Xiaomi Mi Bedside Lamp 2, analizë me çmimin dhe veçoritë

Llamba ime pranë shtratit 2 - Kuti

Produktet e lidhura të shtëpisë të Xiaomi janë bërë mjaft të njohura për shkak të lidhjes së tyre të ngushtë midis cilësisë dhe çmimit, një shenjë dalluese e markës në të gjitha pjesët e saj. Sa i përket ndriçimit inteligjent, ai nuk mund të jetë më pak, dhe këtë herë ju sjellim një nga produktet e tij më të njohur.

Ne hedhim një vështrim në Xiaomi Mi Bedside Lamp 2, një llambë e gjithanshme që është jashtëzakonisht e pajtueshme me asistentë të ndryshëm virtualë. Xiaomi Mi Bedside Lamp 2 është tashmë në tryezën e analizës dhe ne do t'ju tregojmë se cila ka qenë përvoja jonë me këtë produkt të veçantë dhe të plotë.

Materialet dhe dizajni

Gjenerata e dytë Xiaomi Mi Bedside Lamp ka një dizajn mjaft industrial dhe është e lehtë të përshtatet në pothuajse çdo dhomë. Ka një lartësi prej 20 centimetra dhe një gjerësi prej 14 centimetra, një dizajn kompakt dhe i lehtë që siguron që mund të ofrojë ndriçim në një spektër 360 gradë. Ekziston një lidhës i energjisë në pjesën e pasme dhe një përzgjedhës me tre butona për pjesën e përparme. E keni me çmimin më të mirë në Amazon në rast se jeni të interesuar ta blini.

Llamba ime pranë shtratit 2 - Përpara

Plastikë e bardhë mat për bazën dhe e bardhë e tejdukshme për zonën përgjegjëse për rrezatimin e ndriçimit. Produkti është i lehtë për tu "përshtatur" në dhoma të ndryshme, kështu që ne nuk duhet t'i përmbahemi përdorimit të tij si një tavolinë krevati.

instalim

Si gjithmonë, produkti vjen me një manual instalimi të shpejtë për t’u kuptuar lehtë. Para së gjithash ne do të lidhim furnizimin me energji elektrike dhe do të lidhim Llambën Mi Bedside 2 në rrymën elektrike. Automatikisht, pa pasur nevojë për veprime të mëtejshme, ne do të punojmë me aplikacionin Xiaomi Mi Home, i disponueshëm për Android dhe iOS.

 • Shkarkoni për Android
 • Shkarkoni për iOS

Pasi të kemi hyrë në llogarinë tonë Xiaomi, ose të jemi regjistruar (rreptësisht e nevojshme) në rast se nuk kemi një llogari, ne do të shtypim butonin "+" në krye të djathtë të ekranit. Në vetëm pak sekonda Xiaomi Mi Bedside Lamp 2 që sapo kemi filluar do të shfaqet.

Ne thjesht duhet t'ju ofrojmë një rrjet WiFi dhe fjalëkalimin tuaj. Ne paralajmërojmë në këtë pikë që Mi Bedside Lamp 2 nuk është në përputhje me rrjetet 5 GHz. Pastaj do të shtojmë një dhomë brenda shtëpisë sonë si dhe një identifikim në formën e një emri. Në këtë pikë ne kemi Mi Bedside Lamp 2 pothuajse të integruar, por duhet të mbajmë mend se kemi pajtueshmëri të plotë me Amazon Alexa dhe Google Home, kështu që do të përfundojmë integrimin e llambës me asistentët tanë të preferuar virtual.

Integrimi me Amazon Alexa

Shkojmë te "Profili" në këndin e poshtëm të djathtë, pastaj vazhdojmë në cilësimin e "shërbimeve zanore" dhe zgjedhim Amazon Alexa, atje do të gjejmë hapat, të cilët janë si më poshtë:

 1. Shkruani aplikacionin tuaj Alexa dhe shkoni te seksioni i aftësive
 2. Shkarkoni aftësinë Xiaomi Home dhe regjistrohuni me të njëjtën llogari që keni lidhur me Xiaomi Bedside Lamp 2
 3. Klikoni në "zbuloni pajisjet"
 4. Llamba juaj e shtratit Xiaomi Mi tashmë shfaqet në seksionin "dritat", kështu që ju mund të rregulloni atë që dëshironi

Integrimi me Apple HomeKit

Në këtë pikë udhëzimet janë edhe më të lehta për tu ndjekur sesa ato që kemi ofruar për lidhje me Amazon Alexa.

