Rishikimi i kufjeve Arbily G9

Mbulesa Arbily G9

Dhe perseri ne kthehemi për të bërë një analizë të disa kufjeve. Pajisja par ekselencë që bashkon më së miri smartfonët tanë me muzikën që na pëlqen më shumë. Këtë herë ne e bëjmë atë dorë për dore me Arbily i cili na paraqet një nga lansimet e tyre të fundit, kufjet pa tel Arbily G9.

Një kufje që ofron një performancë e lartë, ashtu si bëjnë të gjitha pajisjet e kësaj firme që kemi pasur fatin t’i provojmë. Një anëtar tjetër i një familje të madhe të kufjeve pa tel që vazhdon të rritet. Dhe se siç e kemi parë, ata arrijnë të përmirësohen me secilin model të ri. G9 po promovojnë dhe Nuk u gjet asnjë produkt. në Amazon më lirë duke përdorur një kod promovues.

Arbily G9, dizajn origjinal dhe cilësi e zërit

Kur do të blejmë një vegël, cilado qoftë ajo, gjëja normale është të hetojmë tregun pak më parë. Lexoni këtu dhe atje derisa të gjeni atë që i përshtatet më mirë nevojave tuaja. Dhe mbi të gjitha ajo është brenda buxhetit tonë. Me kufje gjërat nuk janë aq të lehta. Në të vërtetë tregu është aq i shembur nga firma dhe modele të ndryshme që kjo detyrë të bëhet e pamundur. 

Arbily G9 me kuti

Prandaj, zakonisht ne ju sjellim ato që na duken interesante. Në këtë rast, me kufjet, ne kemi parë se si firma Arbily ka vite që ofron produkte me cilësi të mirë. Dhe mbi të gjitha, duke kombinuar atë cilësi me çmimet që rezultojnë interesante dhe të përballueshme.

L G9 Arbily kanë një dizajn tërheqës si në kufje ashtu edhe në kutinë e karikuesit. Të dy të bëra në të zezë me rezistencë të mirë, ato paraqesin një pamje elegante dhe diskrete. Por duke mbajtur, në të njëjtën kohë, linja moderne dhe aktuale që do të kombinohen me të gjitha stilet. 

Pamja fizike e Arbily G9

Gjetëm kufje të dizajnuara me format intraural "Në vesh" që do t'i përshtatet veshit në mënyrë të përsosur. Për këtë kemi deri në tre madhësi të ndryshme të jastëkave që ne mund të shkëmbejmë për të marrë përvojën më të mirë të mundshme audio. Përshtatja e përsosur është thelbësore kur përdorni këtë lloj kufjesh.

pjesa e jashtme ne gjetëm prek pjesën me të cilin mund të marrim kontrollin e riprodhimit. Me një ose dy shtypje mund të lëvizim këngët përpara ose prapa, të ndërpresim luajtjen ose të përgjigjemi dhe të refuzojmë telefonatat. Dicka qe ne mund të konfigurojmë për pëlqimin tonë lehtë. Këto nuk janë butona fizikë, kështu që thjesht duke i prekur ata sensori i prekjes reagon falë një ndjeshmëri e madhe.

Arbily G9 në dorë

Një tjetër gjë që bie në sy është formë e zgjatur poshtë. Ato nuk janë kufje brenda veshit trupi i të cilave është plotësisht brenda veshit. Shohim se si bie një pjesë e hollë ku ndodhen mikrofonat. Një vendim që do të bëjë që cilësia e zërit në bisedat tona të fitojë cilësi dhe qartësi falë faktit se ato janë fizikisht më afër gojës. Nëse këto janë kufjet që ju po kërkoni, Nuk u gjet asnjë produkt. me çmimin më të mirë në Amazon. Cfare ka me shume ne kemi një kod të veçantë promovues për të marrë një zbritje shtesë: NWANNEYF.

