Rishikimi i kufjeve Energy Sistem Travel 7

Kopertina Energy Sistem TRAVEL 7

Sot luan një rishikim shumë interesant për ata që përdorin smartphone-in e tyre, midis shumë gjërave të tjera, për të dëgjuar muzikën tuaj të preferuar. Për disa është një mundësi më e madhe e telefonave celularë, por për të tjerët është thelbësore që të jenë në gjendje të kenë muzikën e tyre afër. Dhe të jesh në gjendje ta shijosh në maksimum Sistemi i energjisë paraqet UDHTIMI 7.

Një kufje që kombinoni teknologjinë më të fundit me një dizajn elegant dhe të dalluar. Dhe ata na ofrojnë një niveli i cilësisë në materiale dhe zë brenda arritjes së shumë pak prodhuesve. Aq më tepër pa u pozicionuar midis pajisjeve më të shtrenjta audio.

Udhëtoni 7 nga Energy Sistem, kufjet që po kërkoni

Energy Sistem na ka mësuar mirë. Secili prej produkteve të kësaj firme që kemi pasur fatin ta provojmë na ka befasuar këndshëm. A Kompania spanjolle e lindur në Alicante, i cili që nga fillimi i tij ka qenë i qartë për parimet e tij, ofron produkte cilësore me çmime konkurruese. 

Strategjia e saj ka funksionuar aq mirë saqë sot, si një kompani globale, ne shohim se si konkurron në tregun botëror me firma të tilla si Sony, Philips ose JBL. Inevshtë e pashmangshme të shikojmë produktet e ofruara nga Energy Sistem nëse po kërkojmë altoparlantë ose kufje.

Me këtë rast ne kemi qenë në gjendje të testojmë plotësisht një nga aksesorët më të përdorur që nga fillimi i smarpthones, kufjet. Në ditët e sotme, kufjet pa tel me lidhje Bluetooth janë bërë më të rëndësishme. Dhe ndër të tjera për shkak të vendimit të shumë prodhuesve për të bërë pa portin e hyrjes mini jack 3.5 mm.

Meqenëse Apple vendosi të ndalojë së paturi një port specifik për kufje shumë kanë ndjekur gjurmët e tij. Dhe kjo ka rezultuar në një rritje e ndjeshme e konsumit të kufjeve "wireless". 

Ka shumë të ngjarë që jeni duke kërkuar një kufje Bluetooth që do t'ju bindë. Për këtë, sot po ju sjellim Angazhimi i Energy Sistem nëse ato që dëshironi janë disa Kufje për shiritat e kokës që ofrojnë cilësi, zë të mirë dhe hyj me shikim. Travel 7 mund të jenë ato që ju nevojiten. Y duke klikuar këtu mund t'i blini në Amazon  pa tarifa transporti.

Dizajni i nivelit dhe përfundimet

Për ata prej nesh që kemi marrë produkte nga shumë firma për disa kohë, ka diçka që po bëhet gjithnjë e më e verifikueshme. Lloji i kutisë dhe mënyra në të cilën na paraqitet produkti tregon shumë për atë që mund të gjejmë brenda. Ne kemi qenë në gjendje të shohim se si Boksi Energy Sistem është në nivelin e firmave më të rëndësishme. 

Kutia e kufjeve Travel 7 konfirmon teorinë tonë 100%. Përveç që është një madhësi e konsiderueshme, paketimi është cilësor, dhe çfarë përmban shumë më tepër. Kur hapim kutinë, gjejmë diçka që e duam dhe që është një befasi e këndshme, një kuti mbajtëse e bukur me zinxhir.

Për ata që udhëtojnë vazhdimisht për punë ose kënaqësi, është shumë e rëndësishme që ta kenë një vend i sigurt dhe mjaft i guximshëm për të ruajtur kufjet tona. Energy Sistem Travel 7 mbërrin me një rast gjysmë i ngurtë që nga jashtë imiton një përfundim të fibrave të karbonit shumë goditës. Y brenda është veshur me një pambuk të butë, të mbushur mirë dhe pëlhurë të ndjerë për kufjet nuk janë dëmtuar ose dëmtuar.

Kopertina Energy Sistem TRAVEL 7

Nëse përqendrohemi në kufjet vetë, ne vazhdojmë të vëzhgojmë materiale me cilësi të mirë. Diçka që vihet re në prekje dhe në peshë. Ata janë ndërtuar me Plastika e zezë mat përfundon me një prekje shumë të butë "gome". Pads dhe pjesa e brendshme e shiritit të kokës janë të veshura me lëkure cilësi me mbushje të mirë.

Për t’i mbajtur brenda kasës ne mund të palosim secilin kufje nga shiriti i tij i zgjatur deri në 90 gradë. Në këtë mënyrë ata zënë më pak hapësirë ​​kur i transportojnë. Përshtatja në kokë ka një ekuilibër perfekt në mënyrë që të mos mund të bjerë edhe nëse lëvizimPor pa shkaktuar shqetësime nuk ka presion mbi veshët.

