Rishikimi i kufjeve AUKEY EP T25

Sot edhe një herë jemi me fat që ta provojmë Kufje pa tel nënshkruese AUKEY. Në këtë rast ne testojmë EP T25, një model tjetër i këtij prodhuesi pjellor që na tregon një aspekt fizik që është shumë i njohur për ne. Një alternativë e re për tregun që sot e analizojmë në detaje për t'ju treguar se çfarë kemi menduar.

Nëse jeni një nga njerëzit "tradicionalë" që vazhdoni të lëvizni me disa kufje me tel të varura, këtu do të gjeni një opsion interesant. Të jetë në gjendje të gëzojë muzikën tuaj të preferuar me një pajisje cilësore dhe shumë e lehtë për tu kryer tani i disponueshëm për këdo.

AUKEY EP T25 Kufjet TWS që po kërkoni?

Në vitet e fundit kemi parë një përmbytje të produkteve në lidhje me zërin. Jo për asgjë, lAto që lidhen me muzikën, janë veglat më të shitura dhe më të përdorura për smartphone. Altoparlantët Bluetooth dhe kufjet pa tel janë me qindra (nëse jo mijëra). Sot ne shikojmë një prej tyre, dhe Nuk u gjet asnjë produkt.

AUKEY lleva që nga viti 2007 duke iu përkushtuar krijimit të aksesorëve të lidhur direkt me smartphone. Dhe shumë prej tyre kishin të bënin gjithashtu me zërin dhe muzikën. Ne kemi pasur fatin të provojmë disa modele të kësaj firme, dhe të gjithë mund të themi se ato plotësojnë standardet minimale të cilësisë. Dhe gjithashtu me një marrëdhënie të ekuilibruar mirë me çmimin.

EP-të T25 të AUKEY-it paraqesin një formë e bukur në kufjet më të famshme në treg, Apple AirPods Pro. Edhe pse në një ngjyrë tjetër, dhe me aspirata më pak pretenduese, për të mos përmendur që ato mbërrijnë gjithashtu me një çmim shumë më të lirë. Edhe kështu, ata janë akoma të mrekullueshëm dhe janë një alternativë e vërtetë për çdo tjetër.

Unboxing AUKEY EP S25

Duhet të shikoni brenda kutisë për t'ju treguar të gjithë elementët që mund të gjejmë brenda. Si nje unboxing nga kufjet, nuk mund të presim as surpriza të mëdha. Mund të themi se gjithçka është aty dhe nuk na mungon asgjë. Natyrisht që kemi kufjet dhe kutinë e tyre përkatëse të karikuesit.

Përveç elementeve logjikë, ne shohim se si AUKEY vazhdon të përfshijë në secilin prej modeleve të saj dy grupe pads shtesë të veshit. Prandaj kemi tre grupe me madhësi të ndryshme. A Element thelbësor për përvojën më të mirë të dëgjimit të mundshme. Me jastëkët e saktë të veshëve, kufjet fitojnë shumë në cilësinë e audios dhe zvogëlimin e zhurmës. 

Pak për të shtuar më shumë përveç kabllo për të karikuar "ngarkimin e rastit", e cila ka Formati USB Type-C. Diçka që do ta bëjë karikimin më të shpejtë dhe më efikas. Ne gjithashtu kemi dokumentet tipike të garancisë dhe një udhëzues të shkurtër të shpejtë. 

Dizajni dhe pamja fizike

Gjetëm disa kufje me përmasa shumë të vogla. Ata nuk kanë të ashtuquajturin format "butoni", sepse ata kanë një pjesë të zgjatur që del jashtë nga veshi. Dhe megjithëse fizikisht ju kemi thënë që ato kanë një ngjashmëri të madhe me AirPods Pro, forma e jashtme e kufjeve ka forma më këndore dhe më pak të rrumbullakosura.

Në lidhje me këtë lloj kufjesh, ne kemi qenë në gjendje ta verifikojmë atë Audio e thirrjes duket më mirë se kufjet me një copë që mbetet brenda veshit. Si rregull, mikrofoni futet në fund të pjesës së zgjatur. Diçka që e bën tingullin shumë më të mirë, veçanërisht për ata që na flasin nga skaji tjetër.

Nuk u gjet asnjë produkt.

