Roam SL është versioni i lehtë i hitit më të fundit të Sonos

Altoparlanti më i gjithanshëm i Sonos tani është më i aksesueshëm se kurrë. Sonos ka prezantuar Roam SL, altoparlanti thelbësor ultraportativ që tingëllon shkëlqyeshëm në shtëpi dhe mund të merret kudo, tani me një çmim më të volitshëm pa mikrofon. Nëse po pyesni veten, ndryshimi i vetëm është se nuk ka Alexa të integruar tani. Nëse doni të dini se për çfarë është në gjendje Sonos Roam, mos e humbisni rishikimin tonë.

Ashtu si Roam, Roam SL ofron tinguj të jashtëzakonshëm për madhësinë e tij, jetëgjatësinë e baterisë gjatë gjithë ditës, konfigurimin e lehtë dhe veçoritë inovative të paketuara në një dizajn premium, të qëndrueshëm dhe të lëvizshëm. Roam SL do të jetë në dispozicion nga 15 marsi me një çmim prej 179 €.

Edhe pse mund të duket si një version "i thjeshtë" i Sonos Roam, realiteti është se të gjitha ato veçori që e bënë pajisjen një sukses janë ruajtur:

 • Shijoni tingullin e detajuar të pasur me qartësinë, thellësinë dhe plotësinë e pritur nga një altoparlant më i madh.
 • Lidhu me pjesën tjetër të sistemit Sonos në shtëpi nëpërmjet WiFi dhe kaloni automatikisht në Bluetooth kur jeni larg.
 • Stereo çiftoni Roam SL me një Roam SL të dytë, ose një Sonos Roam nëpërmjet WiFi.
 • Vazhdoni të eksploroni me deri në 10 orë riprodhim të vazhdueshëm me një karikim të vetëm dhe deri në 10 ditë jetëgjatësi të baterisë në modalitetin e fjetjes. Për të zgjatur edhe më shumë jetëgjatësinë e baterisë, aktivizoni cilësimin e kursimit të baterisë në mënyrë që altoparlanti të fiket plotësisht kur nuk përdoret.
 • Roam SL është i papërshkueshëm nga pluhuri dhe plotësisht i papërshkueshëm nga uji me një vlerësim IP67 të testuar rigorozisht.
 • Butonat e prekshëm ndihmojnë në parandalimin e shtypjes aksidentale ndërsa jeni në lëvizje.
 • Forma e saj trekëndore dhe profili i rrumbullakosur e bëjnë Roam SL të rehatshme për t'u mbajtur dhe të duket mirë brenda shtëpisë tuaj.
 • Vendoseni Roam SL drejt për të zënë më pak hapësirë ​​ose shtrihuni të sheshtë për të siguruar më shumë stabilitet në sipërfaqet e pabarabarta jashtë.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

<--seedtag -->