Një karikues tërheqës për sytë

Nëse shikoni rastin e Arbily G9, kjo do të jetë tërheq vëmendjen për materialin e tij prodhues. Ata kanë një pamje shumë të veçantë dhe falë një Plastika e zezë me teksturë të përafërt jep përshtypjen se është bërë prej lëkure. Forma dhe madhësia e tyre duken të përshtatshme dhe nuk zënë shumë hapësirë. Me hapja në pjesën e përparme, dhe kanë në anën e pasme, si një varen, me një pjesë prej gome që përkulet plotësisht. 

Krahasimi me modelet e tjera që kemi qenë në gjendje ta provojmë këtë mbulesa është origjinale dhe krejtësisht e ndryshme nga pjesa tjetër. Megjithëse inovative në dizajn dhe ndërtim, ne gjetëm një kontradiktë. Arbily, në këtë rast, ka vendosur të ketë një lidhës karikimi në këtë pikë pak i vjetëruar. Për të karikuar baterinë kemi një port Mikro USB.

Këllëf arbily G9

Rasti Arbily G9 është i pajisur me një Bateri 500mAh. Kështu që jeta e dobishme e kufjeve tona është shumë e shtrirë. Ne mund të mbështetemi në deri në pesë akuza të plota të kufjeve pa i lidhur ato. Një autonomi që shënon pikë në kufje që bëhen interesante në secilën pikë që zbulojmë. 

Brenda çështjes kufjet mbështeten frontalisht në magnet që përshtaten në mënyrë të përsosur për ngarkesën tuaj. Do të duhet vetëm të hapim kutinë në mënyrë që ato të lidhen automatikisht me smartphone-in tonë. Koha është me të vërtetë e shpejtë, dhe thjesht vendosini në veshët tuaj për të filluar të shijoni muzikën tonë.

Përdorni kodin special të promovimit NWANNEYF dhe për të marrë një zbritje të veçantë duke blerë Nuk u gjet asnjë produkt.

Përmbajtja e kutisë

Pamje prekëse brenda kutisë nga këto Arbily G9. Siç është zakon, është koha të bëjmë inventarin tonë të vogël të përbërësve të ndryshëm që mund të gjejmë. Sigurisht, ne kemi kufje. Kur hapim kutinë gjejmë së pari kutia e karikuesit, dhe brenda tyre janë kufjet. Ato shfaqen me kunjat magnetike të mbrojtura me një vulë sigurie, kështu që niveli i ngarkesës që do të gjejmë së pari do të jetë shumë i ulët ose edhe zero. Diçka që shërben kështu që ndërsa nuk i lëshojmë, bateria nuk po konsumohet ose po karikohet dhe as nuk mund të përkeqësohet.

Përmbajtja e kutisë Arbily G9

Ne kemi një udhëzues i vogël përdorimi në të cilën mund të shohim se si funksionojnë kontrollet e prekjes dhe kapacitetin e konfigurimit që ata kanë. Në të gjejmë gjithashtu informacione në lidhje me ngarkimin e baterisë si të kufjeve ashtu edhe të kutisë së karikuesit. Ne gjetëm Kabllo lidhjeje USB me dalje për portën Micro USB. Gjatësia aq e shkurtër sa bie shumë pak për të lidhur kufjet me kompjuterin është e habitshme.

Më në fund, ne kemi një sërë pads për veshët, të cilët së bashku me ato që janë bashkangjitur tashmë në kufje bëjnë tre çifte të ndryshme. Pra, kemi pads me tre madhësi të ndryshme (S, M dhe L) në mënyrë që secili përdorues të shijojë plotësisht përvojën më të mirë të zërit.

Arbily G9, e gjithë teknologjia që ju nevojitet

Arbily në përgjithësi pajis kufjet e saj me teknologjia e fundit e momentit. Kështu ata janë në gjendje të konkurrojnë nga ju ndaj jush kundër çdo rivali. Arbily G9 gjithashtu ka teknologjinë më të fundit. Për këtë arsye, përdorimi i tyre është i kënaqshëm dhe ata do të jenë në gjendje të plotësojnë nevojat e çdo përdoruesi pa përjashtime. Ne kemi gjithçka që mund të na duhet të kufjeve me një çmim të pamposhtur. Nuk u gjet asnjë produkt. dhe përdorni kodin e zbritjes NWANNEYF për t’i blerë edhe më lirë.

