se kërkohet regjistrimi të jetë në gjendje të përdorë redaktorin.

pikpamje

Krijoni Kolazhe me iPiccy, një redaktues fotografish në internet

Secili prej redaktorëve të fotove në internet që po përmend në këtë artikull na ofron karakteristikat e veta. pikpamje dallohet nga pjesa tjetër për mundësinë që tani na ofron krijoni kolazhe argëtuese me fotografitë tona, kolazhet në të cilat mund të shtojmë një numër të madh të filtrave dhe efekteve. Formatet e pajtueshme me jpeg dhe png, të cilat mund të kufizojnë përdorimin te disa përdorues që përdorin formate të tjera si tiff pa shkuar më tej, një format që ofron pak kompresim, por kështu shmang humbjen e cilësisë së fotografisë.

Fotor

Fotor, redaktues fotografish në internet i pajtueshëm me HTML 5

Ashtu si aplikacioni i mëparshëm që na ofron një tipar jo të disponueshëm në pjesën tjetër, FotorAi gjithashtu ka një funksion të veçantë që na lejon të bashkojmë fotografi të ndryshme për të arritur rezultatin më të mirë HDR. Ky aplikacion është fantastik për ato raste në të cilat bëni kur bëni fotografi ose del shumë e majtë ose shumë e errët. Ndërfaqja e përdoruesit është shumë e thjeshtë dhe Fotor do të na drejtojë në çdo kohë në secilin hap që duhet të bëjmë për të marrë rezultatin që po kërkojmë.

Si shtesë, gjithashtu na lejon të shtojmë efekte, filtra, afishe, makro, të shtojmë tekst ... Ai gjithashtu ka një mundësi për të bërë kolazhe, por nuk është aq i plotë sa iPiccy. Lindja është i vetmi shërbim për redaktimin e fotove në internet që punon me teknologjinë HTML 5, duke anashkaluar plotësisht Flash-in.

A njihni ndonjë redaktues fotografish në internet që nuk e kemi emëruar?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Raúl Aviles dijo

  Artikull i shkëlqyeshëm Nacho !!
  Në veçanti, redaktorët në internet janë perfekt për mua, pasi laptopi i punës nuk është në gjendje të instalojë asnjë lloj programi.

  Falënderim