Një pasqyrim i mënyrës se si mund të rrjedhë HTC 11

Kemi folur për disa muaj për lansimin e ardhshëm të HTC 11, një anije e ardhshme e kompanisë Tajvaneze, për të provuar nëse mund të dalë vetë nga pusi në të cilin është futur në vitet e fundit dhe që ka detyruar kompania të mbyllë disa nga zyrat e saj në disa vende të tilla si Spanja dhe Italia, të cilat janë bërë të varura drejtpërdrejt nga Mbretëria e Bashkuar. Lajmet e fundit në lidhje me HTC 11, tregojnë se ky terminal i ri do të menaxhohet nga Snapdragon 835, procesori i fundit i prodhuar në bashkëpunim nga Qualcomm dhe Samsung.

Siç mund ta shohim në imazhin që kryeson këtë artikull, HTC 11 i ri do të na ofronte një ekran praktikisht pa korniza anësore, përveç bashkimit me trendin e kamerës dyfishe, të dy të përbërë nga sensorë 12 mpx. Brenda, përveç Snapdragon 835, ne do të gjejmë gjithashtu 8 GB RAM dhe deri në 256 GB hapësirë ​​të brendshme me një bateri që do të arrinte 3.700 mAh, 700 më shumë se paraardhësi i saj për sa i përket baterisë dhe dyfishimin e RAM.

Kamera e përparme e flagshipit të ardhshëm HTC do të ketë një rezolucion prej 8 mpx, 3 më shumë se HTC 10. Lidhur me ekranin, dheKjo do të ishte 5,5 inç pa kufij në ekran, duke rritur madhësinë e paraardhësit të tij me 0,3 inç. Nëse të gjitha këto thashetheme konfirmohen përfundimisht dhe HTC lëshon terminalin në treg me një çmim të arsyeshëm, jo ​​siç jemi mësuar, ka të ngjarë që firma me bazë në Tajvan të ngrejë kokën menjëherë.

Prezantimi i këtij terminali është planifikuar për në gjysmën e parë të vitit të ardhshëm, ndoshta për muajin maj, që të përkojë me lançimin e HTC 10, një model që u prezantua majin e kaluar që sot është ende një alternativë e shkëlqyeshme në intervalin e lartë, për sa kohë që nuk marrim parasysh çmimin e tepërt që terminali vazhdon të ketë kur gati se do të marrë pasardhësin e tij.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Eduardo Enrique Ramirez Montaño dijo

    Unë insistoj që HTC të hapë mundësitë që telefonat e tyre të mund të punojnë në 4g me të gjithë operatorët në Amerikën Latine. Kështu që ju mund të shijoni plotësisht kushtet e telefonit celular

bool (e vërtetë)