YouTube Red do të fillojë zgjerimin e tij në Evropë këtë vit nga Mbretëria e Bashkuar

YouTube

Gjiganti i kërkimit në internet filloi YouTube Red pak më shumë se një vit më parë, një shërbim me pagesë që lejon përdoruesit e platformës të shijojnë të gjithë përmbajtjen e disponueshme në YouTube pa pësuar ndërprerjet e vazhdueshme të reklamave, si në fillim, në mes si në fundi i videove. Që nga fillimi i tij në Shtetet e Bashkuara, ai është zgjeruar gradualisht në vende të tjera si Australia, Zelanda e Re, Koreja e Jugut dhe Meksika, ku është në dispozicion që nga gushti i kaluar. Por Google e di që nuk paguan për të shikuar video që janë gjithashtu në dispozicion falas justifikim që përdoruesit të mendojnë dy herë kur punësojnë shërbimin.

Prandaj Abonimi në YouTube gjithashtu përfshin mundësinë e të qenit në gjendje të shijoni të gjithë katalogun e Muzikës Google Play, një nxitje që mund të jetë më se e mjaftueshme që disa përdorues të mos mendojnë dy herë. Por gjëja nuk mbaron këtu, pasi Google po negocion me kompani të ndryshme prodhimi për të qenë në gjendje t'u ofrojë abonentëve të saj përmbajtje ekskluzive, përmbajtje në formën e serialeve televizive, programeve, dokumentarëve ... që do të jenë të disponueshme vetëm përmes kësaj pajtimi.

Ndërsa Google po përmirëson dhe shton më shumë mundësi për këtë shërbim, nga gazeta The Telegraph ata pohojnë se Google po përgatitet të zbresë në Evropë, duke filluar si zakonisht në Mbretërinë e Bashkuar gjatë gjithë këtij viti. Dhe unë them duke u bërë gati sepse ashtu si Netflix dhe HBO kanë arritur marrëveshje me kompanitë spanjolle të prodhimit për të ofruar seritë e tyre në shërbimet e tyre transmetuese, Google dëshiron të ofrojë një shërbim të ngjashëm për të konkurruar me këta gjigantë dhe rastësisht të bëhet një gjithçka në një, me për të ofruar muzikë dhe video në të njëjtën tarifë mujore.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.