Si të rivendosni Apple Watch në cilësimet e fabrikës nëse keni harruar kodin e zhbllokimit

Rivendosja e Apple Watch

Ndërsa ka shumë pak probleme që mund të lindin gjatë përdorimit të një ore inteligjente Apple, është mirë që ta dini paraprakisht si të rivendosni një Apple Watch në cilësimet e fabrikës nëse harroni kodin e shkyçjes.

Apple Watch është një nga telefonët inteligjentë më të njohur në botë, me shitje të panumërta në çdo kontinent. Arsyet e suksesit të saj janë të shumta, por mbi të gjitha ato kanë të bëjnë me besueshmëria e kësaj vegël dhe me faktin se bën mrekulli në një mori situatash.

Megjithëse keni raste kur jeni të ngadaltë për të lundruar në menutë tuaja ose për të filluar një aplikacion ngadalë, Apple Watch pothuajse asnjëherë nuk prishet plotësisht. Sidoqoftë, ka disa raste kur do të ishte mirë nëse do të dinit të rivendosni një Apple Watch në cilësimet e fabrikës.

Nëse e keni harruar kodin tuaj të zhbllokimit Apple Rights Watch, nëse jeni përpjekur ta vendosni atë shumë herë dhe e keni kuptuar se nuk ka asnjë mënyrë ta mendoni, më e mira që mund të bëni është të bëni rivendos orën inteligjente. Në këtë rast, ju keni dy mundësi. E para mund të bëhet nga menyja e telefonit, në rast se keni Apple Watch të çiftuar me iPhone. E dyta kërkon lidhjen e orës me kabllon e karikimit.

Apple Watch - Rivendosni nga iPhone

Nëse nuk mund të përdorni më në menunë Apple Watch, duhet ta bëni filloni aplikacionin e orësEdhe i quajtur Apple Watch, nga ekrani kryesor i iPhone dhe vazhdoni te menuja e Përgjithshme. Në atë faqe, ju duhet të shikoni për Opsioni i rivendosjes (Rikthe). Klikoni në butonin "Fshi përmbajtjen dhe cilësimet e orës së Apple" ose "Pastro përmbajtjen dhe cilësimet e Apple Watch”Dhe konfirmon procesin e rivendosjes. Ju mund të duhet të futni fjalëkalimin e Apple ID të lidhur me telefonin dhe orën tuaj.

Procedura e dytë e rivendosjes nuk kërkon që ora të jetë e lidhur me celularin, por do t'ju duhet një kabëll origjinal për Apple Watch.

Vendosni orën të karikohet duke përdorur kabllon dhe shtypni gjatë butonin anësor në fund. Në pak momente, duhet të shfaqen opsionet për mbylljen e plotë dhe SOS. Në atë moment, Prekni mirë ekranin e Apple Watch derisa të dridhet dhe do të shfaqet një opsion i tretë - Fshini të gjithë përmbajtjen dhe cilësimet - një mundësi që duhet të zgjidhni për të rivendosur orën në cilësimet e fabrikës, një proces që do të zgjasë nga 10 deri në 15 minuta. Pas kësaj, mund ta çiftoni orën tuaj me iPhone përsëri.

Veryshtë shumë e rëndësishme të theksohet se Metodat e mësipërme nuk do t'ju ndihmojnë të fshini llogarinë iCloud të lidhur me Apple Watch. Një orë inteligjente Apple mund të mbetet e kyçur përgjithmonë dhe të bëhet një zbukurim i thjeshtë nëse nuk e dini emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin iCloud që janë përdorur më parë për përdorimin e tij.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.