Rishikoni Kryetarin e Sistemit të Energjisë Sistem 7

Energy Sistem Home Speaker 7 kopertinë

Sot ne ju sjellim një analizë shumë të veçantë, dhe edhe një herë nga duart e miqve të Energy Sistem. Brenda katalogut të madh të produkteve në lidhje me tingullin dhe muzikën, kësaj here kemi zgjedhur një që na ka tërhequr vëmendjen sidomos, Altoparlant 7.

A mendonit se kishte ardhur koha për CD-të tuaja? Asgjë nuk është më larg nga realiteti. Siç e dimë, mënyra e të dëgjuarit të muzikës ka evoluar shumë në vitet e fundit. Përveç kësaj, ne aktualisht zgjedhim muzikë nga Aplikacionet dhe listat e transmetimit. Edhe vetë formati fizik nuk ka asnjë lidhje me të. Për të përmbushur një kërkesë në rritje, Energy Sistem na ofron këtë produkt.

Energy Sistem Home Speaker 7, një mundësi tjetër për CD-të tuaja

Sistemi i zërit Home Speaker 7 nga Energy Sistem, ka një lidhje të fundit me Bluetooth brezi. Lidhje që lejon një tingull të qëndrueshëm dhe cilësor duke lidhur çdo pajisje. Por gjithashtu, dhe ky është një lajm, në këtë stereo mund të dëgjojmë CD-të tona të preferuara. A mendonit se CD-të tuaja kishin marrë fund? Jo akoma! Bleni Energy Sistem Home Audio 7 tani në Amazon.

Energy Sistem, përmes dAltoparlanti 7, shpëton formatin fizik të CD-së nga raftet tona. Me një produkt që kombinon në mënyrë të përsosur komoditetin e luaj muzikë nga çdo pajisje. dhe me ekstra në formën e një CD player i cili jep një plus të rëndësishëm për ata që dëshirojnë formatin fizik.

Kryetari i shtëpisë Energy Sistem 7 në shtëpi

Nëse e mendoni, sa vjet keni blerë një stereo për shtëpinë tuaj? Tani mënyra se si dëgjojmë muzikë nuk ka asnjë lidhje me atë të dhjetë viteve më parë. Por kush nuk ka një grumbull CD të trishtuar në shtëpi? Tani, përveç që janë në gjendje të shijojnë transmetimin e muzikës nga çdo platformë. Dhe të pushtetit lidhni smartphone-in ose tabletën tonë në mënyrën më efikase. Ne gjithashtu mund t'i sjellim ato CD që kemi blerë përsëri në ditë.

Ky është altoparlanti Home Sistem Energy 7

Fizikisht, kjo vegël për muzikë distancohet nga altoparlantët dhe aksesorët konvencionalë që mund t’i fitojmë në çdo firmë. Me të vërtetë jemi përpara një pajisje të plotë muzikore. Frymëzuar nga ato pajisje muzikore që patën një sukses kaq të madh, të pagëzuar në kohën e saj si "mini zinxhirë". Një format që përfshiu në dëm të ekipeve shumë më të mëdha.

Kryetari i shtëpisë Energy Sistem 7 është një grup prej 3 artikujsh. "qendrore" ose pjesa kryesore ku e gjejmë kontrollet e prekjes, portet e hyrjes dhe daljes, Dhe CD player. Dhe dy folës të pavarur që mund t’i vendosim bashkë ose veç e veç. Por tiduke marrë parasysh që lidhja e altoparlantëve me pjesën kryesore bëhet përmes kabllos. Kështu që lëvizshmëria e tyre është e kufizuar. Pika negative?

Njësia qendrore

Kryetari i shtëpisë Energy Sistem 7 USB

Në pjesën e përparme, me një dizajn elegant dhe me shumë kujdes, gjetëm dy mbaresa të ndryshme. Të ndarë horizontalisht, ne shohim se si pjesa e poshtme është e përfunduar me materiale metalike. Në të gjejmë një Butoni fizik për të hapur sirtarin DC dhe kontrollet e luajtjes dhe menusë. Përveç kësaj, në anën e saj ne kemi një Porta USB, dhe nje tjeter hyrje analoge për kabllo mini jack 3,5 mm.

Ne krye nga përpara, e përfunduar me plastikë me shkëlqim të zi ne gjetëm ekranin.  Poshtë ekranit është sirtari i CD-së. Ne gjithashtu gjejmë butoni i ndezjes / fikjes Të pajisjes. Dhe timon për kontrollin e vëllimit, të cilat gjithashtu mund t'i përdorim për të lundruar në menu ose për t'u akorduar në stacione. Mbrapa ne kemi kordonin e rrymës, dhe dy hyrjet për të lidhur altoparlantët.

folësit

Kryetari i shtëpisë Energy Sistem 7 altoparlantë

Nëse shikojmë folësit shohim se si ndërtimi i tij është themelor. me trup prej druri dhe grilë e zezë e bërë nga materiali tekstil në stilin e vërtetë retro. Pamja e saj është me të vërtetë tërheqëse për thjeshtësinë e saj. Dhe falë një dizajn paksa i ndritshëm dhe klasike do të përshtatet në mënyrë të përkryer në çdo cep të çdo shtëpie.

