Së shpejti do të jemi në gjendje të përdorim Oculus Rift me Xbox One

çarje okulesh

Disa javë më parë ju informuam për kërkesat e reja për të qenë në gjendje të shijoni syzet e realitetit virtual Oculus në PC, kërkesa që ishin ulur ndjeshëm falë faktit se performanca e tyre ishte më modeste, në mënyrë që të zgjeroni numrin e përdoruesve të interesuar në duke shijuar realitetin virtual pa pasur nevojë gjithashtu të investoni në një pajisje të fuqishme. Lajmet e fundit në lidhje me Oculus Rift raportojnë se ne do të jemi në gjendje të përdorim këto syze të realitetit virtual me Xbox One, edhe pse në një mënyrë të kufizuar sigurisht.

Xbox

Ky është një lajm i shkëlqyeshëm për të gjithë dashamirët e Xbox, megjithëse funksionimi i tij do të jetë i kufizuar sigurisht për shkak të veçorive të konsolës. Oculus Rift mund të përdoret me Xbox por ne nuk do të jemi në gjendje të shijojmë skenarë 360 gradë, por do të jetë vetëm sikur të luanim me një ekran gjigant. Ajo që ne nuk e dimë akoma është se si ata do ta bëjnë atë në mënyrë që të bëjnë ndjesinë e zhytjes pak a shumë të ngjashme me atë të ofruar nga këto syze të lidhur në një PC.

Në mënyrë që të përdorim Oculus Rift në Xbox, do të duhet të shkarkojmë një aplikacion, një aplikacion që do të jetë përgjegjës për transmetimin e lojërave në vend që t'i shkarkojë ato në tastierën Microsoft. Në të vërtetë çmimi i Oculus Rift është 699 euro, 100 euro më lirë se HTC Vive, megjithëse modeli HTC ofron veçori më të mira përveç që ju lejon të drejtoni lojëra në platformën Facebook.

Gjithçka duket se tregon se ndjesia që Oculus Rift i lidhur me Xbox do të na ofrojë do të jetë shumë e ngjashme me atë që mund të marrim aktualisht me syzet që Sony lansoi kohët e fundit dhe që janë të pajtueshme vetëm me PS4, edhe pse disa javë më parë u përfol se ato gjithashtu mund të ishin në përputhje me c.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Chema dijo

  Me shpresë se ai më dha lajmin derisa pashë se ai është njeriu që boton vetëm fantazi, çfarë turpi.

  1.    Salla Ignatius dijo

   Unë do të vazhdoj kështu që ju të vazhdoni t'i lini ato komente të pakuptimta. Mos u shqeteso. Gëzoni fëmijë.

 2.   rodo dijo

  Kjo tashmë bën okulusin që mund t'i lidhësh me një blu në qoftë se dëshiron dhe shikon ekranin subjektiv. Ata janë si syzet sony hmz t3. Ajo që përmend se çfarë është lajmi është se ky njeri publikoi një të vërtetë të tillë është e vjetër dhe jo iPhone 8 pse ekziston një fiksim.

  1.    Salla Ignatius dijo

   Ai që di gjithçka tashmë ka dalë. Rezulton se të shikosh një film me Oculus Rift është njësoj si të shijosh një lojë. Nëse lajmi është kaq i vjetër vendosni linqe, mos akuzoni dhe më pas fshihuni si gjithmonë, sepse secili koment i juaj ju lë në prova.