Sa rezistent është Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Redmi Shënime 9 Pro

Në vitet 90, kur celularët (nuk ishin ende telefona inteligjentë) ishin brenda mundësive të gjithnjë e më shumë njerëzve, plastika ishte materiali më i përdorur nga jashtë, pasi që për shkak të fleksibilitetit të tij, i përballoi në mënyrë të përsosur rëniet dhe / goditjet. Përveç kësaj, ajo ishte metoda më e mirë për të ulur kostot në një industri në rritje.

Ndërsa teknologjia ka përparuar, jo vetëm ekranet janë bërë më të mëdha, por edhe materialet e ndërtimit ata kanë lënë mënjanë plastikën (megjithëse është akoma i disponueshëm në terminalet më të lirë) për alumin, çelik dhe xham. Këto materiale nuk thithin goditje si plastika, kështu që shumë përdorues zgjedhin të përdorin mbulesa.

Në vitet 90 dhe fillim të viteve 2000, mbulesat u përdorën për të mbajtur celularin në rrip, për të mos parandaluar që ajo të prishej në ndryshimin e parë në rast të ndonjë rënie, siç është rasti sot. Nëse jeni duke kërkuar për një smartphone të thyer mos u copëtoni në ndryshimin e parë, Xiaomi Redmi Note 9 Pro është një mundësi e shkëlqyeshme për tu konsideruar.

Rezistencë Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Remi Note 9 Pro është i mbuluar nga një shtresë qelqi që ka provuar të jetë një nga më rezistentet në treg, megjithëse çdo rënie aksidentale që mund të pësojë terminali. Djemtë e Xiaomi janë kaq të sigurt për integritetin e terminalit të tyre, saqë ata kanë postuar një video në YouTube për ta parë sa rezistent mund të jetë duke iu nënshtruar provave të ndryshme nga rënia, te ndryshimet e papritura të temperaturës, kalimi i secilës prej testeve me rezultate të shkëlqyera.

Gjithashtu, si shumica e prodhuesve, ofron mbrojtje nga spërkatja e ujit, Mbrojtja IP68, kështu që nëse terminali laget pak, nuk do të kemi ndonjë problem. Ky celular, si të gjithë ata që mund të gjejmë në treg me të njëjtin çertifikim, nuk janë të zhytur në ujë (megjithëse disa prodhues e përdorin atë si pretendim reklamimi).

Redmi Shënime 9 Pro

Likelyshtë e mundshme që gjatë ditëve të para, nëse mund ta zhytim terminalin në ujë për të bërë fotografi fantastike të pushimeve tona pa pësuar ndonjë dëm terminali. Sidoqoftë, gjatë përdorimit normal, të gjithë smartfonët pësojnë pushime mikro që nuk janë të dukshme me sy të lirë dhe që me kalimin e kohës mund të bëjnë që një pjesë e pajisjes të prishet plotësisht dhe se uji mund të futet brenda.

Pavarësisht se ka demonstruar fortësinë e këtij terminali, si të tjerët nga i njëjti prodhues, nëse telefoni juaj pëson një fatkeqësi, ju keni vende të ndryshme për ta riparuar atë. Riparoni Xiaomi tuaj në Service10 Shtë një opsion i shkëlqyeshëm që duhet të merrni parasysh, jo vetëm për çmimet e tij, por edhe për shpejtësinë e shërbimit.

Specifikimet e Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Në Gadget Actualidad patëm mundësinë të analizojmë Xiaomi Redmi Shënim 9 Pro, një terminal që, siç e theksojmë në pikat pozitive, shquhet për kapërcimin e cilësisë në ndërtim, një autonomi shumë larg nga shumica e terminaleve që mund të gjejmë në treg dhe një raport karakteristikash / çmimesh që vështirë se do ta gjejmë te prodhuesit e tjerë.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro veçohet, përveç materialeve të ndërtimit që i japin asaj një pamje premium, për ekranin 6,67 inç me rezolucion FullHD +, me një format 20: 9. Procesori, Qualcomm's Snapdragon 720, shoqërohet nga 6 GB RAM dhe 64 GB hapësirë ​​ruajtëse (hapësirë ​​e zgjerueshme përmes kartave microSD).

Seksioni fotografik, aspekte të tjera interesante të këtij terminali, nxjerr në pah sensorin kryesor 64 MP, këndi i gjerë 8MP, sensori i thellësisë 2 MP për portrete dhe lentja makro 5 MP, një sensor na lejon të marrim fotografi të detajeve që nuk janë të disponueshme në shumicën e terminaleve në treg. Kamera për selfie arrin 16 MP (nuk është me kënd të gjerë) ndodhet në pjesën e sipërme të përparme të ekranit.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro na lejon regjistroni video në cilësi 4K në 30 fps, megjithëse nëse zgjedhim këtë rezolucion, hapësira e brendshme e magazinimit do të mbarojë shpejt nëse nuk përdorim një kartë microSD për ta ruajtur atë.

Bateria, një aspekt tjetër i rëndësishëm i këtij terminali, arrin 5.020 mAh dhe është në përputhje me karikimin e shpejtë 30W (karikuesi i përfshirë në kutinë), i cili na lejon të bëjmë më shumë sesa përdorim intensiv të terminalit nga dita në ditë pa frikën e mbarimit të karikimit në ndryshimin e parë, duke e bërë atë një smartphone ideal për ata njerëz që kalojnë ditën jashtë shtëpisë dhe nuk kanë mundësinë ta karikojnë atë lehtësisht.

Lidhur me çmimin, Xiaomi Redmi Note 9 Pro mund të gjendet praktikisht në çdo dyqan për më pak se 200 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.