Rishikoni altoparlantin inteligjent Energy Sistem 5

Sot ju sjellim një përmbledhje shumë interesante. Ne kemi qenë duke testuar për disa ditë një nga aksesorët më të kërkuar në shtëpi. një altoparlant inteligjent i pajtueshëm me Alexa, konkretisht Altoparlant Smart Sistem Energy 5. Dhe përvoja ka qenë shumë e kënaqshme.

Po shohim si shtëpitë tona, përmes pajisjeve tona, modernizohen gjithnjë e më shumë. Ne tashmë kemi pajisje për pastrim që mund t'i kontrollojmë me smartphone, siç janë fshesat me korrent. Për të mos përmendur platformat e transmetimit që ne gjithashtu përdorim, me ose pa celularë, në TV-të tona.

Alexa në shërbimin tonë me altoparlantin inteligjent 5

Falë pajisjeve të tilla si altoparlanti inteligjent Energy Sistem, ne mund të kemi në shërbimin tonë një nga asistentët më të njohur të zërit. Alexa, asistenti i zërit i krijuar nga Amazon i plotfuqishëm do të na ndihmojë në detyrat tona të përditshme.

Të gjitha informacionet në shërbimin tonë vetëm duke përmendur emrin tuaj. Një asistent inteligjent që do të na ndihmojë të kemi informacionin që ju nevojitet menjëherë vetem duke pyetur. Një recetë, duke lexuar një mesazh, parashikimin e motit, gjithçka që mund të mendojmë, thjesht pyesni dhe ajo përgjigjet. Më shumë sesa imagjinoni, dhe këtu mund ta prishni në Amazon me transport falas.

Altoparlanti inteligjent 5 altoparlanti inteligjent vjen për tu mbuluar një hendek në treg me të cilin pak prodhues kanë guxuar. Përveç folësve të vetë Amazon, ne nuk gjetëm shumë alternativa për të shqyrtuar. Dhe altoparlanti inteligjent Energy Sistem ofron cilësia e zërit, lidhja e shkëlqyeshme dhe një dizajn dhe përfundimet që përputhen në çdo cep të shtëpisë.

Sa më shumë pajisje të "lidhura" të keni në shtëpi dobi më e madhe do ta keni këtë altoparlant inteligjent. Në shtëpitë konvencionale, ardhja e automatizimit në shtëpi është shumë më e ngadaltë. Edhe pse falë llambave inteligjente, televizorit inteligjent dhe natyrisht, smartphoneve tanë, pak nga pak shtëpitë tona janë më të zgjuara. Falë altoparlantit inteligjent 5, përveç që janë në gjendje të dëgjojnë lajmet ose të njohin parashikimin e motit mund t’i japim porosi direkte Alexa-s. Bposhtë shkëlqimit të dritës, ndizni ose fikni televizorin, ose madje vendosni temperatura e dhomës në 25º. 

Siç themi, varësisht nga pajisjet me lidhje interneti që kemi, altoparlanti ynë inteligjent do të jetë më i dobishëm. Kështu që, përvoja e përdorimit do të varet shumë nga secili rast specifik. Megjithëse mund të themi se vetëm të kesh altoparlant për të luajtur muzikën tonë, dhe të kesh Alexa në dispozicion për çdo pyetje është tashmë shumë mirë.

Dizajn i thjeshtë dhe modern

Altoparlant inteligjent Energy Sistem raft 5 kopje

Një nga kryesorët Ju godisni që ishin në fillim në altoparlantët e vetë Amazon ishte pikerisht dizajni. Një dizajn i pakujdesshëm me linja dhe ngjyra të matura dhe me pak mundësi. Edhe modelet e reja vazhdojnë të ruajnë ngjyrën e zezë dhe një formë cilindrike me linja shumë themelore. 

Energy Sistem ndryshon plotësisht këtë koncept i altoparlantit të matur me altoparlantin e zgjuar 5. Me një formë katrore dhe hije më të lehta e bën Alexa një përshtatje më të mirë në çdo stil shtëpie. Me një ndërtim në materiale cilësore, dhe një fund me ngjyra të lehta blu në altoparlant dhe plastike e bardhe, shkon shumë mirë nga shikimi.

Një nga karakteristikat fizike të këtij lloji të altoparlantëve, nëse i krahasojmë me ato që përdorim vetëm për të luajtur muzikë, është pozicioni i tyre. Ne gjejme kontrollet në krye dhe kjo qëndron në këmbë në tavolinë ose raft duke ofruar një tingull cilindrik që arrin më mirë çdo pikë të dhomës ku është vendosur. Nëse është ajo që ju po kërkoni blej tani në Amazon pa tarifa transporti.