Energy Sistem TRAVEL 7 palosur

Ky është Energy Sistem Travel 7

Duke analizuar fizikisht kufjet Energy Sistem Travel 7 shohim se ato përfshijnë butona dhe porte të ndryshme. Ju mund të keni kontrolli i muzikës cfare tjeter ju pelqen pa pasur nevojë të nxirrni smartphone-in tuaj nga xhepi juaj. Ndryshoni këngët, ulni ose ulni volumin ose përgjigjuni një telefonate. Ju keni gjithçka në majë të gishtave tuaj.

kufje e majte kemi gjetur porti i ngarkimit, në këtë rast është një mikro USB, kështu që pothuajse çdo karikues do të jetë i pajtueshëm. Ne gjithashtu gjetëm mikrofoni, diçka që i bën këto kufje të na shërbejnë edhe si pa duar për të folur në telefon me cilësi stereo. Pranë tij ne gjejmë butonat për kontrollin e volumit, e cila gjithashtu do të na ndihmojë të lëvizim këngët përpara ose prapa. Dhe së fundmi, butonin e energjisë do ta përdorim edhe për çiftimin Bluetooth.

Butonat Energy Sistem TRAVEL 7

El kufje e djathte ka më pak butona. Në të është kaloni për të aktivizuar teknologjinë Aktive të Anulimit të Zhurmës, anulimi i zhurmës, për të cilin tani do të flasim. Pranë tij është një Porti mini jack 3.5 mm. Falë këtij porti Ne mund të përdorim kufjet tona me tela nëse bateria mbaron.

Jack Sistem TRAVEL 7 Energjisë

Pjesa e shiritit të kokës ka një pjesë metalike ku gjejmë shkronjat L dhe R që tregojnë pozicionin e duhur për përdorim. Nga kjo pjesë metalike ne mund të zgjasim madhësinë e shiritit të kokës deri në 7 "klikime" në secilën anë. Bosh mjaftueshëm për çdo kokë njeriu.

Fotografitë nuk mashtrojnë, ato janë të bukura dhe janë bërë me kujdes në mënyrë që të jenë cilësore dhe komode. Nëse ata ju kanë bindur blini ato duke klikuar këtu në Amazon me transport falas.

Tingull që bind

Nëse jeni një nga ata që kënaqen me muzikën dhe ndjen çdo notë dhe tingull, Travel Sistemi i Energy Sistem është aleati juaj i përsosur. cilësia dhe ngrohtësia e zërit që ata janë në gjendje të ofrojnë i bën ata të dallohen në treg midis shumë opsioneve të tjera. Bas i fuqishëm dhe ngritje të përsosura, gjithçka përshtatet në këto kufje që na kanë befasuar.

Cilësia e materialeve dhe dizajnit të saj janë në përputhje me cilësia e zërit profesional që ata janë në gjendje të ofrojnë. Cfare ka me shume, përvoja e dëgjimit përmirësohet më tej nga teknologjia e anulimit të zhurmës që ato përfshijnë. E ashtuquajtura Anulimi i Zhurmës Aktive, në rast se nuk e dini, është një teknologji që ju izolon nga tingulli i jashtëm dhe shtyp zhurmat e ambientit. 

Grafiku i specifikimeve teknike

Kabllo Energy Sistem TRAVEL 7

Markë Sistemi i energjisë
Model Udhëtimi 7
Conectividad Bluetooth 4.1
fushë 10 m
frekuencë 2.4 GHz
Fuqia maksimale 10 mW
Impedanca 32 om
lidhës Fole mini 3.5 mm
porti i ngarkimit mikro USB
bateri Polimer litiumi 500 mAh
autonomi Deri në 27 orë
përmasat X x 18.5 17 7.5 cm
peshë 217 g
çmim 89.90 €
Lidhja e blerjes  Udhëtimi i Sistemit të Energjisë 7 

Pro dhe kundër të kufjeve Energy Sistem Travel 7

rekuizitë

El dizajni dhe materialet me të cilin ato janë ndërtuar na bën të ndiejmë një produkt cilësor me cilësi të shkëlqyera.

Tingull ata ofrojnë arrin një niveli profesional çfarë i bën ata një produkt e shkëlqyeshme për profesionistë ose amatorë.

La rehati kur i vendosim, ato i dallojnë nga modelet e tjera që shtypin shumë ose janë shumë të lirshme.

Mund të përdorni ato me një kabëll jack 3.5 mm është një shtesë e rëndësishme në rast se na mbaron bateria. Kështu që ne mund të vazhdojmë të dëgjojmë muzikë pa kufi të autonomisë.

Këllëfi mbajtës është një aksesor që ju fiton pikë. Bërë me materiale të mira, përdoret për t'i bartur në mënyrë të sigurt kudo që duam dhe për t'i mbajtur gjithmonë të ruajtura dhe të mbrojtura mirë.

rekuizitë

 • Dizajni dhe materialet
 • Tingull profesional
 • rehati
 • Kabëll jack 3.5 mm
 • Çantë bartëse

Contras

Materiali me të cilat janë bërë, prekja dhe pamja e të cilave na kanë magjepsur, duket sikur mund të gërvishtet lehtë. Do të jetë e nevojshme të shihet se si i rezistojnë kalimit të kohës.

El madhësia e kufjeve Krahasuar me pajisjet e tjera mund të jetë pak e madhe, megjithëse kufja e mbulon plotësisht veshin e bën atë më të izoluar. Ka mendime të ndryshme në lidhje me të, në mënyrë që ajo është e mrekullueshme edhe mund të jetë një "pro".

Contras

 • Material lehtësisht i gërvishtem
 • Madhësia e kufjes mund të jetë e tepruar, çështje shijeje

Mendimi i redaktorit

Sistemi i Energjisë TRAVEL 7
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
89,00
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • performanca
  Redaktori: 80%
 • autonomi
  Redaktori: 80%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 70%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 70%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.