Creative Outlier Air V3, rishikim i thelluar

Nëse të gjitha markat që kanë flirtuar me tingullin në dekadat e fundit kanë hyrë në bandën e kufjeve True Wireless, nuk mund të jetë më pak me rastin e Krijues, një firmë që ka qenë pjesë e shumicës së tavolinave dhe tavolinave kompjuterike të fëmijërisë dhe adoleshencës sonë me paketat e saj zanore 2.1 për përvojën më të plotë multimediale.

Zbuloni këto kufje TWS me ne dhe nëse vërtet ia vlejnë duke marrë parasysh çmimin e tyre tërheqës, a do të humbisni analizën tonë?

Materialet dhe dizajni: Më pak rrezik, më shumë besim

Siç është rasti me të gjitha pajisjet Creative, si ndërtimi ashtu edhe dizajni i tij na japin një cilësi mjaft të lartë të perceptuar. Kombinime të aluminit dhe plastikës, po, me një shije për ndriçimin LED që përdoruesit më tradicionalë të këtij lloji të veglave zakonisht nuk i ndajnë, por që kënaqin publikun e ri.

Ne kemi një kuti në format drejtkëndor, me kthesa të mëdha dhe një trashësi të konsiderueshme. Ai ka një sistem nxjerrjeje anësore që sigurisht nuk e bën atë çantën më kompakte ose më të lehtë në treg, megjithëse na jep një ndjenjë qëndrueshmërie dhe qëndrueshmërie.

Nëse ju kanë pëlqyer, janë me çmimin më të mirë në Amazon, për vetëm 49,99 euro.
 • Përmbajtja e kutisë:
  • Auriculares
  • Kuti karikimi
  • Kabllo USB-C në USB-A
  • Pads në tre madhësi
  • Udhëzues i Fillimit të Shpejtë
 • I papërshkueshëm nga djersa falë certifikimit IPX5

Nga ana tjetër, kufjet me një unazë të madhe informative LED, ato janë në vesh me jastëkë të madhësive të ndryshme të përfshira në kuti, si dhe mjaft të lehta. Personalisht, këto kufje në vesh nuk janë të preferuarat e mia, por komoditeti dhe përdorimi i tyre janë zë popullor.

Karakteristikat teknike

Për të përfituar nga funksionet dhe cilësitë e ndryshme të lejuara në lidhje me kufjet me valë, këto Creative Outlier V3 kanë teknologji Bluetooth 5.2, kjo shton përputhshmërinë me kodekët audio më të zakonshëm, SBC për shumicën e produkteve dhe AAC për ato produkte të Apple që, siç e dini mirë, lundrojnë në lumin e tyre.

Përveç kësaj, ai ka teknologjinë Super X-Fi që vjen për të rikrijuar një sistem zanor të virtualizuar nga vende ose zona të ndryshme. Një alternativë që na kujton shumë Dolby Atmos dhe teknologji të tjera të ngjashme. Megjithatë, kjo është në kontrast rrënjësor me faktin se ai nuk ka një kodek aptX, diçka që kanë vëllezërit e tij të vegjël, Outlier V2.

Kufjet përbëhen nga një sistem drejtues bioceluloze 6 milimetrash, Megjithëse Creative nuk na ka dhënë të dhëna në lidhje me tolerancat, Hz dhe dB që trajtojnë këto Outlier V3, kështu që ne do të na duhet t'ju tregojmë për përvojën tonë të vetme subjektive.

Autonomia dhe anulimi i zhurmës

Për sa i përket autonomisë, këto Outlier Air V3 na premtohen 10 orë për karikim, 40 orë riprodhim total nëse marrim parasysh tre tarifat shtesë nga kutia e karikimit. Natyrisht, këto të dhëna merren si referencë me alternativat e ndryshme të reduktimit të zhurmës të çaktivizuara. Në një përdorim tradicional me modalitetin e ambientit gjejmë më shumë rreth 7 orë autonomi për karikim.

