Rishikoni kufjet shokuese Energy Sistem ESG 5

Kapaku Energy Sistem ESG 5 SHOCK

Sot ne flasim për një nga aksesorët "e detyrueshëm" për çdo lojtar me vlerë të kripës së tij. Përveç kësaj që ka një ekip të fuqishëm të aftë për të mbështetur lojërat më aktuale. Të kesh një hapësirë ​​të shenjtë për të shijuar plotësisht lojërat më intensive. Necessaryshtë e nevojshme të keni kufje të mira të afta të na bëjnë të shijojmë përvojën në maksimum me secilën lojë.

Edhe një herë me ndihmën e Energy Sistem kemi mundur të testojmë në detaje Energy Sistem ESG 5 Shok. Disa kufje menduar dhe krijuar plotësisht për lojtarët më. Me të cilën nuk do të humbni asnjë detaj të vetëm të lojës. Dhe me të cilën mund të bashkëveproni me pjesën tjetër të lojtarëve në mënyrën më efektive.

Energy Sistem ESG 5 Shock, e bërë për të luajtur

Deri më tani në Actualidad Gadget kam pasur fatin të provoj një numër të madh të aksesorëve që lidhen me tingullin. Altoparlantë dhe kufje pothuajse gjithmonë. Por nuk kisha pasur mundësinë të vë në provë një kufje lojrash. Qëlluar për një nga sektorët më të kërkuar në fushën teknologjike që nuk vendoset për gjysmë masash.

Shirit i zgjatur Energy Sistem ESG 5 SHOCK

Për të bërë një produkt i orientuar qartë në sektorin e "lojërave video", Energy Sistem ka pranuar sfida e kënaqjes së atyre që kërkojnë cilësi. Me një produkt që përshtatet estetikisht në mënyrë të përsosur në sektorin e lojtarëve dhe është gjithashtu i aftë të ofrojë performancë shumë të lartë. Energjia Sistem ESG 5 Shock kanë jetuar deri në dhe tani do t'ju tregojmë gjithçka rreth tyre.

Nëse është koha që ju të merrni një kufje për të kompletuar pajisjet tuaja të lojrave, ESG 5 Shock nga Energy Sistem janë një mundësi e shkëlqyeshme. Këtu mund t’i blini në Amazon me çmimin më të mirë.

Përmbajtja e kutisë

Kuti Energy Sistem ESG 5 SHOCK

Në seksionin tonë të vogël të zhbllokimit që bëjmë me çdo vegël që provojmë, nuk mund të humbasim Energy Sistem ESG 5 Shock. Pasi të hapen kutia, me një pamje të mrekullueshme dhe në stilin më të pastër të gamerit. Ne gjejmë vetëm kufjet, të cilat janë bashkangjitur me një velcro të vogël në kutinë. Dhe një kuti të vogël ku e gjejmë manual përdorimi, disa dokumente me të dhëna në lidhje me garanci, dhe a përshtatës për lidhës bosht të përbashkët.

Asnjë surprizë, asgjë për të kursyer dhe asgjë për të humbur. Disa kufje, me kabllon e tij të përfshirë, dhe asgjë tjetër. Çfarë tjetër shpresonit të gjeni? 😉

Sistemi i Energjisë ESG 5 Shock në Amazon për vetëm 50 €

100% estetike e lojrave

Energy Sistem ESG 5 SHOCK me mikro

Siç ju kemi thënë, dizajn nga keto kufje eshte qartë të destinuara për një lloj specifik të klientit. Dhe te një përdorim i përkryer i përcaktuar. Megjithëse mund t'i përdorni këto kufje për një bisedë FaceTime, ato kanë qenë i dizajnuar për të ofruar përvojën më të lodhshme të lojrave. Dhe për këtë ata kanë disa aspekte për të nxjerrë në pah që ne tani ju tregojmë.

Fizikisht po përballemi kufje shiritash. Siç e dimë, ky lloj i aksesorëve është pak jashtë mode. Këto përveç kufjeve të modës të tipit TWS me një format dhe madhësi të vogël ESG 5 Shock nga Energy Sistem vijnë për të përmbushur nevoja shumë specifike. Dhe saktësisht madhësia nuk është një nga kërkesat më të kërkuara.

Si një pajisje e mirë për zërin e lojërave, përveç kufjeve, ne kemi një mikrofon omni-drejtuar e integruar që vlen me teknologji Boom Mic për të kapur zërin tuaj qartë në çdo kohë. Ndryshe nga modelet e tjera, ky mikrofon nuk është i integruar në një nga kufjet. Keni një mbështetje individuale që mund ta zhvendosim, zmadhojmë ose zvogëlojmë sipas nevojave apo shijeve tona.

Energy Sistem ESG 5 SHOCK mikro

Nëse shikojmë materialet e ndërtimit shohim se në mesin e plastikës së pritur gjejmë sfungjer me cilësi për veshët dhe kokën. Ato janë të mbuluara me një material që duket i ecshëm dhe që është i rehatshëm edhe duke i veshur për një kohë të gjatë. Një vendim i mençur duke marrë parasysh lojërat maratonë që ndonjëherë luhen.

Nëse këto janë kufjet që ju po kërkoni, këtu keni Sistemin e Energjisë ESG 5 Shock

Dritat dhe dridhjet për të ndjerë plotësisht lojën

Përveç materialeve të ndërtimit të përmendura, ne gjejmë futje të dritat e udhëhequra të cilat i bëjnë kufjet të duken të mahnitshme. Dhe gjithashtu kemi module vibrimi me teknologji Vibration Sound, gjë që do ta bëjë përvojën e lojrave edhe më intensive. Edhe pse në fillim dridhjet arrijnë të na mashtrojnë, pasi të jemi "përfshirë në punë", ato bëjnë loja fiton në intensitet.

