Analiza Splashdrone 3+ në Spanjisht, droni i papërshkueshëm nga uji i SwellPro

droni Splashdrone 3 plus

Sot ne ju sjellim në Actualidad Gadget rishikimin e dronit Splashdrone 3+ nga SwellPro, një dron i papërshkueshëm nga uji i aftë për të fluturuar në kushte shumë të këqija të motit dhe që falë karakteristikave të tij është ideal për të praktikuar krahas sporteve ujore, në një plazh apo edhe si asistent për peshkimin në det. Isshtë një dron modular, kompakt, i ngurtë dhe relativisht i lehtë për një pajisje të kësaj madhësie dhe që shquhet kryesisht për ngjyrën e saj portokalli dhe për të ofruar një pilotim vërtet të thjeshtë. Çmimi i tij bazë është 1.200 $ dhe Mund ta blini direkt nga lidhja. Tjetra do të shohim të gjitha detajet e Splashdrone 3+.

Dron i papërshkueshëm nga uji për të vepruar në ujë

Splashdrone 3+ dron në terren

Gjëja e parë që ju godet kur shihni dronin është se strehimi i tij është i papërshkueshëm nga uji dhe kjo mbron të gjithë elementët e rëndësishëm të dronit me një ngushtësi mjaft të lartë. E vetmja gjë që mbetet e pazbuluar janë motorët dhe këto janë plotësisht të përgatitura me një film që i mbron ata nga uji i kripur kështu që pajisja është e gatshme të ulet dhe të ngrihet nga uji pa ndonjë problem të madh, duke u lagur apo edhe zhytur paksa.

Falë këtyre karakteristikave, droni është krijuar posaçërisht për sporte ujore, peshkim apo edhe punë shpëtimi në sajë të një goditje që është përfshirë pranë kamerës dhe që do ta shohim më vonë.

Dëshironi të shijoni një Splashdrone 3? Epo tani Mund ta merrni me çmimin më të mirë duke klikuar këtu >>

Splashdrone 3+ shumë e lehtë për tu mbledhur

droni Splashdrone 3 i hapur

Montimi i Splashdrone 3+ është shumë i thjeshtë për tu bërë dhe ne mund ta kemi gati për të fluturuar brenda pak minutash. Në thelb ajo që duhet të bëjmë është:

 • montoni ingranazhin e uljes Isshtë i përbërë nga dy tuba karboni që futen në vrima në bazën e dronit. Për t'i vendosur ato lehtë, duhet së pari të fusni njërën anë në gjysmë të rrugës, pastaj të futni anën tjetër dhe pastaj të shtypni butësisht derisa të futen të dyja deri në fund. Isshtë një mjet zbarkimi disi i thjeshtë por e vërteta është se është shumë e lehtë dhe përmbush në mënyrë të përsosur qëllimin e saj.
 • vendosni helikat. Për ta bërë këtë, ne vetëm duhet të shtypim helikat pak poshtë dhe të bëjmë një kthesë të lehtë duke ndjekur treguesit që janë tërhequr në rrotullues.
 • hapni mbulesën e sipërme të dronit në vendoseni baterinë brenda. Ajo vjen e pajisur me një velcro të vogël për ta mbajtur atë në mënyrë të përsosur dhe për të parandaluar atë nga lëvizja dhe destabilizimi na gjatë fluturimit.
 • vendosni gimbalin me kamerën 4k. Vendosja e tij është shumë e thjeshtë pasi thjesht duhet ta fusni në vendin përkatës dhe ta siguroni atë me një kunj në mënyrë që brenda pak sekondash të mund të shkëmbeni një pajisje me një tjetër nëse është e nevojshme.

Dhe kjo është e gjitha, duke ndjekur këto 4 hapa të thjeshtë, ne tashmë kemi dronin gati për të fluturuar me të gjitha garancitë.

Aksesorë Splashdrone 3+

çantë e hapur e dronit

Për të lehtësuar transportin dhe magazinimin, droni paraqitet në një rast të fortë, të fortë dhe të dizajnuar bukur. Në dyqanin online SwellPro mund të shihni pajisje dhe lloje të ndryshme të kamerave që mund ta përdorni me Splashdrone 3+. Produkti vjen me katër përfundime të ndryshme: peshkimi, filmimi, varka dhe kërkimi dhe shpëtimi në varësi të nevojave tuaja.

Në rastin tonë ne kemi testuar kitin e kërkimit dhe shpëtimit që vjen me modulin payload-3 që përbëhet nga një Kamera 4k e montuar në një gimbal me një aks të vetëm dhe që gjithashtu përfshin një pajisje e vogël lëshimi në formën e një goditje me të cilën ju mund të transportoni dhe të lëshoni objekte nga ajri. Meqenëse nuk mund të jetë ndryshe, të gjithë aksesorët dhe kabllot janë gjithashtu të papërshkueshëm nga uji.

Çmimi i modulit të lëshimit ngarkohet me kamera 4K dhe 1 aks gimbal është 329 dollarë y mund ta blini duke klikuar këtu.