Pajisja na lejon të përfitojmë nga karikimi me valë me standardin Qi, megjithëse mund t'i karikojmë edhe përmes portës USB-C në pjesën e përparme të kutisë, ku kemi edhe tregues të ndryshëm LED që synojnë të na japin informacion për autonominë e mbetur ose gjendjen e karikimit.

Përmes aplikimit të Krijues, për të cilat kemi folur më parë, këto kufje na lejojnë të përdorim dy alternativa të anulimit të zhurmës:

 • Modaliteti i ambientit: Një mënyrë që do të na lejojë të përforcojmë zhurma të caktuara, veçanërisht nëse jemi jashtë, me qëllim që të mos na lërë plotësisht "të shkëputur"
 • anulim Zhurma: Një anulim total i zhurmës siç e njohim ne tradicionalisht.

Ne gjejmë një modalitet ambienti të mjaftueshëm dhe një modalitet të anulimit të zhurmës që penalizohet nga një anulim pasiv që nuk është gjithashtu tepër i jashtëzakonshëm.dhe. Ne ndalojmë së dëgjuari zhurma të vogla dhe të bezdisshme të përsëritura, mjaftueshëm, por larg izolimit me zhurma të tilla si zëra, zile derë apo trafik.

Thirrjet dhe sinkronizimi me të pranishmit

Këto Outlier Air V3 kanë mikrofona të dyfishtë për çdo kufje, Kjo na lejon, para së gjithash, t'i përdorim ato në mënyrë të pavarur, domethënë ata nuk kanë një "kufje skllav", dhe nga ana tjetër ato përmirësojnë thirrjet tona aq sa zëri ynë kapet më mirë. Në këtë seksion ata kanë performuar mirë dhe thirrjet dëgjohen me zë të lartë dhe qartë.

Nga ana e tij, ne kemi përputhshmëri me Siri dhe Google Assistant, nuk ka problem të marrim porositë tona. Në këtë mënyrë, dhe duke marrë parasysh që janë kufje krejtësisht të pavarura, zbulojmë gjithashtu se mund të ndërveprojmë me asistentët zanorë të lartpërmendur duke përdorur vetëm njërën prej kufjeve.

Përveç kësaj, Ka një seri kontrollesh me prekje të personalizueshme përmes vetë aplikacionit Creative e cila, siç e keni parë, ka një rol mjaft drejtues.

Mendimi i redaktorit

Në këtë mënyrë ne e gjejmë veten siç e shohim me kufjet që pavarësisht mungesës së kodikut aptX Ofrojnë një volum të mirë të lartë, me qartësi në tonet e mesme dhe bas që, ndonëse janë mjaft të forta, nuk bëhen invazive, gjë për të cilën duhet falënderuar në kufjet më “komerciale” që shihen së fundmi.

Në të njëjtën mënyrë, ne kemi një autonomi brenda asaj që pritet. Edhe pse nuk na duket aq tërheqës dizajni i tij apo kutia e karikimit, dhe gjejmë anulimin e zhurmës që, pavarësisht se është i pranishëm, nuk bën një ndryshim tepër të dukshëm. krahasuar me alternativat e tjera me çmim të ngjashëm.

Këto kufje kanë një çmim të zakonshëm prej 49,99 euro, edhe me zbritje prej 10% në Amazon përmes kuponëve më të fundit. Padyshim një alternativë shumë interesante për sa i përket vlerës për para, veçanërisht duke pasur parasysh besueshmërinë që Creative na jep si markë.

Outlier Air V3
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
49,99
 • 80%

 • Outlier Air V3
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 65%
 • Cilësi audio
  Redaktori: 80%
 • konfiguracion
  Redaktori: 80%
 • mikrofon
  Redaktori: 80%
 • autonomi
  Redaktori: 75%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

Pro dhe kundra

rekuizitë

 • tingull
 • autonomi
 • çmim

Contras

 • dizajn jo tërheqës
 • Pa aptX

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

<--seedtag -->