Një detaj i rëndësishëm për një kufje pa tel është nivelin e vëllimit që arrijnë. Shtë një aksesor që ne zakonisht e përdorim kur bëjmë sporte ose  Kur ecim në rrugë Prandaj, të jesh në gjendje të shijosh muzikë pa zhurmë të jashtme është diçka për t'u marrë parasysh. Me Arbily G9 nuk duhet të shqetësoheni për zhurmën, niveli i vëllimit të tij është më shumë se sa në mënyrë që asgjë ose askush të mos ju shqetësojë. Fuqia, eleganca dhe cilësia e zërit,

Lidhës Arbily G9

Gjetëm një Çipi i gjeneratës së fundit që ofron lidhje Bluetooth 5.0. Një detaj që garanton një lidhje dhe sinjal pa probleme të stabilitetit. Ne mund të shijojmë tingullin më të mirë deri në dhjetë metra larg të pajisjes sonë. Lëvizni lirshëm nëpër shtëpi ose zyrë pa pasur nevojë të mbani smartphone-in tuaj. 

Secili kufje ka një bateri të pavarur të 50 mAh që së bashku ofrojnë një autonomia e 4 orëve të muzikës ose riprodhimit të bisedës. Falë kutisë së karikuesit, ne mund të pesëfishojmë kohëzgjatjen e tij. Prandaj mund të kënaqemi deri në 20 orë muzikë pa u lidhur. 

As nuk do të duhet të shqetësohemi për spërkatje të mundshme nëse shkojmë për një vrapim në një ditë me shi. Ose me djersën tonë kur jemi duke ushtruar. Arbily G9 janë i pajisur me certifikim IPX5 që përveç mbrojtjes nga lëngjet i bëjnë edhe ato të sigurta nga pluhuri.

Tabela e specifikimeve të kufjeve Arbily G9

Markë Arbërisht
Model G9
Bluetooth 5.0
Diapazoni i distancës deri në 10 metra
Çiftimi automatik SI
Kontrollet me prekje SI
Bateria e kufjeve 50 mAh
Kuti baterie / karikues 500 mAh
Autonomia e kufjeve deri në orët 4
Kutia e Autonomisë deri në 5 cikle të ngarkimit të plotë
carga Mikro USB 
Pesha totale e setit 141 g
përmasat X x 11.4 11.2 3.5 cm
çmim 45.99 €
Lidhja e blerjes Nuk u gjet asnjë produkt.
Kodi i zbritjes NWANNEYF

Pro dhe kundra

rekuizitë

El niveli i vëllimit në maksimum është më se i mjaftueshëm në mënyrë që asnjë zhurmë e jashtme të mos ndërhyjë kur shijojmë muzikën tonë. Nëse jeni duke kërkuar energji, këto kufje ju interesojnë.

Autonomia e deri në 20 orë muzikë me pesë karikime të plota të kufjeve pa nevojën e lidhjes së tyre.

Rezistenca me Certifikimi IPX5 me rezistencë ndaj djersës, spërkatjeve ose pluhurit.

El dizajn e zgjatur me mikrofonin drejtuar poshtë përmirëson ndjeshëm cilësinë e bisedave pa duar. 

rekuizitë

 • Fuqia maksimale e vëllimit
 • autonomi
 • Certifikimi IPX5
 • Dizajn

Contras

La zonë gome pjesa e pasme e kutisë mund të prishet gjatë përdorimit. Ne nuk e dimë se si do t'i rezistojë kohës me një "të hapur dhe të ngushtë" të vazhdueshëm.

El Në formatin Ear aktualisht ende nuk është për shijen e të gjithë përdoruesve dhe për disa mund të jetë një pikë negative.

Contras

 • Mentesha e dobët
 • Në formatin e veshit

Mendimi i redaktorit

Arbily G9
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
45,99
 • 80%

 • Arbily G9
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 75%
 • performanca
  Redaktori: 80%
 • autonomi
  Redaktori: 80%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 70%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.