Kamera dron 4k

Transmetues + syze FPV

Splashdrone 3+ vjen me një transmetues shumë i lehtë dhe ergonomik që përfshin një ekran LCD me ngjyra 5 inç të jemi në gjendje të shohim kamerën e dronit dhe kjo na siguron telemetrinë themelore të nevojshme gjatë fluturimit të tilla si shpejtësia e pajisjes, lartësia, pjerrësia, karikimi i baterisë, rezolucioni i kamerës, koha e fluturimit, distanca në lidhje me ne, etj

Stacioni Splashdrone 3+

Përmes këtij stacioni mundemi kontrolloni si fluturimin e dronit dhe funksione të tjera të tilla si fillimi i regjistrimit të kamerës, marrja e fotografive, hapja e grepit për të lëshuar ngarkesën, shtypja e butonit të kthimit në shtëpi, etj.

Për provën tonë kemi pasur edhe disa Syze FPV për fluturimin e personit të parë, të cilat janë plotësisht në përputhje me dronin dhe vijnë në të njëjtën ngjyrë të mrekullueshme portokalli. Këto syze vijnë të pajisura me një ekran LED të dyfishtë me rezolucion të lartë që do t'ju zhytë në kënaqësinë e pilotimit të FPV. Kostoja e syzeve FPV është 199 dollarë dhe mund t’i merrni nga kjo lidhje.

Syze FPV

Pilotimi i Splashdrone 3+

Droni është i pajisur me disa mënyra të ndryshme fluturimi, në mënyrë që të përshtatet me të gjitha nevojat:

 • Modaliteti GPS: Kjo është mënyra e paracaktuar e fluturimit dhe ju lejon të shijoni fluturime të stabilizuara me ndihmën e GPS.
 • Modaliteti i lundrimit: me këtë mënyrë mund ta pilotoni dronin me vetëm një dorë, pasi pajisja do të mbetet në një lartësi konstante dhe me anë të shostrit mund ta lëvizni atë horizontalisht në mënyrë të qetë dhe të regjistroni video me cilësi të lartë.
 • Modaliteti ATTI: Modeshtë mënyra më e shkathët dhe që do t'ju lejojë të arrini një shpejtësi më të lartë fluturimi, por padyshim që është gjithashtu më e prirura për aksidente.

Përveç kësaj, Splashdrone 3+ ka një mënyrë të veçantë fluturimi të quajtur E qetë + përmes së cilës ne do të kontrollojmë avionin me dy potenciometra të vendosura poshtë jostick dhe kjo do të na lejojë të kemi kontroll më të madh mbi rrotullimin dhe drejtimin e dronit, kështu që ato janë perfekte për të shijuar një fluturim shumë të saktë dhe video shumë të qëndrueshme.

Për të gjithë ata dashamirë të pilotimit me aplikacione, droni lejon shtoni një lidhje GroundStation në mënyrë që të kontrolloni pajisjen nga smartphone-i juaj. Çmimi i këtij aksesori është 99 $ (mund ta blini që këtu) dhe ju lejon falë aplikimit Swellpro Fluturojnë përdorni mënyra të ndryshme inteligjente fluturimi të tilla si funksioni 'më ndiqni mua', fluturoni automatikisht në një vend të treguar në një hartë, rrethoni një pikë të caktuar ose planifikoni një rrugë fluturimi me shumë pika përmes një harte.

Galeria e fotografive

Këtu ne ju ofrojmë galeri me të gjitha fotot e Splashdrone 3+, aksesorët e saj dhe syzet FPV.

Përfundim në lidhje me dronin Splashdrone 3+

Splashdrone 3+ droni modular i papërshkueshëm nga uji është një mundësi e shkëlqyer blerjeje për të gjithë ata që kërkojnë një pajisje me performancë të mirë, kontroll të thjeshtë dhe që është rezistent ndaj ujit. Dizajni i saj modular dhe numri i madh i aksesorëve lejojnë që pajisja të përshtatet me nevoja të ndryshme, gjë që padyshim përfaqëson kursime të konsiderueshme.

Lidhjet e Blerjes

Nëse jeni të interesuar blini dronin i papërshkueshëm nga uji që kemi analizuar në këtë artikull së bashku me të gjithë aksesorët, mund ta bëni përmes lidhjeve të mëposhtme:

Splashdrone 3+ video e papërshkueshme nga uji me dron

Atëherë mundeni shikoni dronin Splashdrone 3+ në veprim në një nga videot promovuese të markës.

Mendimi i redaktorit

Splash Drone 3+
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
1540 a 2438
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 85%
 • Kamera
  Redaktori: 95%
 • autonomi
  Redaktori: 75%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 85%

Pro dhe kundër

rekuizitë

 • i papërshkueshëm nga uji
 • Shumë e lehtë për tu pilotuar
 • Shumë pajisje të disponueshme

Contras

 • Çmimi i disa aksesorëve disi i lartë

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.