Energy Sistem ESG 5 SHOCK nga përpara

Një detaj për tu mbajtur në mend është se këto kufje Energy Sistem ato nuk janë wireless. Shtë e vërtetë që për shumë nuk është problem, por ka nga ata që preferojnë lidhjen wireless. Duke marrë parasysh orët që mund të kalojmë me një lojë, Të dish që nuk do të na mbarojë bateria është qetësi shpirtërore. Megjithëse ka kufje që kanë mundësinë t'i përdorin ato pa kabllo dhe të jenë në gjendje t'i lidhin ato kur mbaron bateria. Kabllo gjithashtu garanton një lidhje 100% të qëndrueshme pa ndërprerje ose ndërprerje.

Telekomunikimi Energy Sistem ESG 5 SHOCK

Kabllo në vetvete është veshur najloni i tipit litar. Dicka qe e bën atë të guximshëm, të qëndrueshëm dhe se nuk rrokulliset lehtë. Ndihet i fortë dhe i gatshëm për t'i bërë ballë orëve të përdorimit pa ndonjë vuajtje. Në mes të telit ne kemi një panel butonash funksionin e të cilit mund ta konfigurojmë, a kontroll manual i volumit në formën e një rrote dhe një buton për të aktivizuar ose çaktivizuar mikrofonin. Dhe në fund të fundit kemi dy lloje të rezultateve për kyçje; Formati Formati USB dhe 3.5 mm.

Përfundoni pajisjet tuaja të lojrave tani me kufjet Energy System ESG 5 Shock. Nëse përfitimet e saj ju kanë bindur  blini ato tani në Amazon me transport falas.

Lidhjet Energy Sistem ESG 5 SHOCK

Fuqia dhe cilësia e zërit

Nga prova e parë vëreni një cilësia e zërit nënshkrues. Me muzikë, përvoja është vërtet e mirë. Duke provuar trefish dhe bas nuk gjetëm asnjë kundërshtim.  E gjitha tingëllon shumë mirë. Edhe mikrofoni dëgjohet mjaftueshëm me zë të lartë dhe me qartësi të përsosur. Me një lojë në zhvillim, funksionaliteti gjithashtu ka qenë shumë i kënaqshëm dhe ata janë të qetë edhe duke kaluar një kohë të mirë duke e veshur atë.

ESG 5 SHOCK kanë një fuqi maksimale prej 20 mw. Por falë një punë shumë e mirë izoluese, fuqia duket edhe më e lartë. Të gjithë tingujt në një lojë dëgjohen qartë dhe qartë. Një detaj që padyshim e bën veshjen e tyre të shtojë një plus për çdo lojë.

Energjia Sistem ESG 5 pads SHOCK

Specifikimet Teknike ESG 5 Shock

Markë Sistemi i Energjisë
Model ESG 5 SHOKU
frekuencë 20 Hz - 2 kHz
i veshit me magnet neodymium
diametër 50 mm
Fuqia maksimale 20 mW
Formati i faqosjes Cicumaural mbyllur
Impedanca 32 om
Teknologjia e dridhjeve Vibrimi i tingullit
Gjatësia e kabllit 220 cm
Lidhës jack SI
Lidhës USB SI
Kontrolli i vëllimit PO me timon fizik
mikrofon PO me krah fleksibël
ndriçim PO - dritat LED
Shirit i rregullueshëm i kokës SI
peshë 368g
çmim  50.00 €
Lidhja e blerjes Kufje Energy Sistem ...

Pro dhe kundër Energy Sistem ESG 5 SHOCK

rekuizitë

Dualiteti i mundësive falë faktit se ato kanë një Mikrofon me drejtim Omni që përmban teknologjinë Boom Mic.

Ata kanë një kabllo e gjate, Me materiale rezistente që do të mbështesë një lëvizje të mirë prej disa orësh lojë pa probleme, dhe me një më shumë se gjatësia e mjaftueshme.

Tingull i fuqishëm që fiton me një nivel izolimi që të bën të dëgjosh dhe ndjesh vetëm lojën në lojë.

Mundësi përveç dëgjimit të lojës tuaj, ndjejeni atë falë Teknologjia e vibrimit të tingullit, një shtesë që do t'ju bëjë të shijoni përvojën e lojrave edhe më shumë.

Mundësi e dyfishtë e lidhje përmes hyrjes USB ose 3.5 mm.

rekuizitë

 • Mikrofoni i të gjitha drejtimeve
 • Kabëll i gjatë dhe i fortë
 • Fuqia e tingullit
 • Vibrimi i tingullit
 • Dualiteti i formateve

Kundër

Tingulli i kufjeve ju dëgjoni shumë jashtë tyre. Nëse përdorni ESG 5 SHOCK pranë një personi tjetër është shumë e mundur që të përfundoni i bezdisshëm.

Ata nuk janë kufje pa tel dhe ata nuk kanë një bateri kështu që ne gjithmonë do të duhet të lidhemi me një kabllo.

Contras

 • Tingull i bezdisshëm për njerëzit e afërt
 • Nevoja për kabllo

Mendimi i redaktorit

Sistemi i Energjisë ESG 5 Shock
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
50,00
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 60%
 • performanca
  Redaktori: 80%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 60%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.