Roborock rishpik industrinë në CES 2022

Roborock, kompania e specializuar në zhvillimin dhe prodhimin e fshesave shtëpiake robotike dhe pa tela, u prezantua sot në Consumer Electronics Show 2022 (CES) flamuri i saj i ri, Roborock S7 MaxV Ultra. Me një dok të ri karikimi inteligjent, S7 MaxV Ultra punon me teknologjitë më të avancuara të Roborock deri më tani për të ofruar pastrim superior dhe akoma më të rehatshëm.

Një bankë karikimi që i bën të gjitha: Pajtueshmëria me bazën e re Roborock Empty, Flush and Fill, minimizon mirëmbajtjen manuale për përdoruesit. Maska pastrohet automatikisht gjatë dhe pas seancave të pastrimit, duke siguruar që S7 MaxV Ultra të jetë gati për funksionimin tuaj të radhës. Baza e karikimit pastrohet gjithashtu vetë gjatë larjes së leckës, duke e mbajtur stacionin në gjendje të mirë. Përveç kësaj, funksioni automatik i mbushjes së rezervuarit të ujit lejon S7 MaxV Ultra të fshijë dhe pastrojë deri në 300 m2, 50% më shumë se paraardhësit e tij, ndërsa qesja e pluhurit mban papastërti deri në 7 javë.

Sistemi i ri i shmangies së pengesave ReactiveAI 2.0: I pajisur me një kombinim të një kamere RGB, dritë të strukturuar 3D dhe një njësi të re të përpunimit nervor, S7 MaxV Ultra i njeh objektet në rrugën e tij më saktë dhe përshtatet shpejt për t'i pastruar rreth tyre, pavarësisht nga kushtet e ndriçimit. Plus, ai njeh dhe lokalizon mobiljet në aplikacion, duke ju lejuar të filloni një pastrim të shpejtë rreth tavolinave të ngrënies ose divaneve thjesht duke shtypur një ikonë në aplikacion. Ai madje identifikon dhomat dhe materialet e dyshemesë dhe rekomandon modele ideale pastrimi si sekuenca, fuqia e thithjes dhe intensiteti i pastrimit. S7 MaxV Ultra është i certifikuar nga TUV Rheinland për standardet e tij të sigurisë kibernetike.

Me teknologjinë e mirënjohur VibraRise: I projektuar për seanca pastrimi pa ndërprerje, S7 MaxV Ultra përmban teknologjinë e mirënjohur VibraRise® të Roborock - një kombinim i pastrimit të zërit dhe leckës që ngrihet vetë. Pastrimi i zërit pastron dyshemenë me intensitet të lartë për të hequr papastërtitë; ndërsa lecka është në gjendje të bëjë një tranzicion të qetë në sipërfaqe të kundërta, për shembull, ajo ngrihet automatikisht në prani të tapeteve.

I kombinuar me një fuqi thithëse maksimale prej 5100pa, S7 MaxV Ultra ofron një pastrim më të plotë. S7 MaxV Ultra (paketa e fshesës me korrent robotik S7 MaxV dhe baza e zbrazjes, larjes dhe mbushjes), do të jetë në dispozicion në Spanjë për një çmim prej 1399 euro, në tremujorin e dytë të vitit 2022. Fshesë me korrent robot S7 MaxV mund të blihet edhe veçmas për një çmim prej 799 €.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.