Roborock sjell vetëzbrazjen edhe në rangun e mesëm

Roborock, kompani e specializuar në zhvillimin dhe prodhimin e fshesave shtëpiake robotike dhe pa tela, sot prezantoi fshesën e re robotike të rangut të mesëm dhe paketën bazë që zbrazet vetë, Roborock Q7 Max+, modeli i parë i serisë së re Q.

Me këtë produkt të ri, që ofron funksione intensive të thithjes 4200PA së bashku me një furçë gome të qëndrueshme që heq papastërtitë e vendosura thellë nga qilimat dhe të çarat e dyshemesë. Furça e gomës është shumë rezistente ndaj ngatërrimit të flokëve, duke e bërë mirëmbajtjen më të lehtë. Përveç kësaj, Q7 Max+ pastrohet dhe fshihet njëkohësisht, duke ushtruar një presion konstant prej 300 g dhe 30 nivele të rrjedhjes së ujit për personalizim.

I shoqëruar nga Auto-Empty Dock Pure i ri zbraz rezervuarin automatikisht pas çdo cikli pastrimi, duke lejuar deri në 7 javë zbrazje pa mundim. Për më tepër, për herë të parë në një model Roborock, rezervuari i ujit 350 ml dhe filxhani i pluhurit 470 ml janë kombinuar për lehtësinë e përdorimit.

Q7 Max+ është në dispozicion në të zezë dhe të bardhë për një RRP prej 649 €, ndërsa roboti Q7 Max, gjithashtu i disponueshëm, ka një RRP prej 449 €.

Në nivel teknologjik, një funksion i ri i hartës 3D integron në hartë mobilje më të mëdha, si divane apo krevate, në këtë mënyrë hapësira e shtëpisë kuptohet më mirë. Gjithashtu lejon opsionin për të pastruar me lehtësi rreth mobiljeve me një prekje të thjeshtë në aplikacion. Ende i bazuar në sistemin e navigimit me lazer PresciSense të Roborock, Q7 Max+ harton dhe planifikon një rrugë efikase pastrimi, ndërkohë që ju lejon të zgjidhni mënyrën më të përshtatshme, duke përfshirë planifikimin dhe madje edhe cilësimet rutinë të personalizuara, si pastrimi maksimal. nga kuzhina pas çdo vakti


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)