Altoparlanti inteligjent 5 në pjesë

Kështu që ne e shohim në krye butonat e kontrollit të riprodhimit dhe disa të tjera. Në pjesën e poshtme gjejmë shtyp butonin për të "thirrur" Alexa. Një buton që duhet ta shtypim vetëm në rast se kemi mikrofonë të heshtur. Në qendër kemi butonin on / off që vepron edhe si play / pause. 

Altoparlant inteligjent Energy Sistem 5 butona

Në të njëjtën kuti kemi edhe butonat lart dhe poshtë të vëllimit. Këto gjithashtu do të shërbejnë për të kaluar këngët përpara ose prapa. Një buton për të hyrë në menu I konfigurimit. Dhe së fundmi një buton me një vegël interesante, për të mikrofoni memec. Me këtë buton të aktivizuar, një dritë e kuqe LED do të ndizet në altoparlant. Dhe folësi nuk do të na dëgjojë nëse telefonojmë Alexa.

Mbi butonat janë dy mikrofonë omni-drejtuar. Duhet të themi se ishim shumë të befasuar nga tuajat ndjeshmëri e shkëlqyeshme. Ai na dëgjon dhe merr pjesë nëse ne themi Alexa nga praktikisht kudo në dhomë. Edhe në një distancë shumë më të madhe se sa pritej.

Pjesa tjetër e trupit tuaj është homogjene. Ka përfundon këndi i rrumbullakosur në të cilën rrjeti i altoparlantit përshtatet pa ndërprerje në kornizën e tij të zezë plastike. Në pjesën e pasme të tij ne gjejmë hyrjen e energjisë dhe një portë të lidhjes ndihmëse për një lidhës mini jack. Altoparlanti Smart 5 ju ofron shumë, merre tani në Amazon.

Karakteristikat teknike të altoparlantit inteligjent Energy Sistem 5

Nëse shohim karakteristikat teknike që na ofron ky folës, ne i gjejmë fakte dhe numra interesantë. Altoparlanti inteligjent 5 ka Tingull stereo 2.0 dhe me një fuqinë më shumë se të denjë nga 16W. Mos prisni që një altoparlant i fuqishëm të dëgjojë muzikë me zë të lartë në hapësira të hapura. Por në dhomat e gjumit ose në dhomën e ndenjes ofron një zë i freskët dhe i pastër me nivelin e mjaftueshëm të volumit.

La Lidhja Bluetooth me cilën llogari është klasa 2, i cili punon me Frekuenca 2.4 Ghz dhe deri në 20 metra diapazon. Përveç lidhjes pa tel wifi ose Bluetooth ne mund të lidhim një pajisje përmes saj Hyrje mini jack 3.5 mm. Gjithashtu duke nënvizuar lidhjes ofruar me disa nga folësit e familjes Energy Sistem nga e cila mund të shijojmë edhe Alexa.

Bleni këtu Energy Sistem Smart Speaker 5 me transport falas në Amazon

Pikat kryesore a kuti akustike e ndërtuar në dru që ofron ngrohtësinë dhe cilësinë e zërit që ka altoparlanti inteligjent 5. Dhe një hark drite LED që rrethon tërë pjesën e sipërme dhe që ndryshon ngjyrën sipas renditjes që japim ose gjendjes në të cilën ndodhet. Instalimi dhe përdorimi thjeshtësohet në mënyrë efektive një aplikacion i dedikuar dhe ekskluziv në sajë të së cilës në një kohë shumë të shkurtër do të jeni në gjendje të përdorni altoparlantin me kapacitet të plotë.

Altoparlant inteligjent 5 tabela e specifikimeve teknike

Markë Sistemi i energjisë
Model altoparlant inteligjent 5
Sistemi i zërit Estero 2.0
potencia 16W -2 folës të 8W-
Mikrofona 2 gjithpërfshirëse
Conectividad WIFI - Bluetooth - Aux fole 3.5 mm
Frekuenca e punës 2.4 GHz
fushë deri në 20 metra
përmasat 112 x 112 x 211
peshë 1.260 kg
çmim 99.88 €
Lidhja e blerjes Altoparlant i zgjuar Energy Sistem 5

Mendimi i redaktorit

rekuizitë

 • Dizajn elegant dhe modern
 • Ndjeshmëria e mikrofonit
 • Çmimi është i volitshëm
 • Përgjigje e shpejtë

Contras

 • Pa bateri
 • Fuqia e ulët për muzikë në natyrë
Altoparlant i zgjuar Energy Sistem 5
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
99,88
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 85%
 • performanca
  Redaktori: 75%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 70%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.