 1. Pasi të keni përfunduar të gjithë seksionin e konfigurimit përmes Xiaomi Home, shkoni te aplikacioni Apple Home.
 2. Klikoni në ikonën "+" për të shtuar një pajisje
 3. Skanoni kodin QR nën bazën e llambës
 4. Do të shtohet automatikisht në sistemin tuaj Apple HomeKit

Kjo, e shoqëruar me pajtueshmërinë me Google Home, e bën Mi Bedside Lamp 2 një nga llambat inteligjente me vlerë më të mirë për para në treg.

Cilësimet dhe funksionalitetet

Shkon pa thënë se falë integrimeve me asistentët e ndryshëm të Apple dhe Amazon ju do të jeni në gjendje të kryeni automatizim në orë ose ndonjë lloj tjetër rregullimi automatik që dëshironi. Përveç sa më sipër, ne kemi aplikacionin Xiaomi Home që, ndër të tjera, do të na lejojë të:

 • Rregulloni ngjyrën e llambës
 • Rregulloni ngjyrën e të bardhëve
 • Krijoni një rrjedhë ngjyrash
 • Ndizni dhe fikni llambën
 • Krijoni automatizma

Megjithatë, në këtë pikë ne gjithashtu duhet të përqëndrohemi në kontrollet manuale jo më pak të rëndësishme, Sepse sinqerisht, të jesh një llambë e shtratit është mirë që të kemi një sërë opsionesh në telefonin celular, por një nga përdorimet më të zakonshme të tij padyshim që do të jetë rregullimi manual.

Për këtë ne kemi një sistem prekjeje në qendër që ka ndriçim LED dhe na ofron të gjitha këto mundësi:

 • Butoni i poshtëm do të bëjë funksionin e ndezjes dhe fikjes së llambës në çdo rrethanë me një prekje të vetme.
 • Rrëshqitësi në zonën qendrore do të na lejojë të rregullojmë një gamë të shkëlqimit që i përshtatet nevojave tona dhe që ofron një përgjigje të mirë.
 • Butoni në krye do të na lejojë të rregullojmë nuancat dhe ngjyrat:
  • Kur ofron një ngjyrë të bardhë, një prekje e shkurtër do të na lejojë të alternojmë nuancat e ndryshme të ngjyrës që na ofrohen nga më e ftohta në më të ngrohta
  • Nëse bëjmë një shtypje të gjatë ne do të jemi në gjendje të alternojmë midis modalitetit të bardhë dhe modalitetit të ngjyrave RGB
  • Kur ofron modalitetin e ngjyrave RGB, një shtypje e shkurtër në butonin në krye do të na lejojë të alternojmë midis ngjyrave të ndryshme

Kjo Xiaomi Mi Bedside Lamp 2 konsumon 1,4 vat në pushim dhe 9,3 vat në funksionimin maksimal, kështu që ne mund ta konsiderojmë atë "konsum të ulët". Sa i përket kapacitetit të dritës, ne gjejmë disa më shumë se sa duhet (dhe mjaft) 400 lumens për llambën e krevatit.

Mendimi i redaktorit

Mendimi im përfundimtar në lidhje me Xiaomi Mi Bedside Lamp 2 është se e kam të ndërlikuar të ofroj më shumë një produkt që mund ta blini midis 20 dhe 35 euro në varësi të pikës së shitjes dhe ofertave specifike. Ne kemi një llambë shumë të pajtueshme, të gjithanshme dhe me veçoritë që do të prisnit prej saj, është e vështirë të justifikohet të mos kesh një të tillë në një shtëpi të lidhur.

Llambë pranë bedit 2
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
19,99 a 34,99
 • 80%

 • Llambë pranë bedit 2
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit: 28 gusht 2021
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • pajtueshmëri
  Redaktori: 90%
 • shkëlqim
  Redaktori: 80%
 • konfiguracion
  Redaktori: 90%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

Pro dhe kundra

rekuizitë

 • Materialet dhe dizajni
 • Përputhshmëri e lartë
 • çmim

Contras

 • Kërkon krijimin e një llogarie Xiaomi
 • Diferenca e çmimeve në pikat e shitjes

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.