Madhësia e altoparlantëve i bën ata të "folezohen" lehtësisht në çdo raft ose raft. Me një lartësia 220 mm dhe gjerësia 180 mm, dimensionet e tyre nuk do të jenë problem për t'i vendosur aty ku duam. Sigurisht, nuk duhet ta harrojmë atë Secili altoparlant ka një kabllo që duhet ta lidhim me njësinë qendrore. Lidhësi kabllor është shumë i thjeshtë me një fund "klikimi" që mund ta vendosim dhe ta heqim në një sekondë.

Bleni Energy Sistem Home Audio 7 tuaj tani në Amazon me transport falas

Altoparlant shtëpiak 7, shkathtësi për të gjithë muzikën tuaj

Kryetari i shtëpisë Energy Sistem 7 butona

Të kesh një pajisje për të luajtur muzikë, përveç kufjeve, është thelbësore në çdo shtëpi. Kur do të blejmë një altoparlant marrim parasysh disa gjëra. Dizajni, fuqia, autonomia, dhe natyrisht, çmimi. Kryetari i shtëpisë 7 pak nga këto premisa janë të demarkuara sepse është e vendosur në një sektor tjetër të tregut. Tani për tani, në këtë rast Ky nuk është një altoparlant portabël.

Me këtë pajisje ne gjejmë një stereo fikse e modës së vjetërPor me një lojë më të madhe. Me një madhësi dhe dizajn që u pëlqen që në fillim. Dhe mbi të gjitha, me një çmim që e bën atë interesant dhe një mundësi serioze për të mbushur shtëpinë tonë me muzikë që na pëlqen më shumë.

Një nga aksesorët që e dallon atë nga pajisjet e tjera audio është e tij telekomandë. Një telekomandë e vogël që bën ne nuk kemi nevojë të ndërveprojmë me vetë ekipin në çdo kohë. Përveç që mund të kontrollojmë riprodhimin e muzikës Bluetooth nga smartphone, me telekomandën mund të kontrollojmë edhe pjesën tjetër të shërbimeve që ofron. Këtu tashmë mund të blini Energy Sistem Home Audio 7 në Amazon me një çmim shumë interesant.

Kryetari i shtëpisë Energy Sistem 7 i largët

Ne mund të luajmë muzikë, siç e kemi komentuar tashmë me një CD. Përveç kësaj, riprodhuesi luan gjithashtu CD të regjistruara në Formati MP3. Me anë të Porta USB që gjejmë në pjesën e përparme të tij mund të luajmë muzikë nga një pendrive ose memorie e jashtme. Së bashku me hyrjen USB, ne gjithashtu gjejmë Hyrje analoge me fole 3,5 mm ku mund të lidhim ndonjë pajisje tjetër të jashtme. 

Sigurisht që kemi lidhje Bluetooth, klasa 2 me frekuencë pune 2.4 GHz dhe me një varg deri në 10 metra larg Përputhshmëria e tij me të gjitha profilet ofron një lidhje me zë të qëndrueshëm pa prerje ose ndërprerje.

Theksoni se  Kryetari i shtëpisë Energy Sistem 7 është pajisur me radio FM. Një shtesë gati e harruar nga shumica e prodhuesve. Dhe kjo, veçanërisht në një pajisje fikse si kjo, vlerësohet shumë. Ka Diapazoni i frekuencës FM: 87,5 108MHz. Ne kemi deri në 50 paravendosje automatike të kërkimit. Dhe gjithashtu mund të rregullojmë kërkimet tona manualisht.

Tabela e specifikimeve teknike

Markë Sistemi i Energjisë
Model Altoparlant 7
potencia 30 Watts - Altoparlantë me diapazon të plotë 2 x 15W -
riprodhues CD CD-R CD-RW pajtueshme me MP3
Bluetooth Klasa 2 me frekuencë 2.4 GHz
fushë deri në 10 metra
Hyrja analoge Fole 3.5 mm
Radio FM PO me 50 paravendosje 
Ekran LED
Kontrolli i largët SI
Përmasat e altoparlantit 180 x 220 x 120 mm
Përmasat e njësisë qendrore 154 x 127 x 253 mm
çmim 99.90 euro
Lidhja e blerjes Sistemi i Energjisë Audio në shtëpi 7

Pro dhe kundra Kryetari i Sistemit të Energjisë Sistem 7

rekuizitë

Dizajn i kujdesshëm me një pamje elegante dhe të thjeshtë që përshtatet në çdo shtëpi.

Shkathtësia e opsioneve për të qenë në gjendje të dëgjoni muzikë në mënyra të ndryshme.

Të kesh një radio FM është një pikë shtesë për tu marrë parasysh.

Telekomanda e aftë për të kontrolluar të gjitha opsionet.

rekuizitë

 • Dizajn diskret dhe elegant
 • Të gjitha formatet në një pajisje
 • Radio FM
 • Kontrolli shumëfunksional

Contras

Kjo nuk është një pajisje e lëvizshme.

Altoparlantët lidhen me njësinë kryesore përmes një kablli, i cili kufizon lëvizshmërinë e tyre.

Ka nevojë për një prizë dhe nuk ka bateri.

Contras

 • Nuk është i lëvizshëm
 • Kabëll për lidhjen e altoparlantëve
 • Nuk ka bateri të brendshme

Mendimi i redaktorit

Kryetari i shtëpisë Energy Sistem 7
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
99,90
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • Ekran
  Redaktori: 60%
 • performanca
  Redaktori: 70%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.