Bolt B80, një SSD i jashtëm, zhytës dhe i bukur

Bolt B80 është SSD-ja e parë zhytëse

Likelyshtë e mundshme që kur lexoni titullin e këtij postimi, gjëja e parë që keni menduar ishte thjesht e njëjta gjë që ju erdhi në mendje: «A zhytës i jashtëm i ngurtë? Kështu që? A do të ngatërrohemi me kompjuterin në pishinë? Tashmë ajo që na mungonte! ». Sidoqoftë, realiteti është se më shumë se një përdorues "me duar gjalpë" do të vlerësojnë propozimin e bërë nga Silicon Power.

Kompania Silicon Power ka njoftuar pajisjen e saj të parë portative SSD: një të re disk ne forme disku, me vlerë të tepërta, e cila ofron një rezistenca ndaj pluhurit dhe ujit Certifikuar IP68. Ideale për ata që duan të pinë kafe, pije freskuese dhe lëngje të tjera të rrezikshme gjatë studimit ose punës.

Bolst B80, një aksesor diskret dhe rezistent

Bolt B80 SSD i jashtëm na vjen në tre mundësi ruajtjeje (120 GB, 240 GB dhe 480 GB) dhe është bërë prej alumini. Paraqet a madhësi shumë kompakte, rrethore dhe e sheshtë, duke e bërë të lehtë mbajtjen në pothuajse çdo xhep. Plus, me vetëm 11,9 mm trashësi dhe peshë vetëm 53 gram, Silicon Power argumenton se B80 është SSD-ja më e hollë e lëvizshme në treg, e cila është pa dyshim e mundur vetëm falë disqeve të gjendjes dhe që më parë, HDD ose disqet mekanike, parandalohen.

Bolt B80 është SSD-ja e parë zhytëse

B80 ka një lidhje USB 3.1 të cilën e përdor përmes një Lidhës USB Type-C, dhe vjen me një kabllo USB-C në USB-A në mënyrë që të mund të përdoret me çdo konektor nga USB 2.0.

Kur bëhet fjalë për shpejtësinë e vrapimit, Bolt B80 ofron shpejtësi të moderuar të transferimit të skedarit prej 450MB / s në 500MB / s për të lexuar dhe shkruar, gjë që e vë atë pas opsioneve si SSD-të portabël të Samsung.

Bulon-B80

Per momentin, çmimi është ende i panjohur çfarë do të ketë kjo Silicon Power Bolt B80, kështu që akoma do të duhet të presim që të jemi në gjendje të përdorim këtë pajisje shtesë që do të duket aq mirë në tryezën tonë së bashku me pjesën tjetër të pajisjeve tona.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.