Rishikimi i SmartMike + nga Sabinetek

SMARTMIKE kopertina 2

Sot kemi ardhur me një përmbledhje shumë interesante, sidomos për ata që, midis hobeve të tyre, ose krijojnë profesionalisht përmbajtje audiovizive. Me ndihmën e SabineTek kemi mundur të testojmë Mikrofon Bluetooth SmartMike +.

Një aksesor që do të japë një cilësi shtesë për videot tuaja falë cilësisë së regjistrimit audio ajo ofron. Një mikrofon i vogël që do të thjeshtojë pajisjet tuaja të regjistrimit në minimum. Dhe do ta bëjë gjithashtu duke e bërë atë të përmirësohet me audio në nivelin profesional. 

SabineTek SmartMike +, mikrofoni që po kërkoni

Nëse jeni adhurues i muzikës dhe ju pëlqen të regjistroni vetë. Nëse merrni pjesë në një podcast. Ose nëse në një nivel profesional ju duhet të regjistroni veten në audio ose video. SabineTek SmartMike + është aksesori i fundit. Një mikrofon pa tel pa tel dhe me cilësinë e audios që të gjithë dëshirojnë për vlog-un tuaj ose për lidhjet tuaja. Këtu keni në Amazon SmartMike + me transport falas

Kompjuter SMARTMIKE

Harroji ato balonë të stërmadhe dhe kordoni i pakëndshëm brenda veshjeve. Me një pirg të thjeshtë në një produkt të reduktuar në madhësinë maksimale që do të keni deri në 6 herë më shumë frekuencë sesa me një mikrofon konvencional mono. Conectividad Bluetooth 5.0 për stabilitet të garantuar dhe dizajni aktual nga të cilat do t'ju tregojmë gjithçka më poshtë.

Mjeti i domosdoshëm për çdo vlogger ka mbërritur. Nëse dëshironi të keni tingulli më i mirë profesional në videot tuaja ose regjistroni podcastin tuaj me cilësinë më të mirë, ndaloni së kërkuari. SmartMike + është mikrofoni i duhur. me tutje mund ta merrni dhe ta regjistroni kudo tjetër. Aftësia juaj për të ulje e zhurmës bën regjistrimi jashtë nuk është më problem.

Përmbajtja e kutisë SmartMike +

Çbllokimi i SMARTMIKE

Kjo nuk është vetëm ndonjë zhbllokim, ne kemi pasur disa raste për të provuar një vegël si ky mikrofon pa tel. Timeshtë koha të shikojmë brenda Kutia më ekskluzive e mikrofonit të SabineTek për t'ju treguar gjithçka që na ofron.

Përveç mikrofonit, të cilat ne i përshkruajmë në detaje më poshtë, ne shohim disa elemente. Ndryshe nga çfarë ndodh me kufjet, ka shumë Aksesorët përkatës për ta bërë SmartMike + edhe më të plotë.

Ne kemi kabllo karikimi, me format Mikro USB në USB. Ne gjithashtu gjetëm një kufje mono, vesh i vetëm që mund të lidhemi me hyrjen 3.5 mm me SmartMike +. Y një kuti mbajtëse leckë të vogël dhe në mënyrë që mikrofoni të jetë i mbrojtur në mënyrë të përkryer.

Më në fund, përveç një të vogël udhëzues përdorimi dhe konfigurimi, i cili vjen vetëm në anglisht dhe kinezisht i përsosur, kemi shtesa të tjera. Eshte per dy 'kapuçë' për zonën e mikrofonit, nje nga shkumë dhe një tjetër qime sintetike më gjatë. Të dy shërbejnë për të shmangur zhurmën nga bashkëbiseduesi ose zhurmat e jashtme si era, të cilat janë zbutur në mënyrë të përkryer.

Dizajni dhe pamja fizike e SmartMike +

Përveç ofrimit të të gjitha veçorive që mund të kërkojmë në një aksesor të këtij lloji, SmartMike + gjithashtu ka një dizajn elegant dhe tërheqës. Keni një trup metalik në dy ngjyra kombinuar në mënyrë perfekte. Ne gjejmë dy versione, e zezë ose e bardhë, në pjesën më të gjatë, dhe me një ngjyrë metalike në zonën ku mikro ndodhet fizikisht. 

Në pjesën e poshtme të saj, e cila është ajo që do të binte nëse e përdorim të vendosur me pirg, ne gjejmë portin e ngarkimit. Në këtë rast është një input Mikro USB kablloja e së cilës është përfshirë në kutinë për karikim.