Pjesa e brendshme e kufjeve përmban format i quajtur "Në vesh". Për këtë arsye, ajo ka "shiritat e gomës" të njohur që mbeten brenda pavijonit të dëgjimit. Një format që po përhapet gjithnjë e më shumë dhe që ka edhe ndjekës edhe kundërshtues. Përdorur mirë, me jastëkët e saktë, përvoja e zërit supozohet të jetë shumë më e mirë. Për këtë gjejmë deri në tre madhësi të ndryshme të jastëkave.

La "Rasti i akuzës" na pëlqente veçanërisht për të madhësia aq e vogël. Eshte e vertet komode për tu mbajtur në xhepose Falë një pozicioni të kufjeve në të cilat ato pushojnë anash me jastëkët e veshit brenda, madhësia është shumë më e sheshtë. Ata kanë një të tillë dritë e vogël LED që tregon nivelin e ngarkimit në një mënyrë shumë vizuale. 

Su aq madhësi të vogël dhe peshë të ulët të bashkësisë së kombinuar me një autonomia totale prej 25 orëshs i bëjnë ata shokë idealë. Ata kanë një Porta e karikimit në formatin USB Type-C, gjithnjë e më të pajtueshme me shumicën e kabllove që kanë smartfonët më aktualë. Ata kanë një rregullim magnetik për një mbajtje dhe ngarkesë të përsosur ndërsa janë brenda kutisë. Siç e shohim, nuk mungojnë arsyet pse Nuk u gjet asnjë produkt. bëhu një zgjedhje e mençur.

Çfarë na ofron AUKEI EP T25?

Kufjet AUKEI po bëjnë namin në një treg super të mbushur me njerëz. Midis imitimeve të panumërta dhe produkteve me cilësi të ulët ka disa prodhues që arrijnë të dallohen. Nuk është aq e lehtë të gjesh produkte cilësore me çmime të volitshme. 

EP-të T25 kanë një autonomia totale prej 25 orësh. Diçka që tejkalon shumë atë që të tjerët mund të ofrojnë, dhe që tërheq vëmendjen në kufje dhe kasa kaq të vogla. teknologji prekëse, pa pasur nevojë për butona fizikë, ata janë të denjë për një gamë më të lartë të aksesorëve, madje edhe më shumë kur marrim parasysh çmimin e tyre.

Ne mund të hyjmë kontrolle të pafund me një prekje, dy taste, tre taste, ose një shtypje e gjatë. Luajtja e muzikës, ndalimi i saj, avancimi i një pjese, kthimi prapa, varja ose marrja e një telefonate është e mundur pa pasur nevojë të prekni telefonin tonë.

Ne kemi lidhja Bluetooth 5.0, e cila garanton një lidhje të shpejtë në çiftimin dhe mungesën e ndërprerjeve në sinjal. Gjetëm një cilësi me të vërtetë të mirë të zërit. Ne mund ta dallojmë mirë basin më të thellë dhe të shijojmë një përkufizim të lartë të përkufizimit të mirë. niveli i vëllimit është adekuat, më të fuqishëm se modelet e tjera që kemi qenë në gjendje të provojmë. Ne kemi një rezultat i pranueshëm gjatë thirrjeve telefonit.

Tabela e performancës teknike AUKEY EP T25

Markë AUKEI
Model EP T25
Formati i kufjeve Në vesh
Rezistenca ndaj ujit dhe pluhurit IPX5
Conectividad Bluetooth 5.0
fushë deri në 10 metra
Lidhja automatike Lidhja me një hap
Kontrolli i prekjes SI
Përputhshmëria e asistentit virtual SI
Autonomia e kufjeve deri në 5 orë me një karikim të vetëm
Autonomia totale Ore 25
bateri 350 mAh
peshë 35.1 g
përmasat X x 10.8 9.2 4 cm
Çmimi promovues 25.99 € 
Lidhja e blerjes Nuk u gjet asnjë produkt.

Pro dhe kundra

rekuizitë

mundësia e përdorni kufje veç e veç.

Madhësi peshë shumë kompakte dhe shumë e ulët.

Ata kanë një cilësi të shëndoshë shume mire.

La raporti i cilësisë dhe çmimit eshte e shkelqyer

rekuizitë

 • Ata punojnë veç e veç
 • Madhësi
 • tingull
 • Cilësia e çmimit

Contras

Formati "Në vesh" ende një negativ për disa përdorues.

Ekziston vetëm një version në ngjyrë e zezë

Contras

 • Në formatin e veshit
 • Opcionet e ngjyrës

Mendimi i redaktorit

AUKEY EP T25
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
25,99
 • 80%

 • AUKEY EP T25
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • performanca
  Redaktori: 80%
 • autonomi
  Redaktori: 70%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.