Porti i ngarkimit SMARTMIKE

pjesa e përparme, atë që është e dukshme kur e përdorim, ne kemi një dritë e vogël LED e cila do të ndryshojë ngjyrën në varësi të faktit nëse jeni duke regjistruar ose pauzuar. Në anën që është lart ne gjejmë, në njërin skaj vetë mikrofoni. Mikro që mund ta mbrojmë me një jastëk të vogël që e gjejmë brenda kutisë. Në anën tuaj, ne kemi, të vendosur në mënyrë të përkryer, Butoni i energjisë. Me një format të zgjatur me ngjyrë të kuqe që jep një notë të ngjyrës.

Butoni i regjistrimit SMARTMIKE

më i lartë ne kemi një Hyrje mini jack 3,5 mm ku mund të lidhni një kufje analoge. Diçka që do të shërbejë për të patur hyrje audio në të njëjtën kohë kur flasim. Kështu që ne mund të mbajmë në mënyrë të përsosur një bisedë në një lidhje të drejtpërdrejtë, ose në një regjistrim në të cilin bashkëveprojmë me një telefonatë, për shembull. Nëse është aksesori që po kërkoni blini tani duke klikuar këtu SmartMike +

Fole SMARTMIKE 3,5

E gjithë teknologjia që na ofron SmartMike +

Siç ju kemi thënë, nuk kemi të bëjmë vetëm me një nga mikrofonët më tërheqës estetikisht në treg. Përveç një formati super kompakt dhe një dizajni vërtet të bukur, SmartMike + arrin i pajisur me teknologjinë më të mirë të momentit për të ofruar audio me cilësi më të lartë për regjistrimet ose transmetimet tuaja.

Një nga detajet e rëndësishme të një pajisje kaq të vogël regjistrimi është autonomia që mund të na japë. SmartMike + ka një bateri 110 mAh, e cila apriori duket shumë pak. Por falë një efikasiteti shumë të mirë të energjisë është të aftë të na ofrojë deri në 5 orë punë të pandërprerë. 

Ka brenda me një çip i prodhuar ekskluzivisht zhvillimi i të cilave ka arritur optimizimin maksimal të të gjitha burimeve gjatë funksionimit të tij, Qualcomm CSR8670. Lejon një regjistrim optimal me zë cilësor falë zvogëlimit të zhurmës. Falë Teknologjia TWS, SmartMike + mund të lidhet me një tjetër të barabartë dhe të përdoret njëkohësisht kur ka disa bashkëbisedues.

Gazetar SMARTMIKE

Mund të përdorim mikrofonin e Sabinetek për të regjistruar veten gjatë bisedës telefonike. Dhe gjithashtu mund të kemi audio falë kufjeve që gjejmë brenda kutisë. Me tutje, transmeton audio me shumë kanale me vonesë ultra të ulët brenda një diapazoni prej 49.2 ft. Mund të njohë audion dhe ofron mundësinë e gjenerimit automatik të skedarëve të titrave të editueshëm.

SmartMike + Tabela e specifikimeve

Markë SabineTek
Model Smart Mike +
Patate të skuqura Qualcomm CSR8670
Conectividad Bluetooth 5.0
Kanal pa tel 2
Shkalla e mostrave 44.1 Khz
Protokoll A2DP - HFP - Zvicër
bateri 110 mAh
autonomi Deri në 5 orë
Ancho de banda 220.05 Khz
Ndërfaqja analoge 3.5 mm
peshë 14 g
përmasat X x 5.8 1 1.5 cm
çmim  132.99 €
Lidhja e blerjes Smart Mike +

Pro dhe kundër të Sabinetek SmartMike

rekuizitë

Madhësi reduktuar ngjashëm me një Pen Drive

pajtueshmëri me pothuajse të gjitha formatet e disponueshme

Cilesi profesionale në regjistrimin e zërit për audio dhe video

Autonomia e deri në 5 orë përdorim vazhdoi.

rekuizitë

 • Madhësi
 • pajtueshmëri
 • cilësi
 • autonomi

Contras

Bateria është shumë e vogël në numër, edhe pse në autonomi ata mbrojnë veten mirë.

Mbërthimi është pak i ngushtë për një pallto ose veshje të trasha.

Contras

 • bateri
 • Mbërthyes

Mendimi i redaktorit

Smart Mike +
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
132,99
 • 80%

 • Smart Mike +
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • performanca
  Redaktori: 90%
 • autonomi
  Redaktori: 80%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 100%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 65%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.