Samsung lançon 8K QLED, me teknologjinë The Wall dhe 8K HDR

Samsung Muri

Aktualisht televizionet kanë rezolucione spektakolare duke numëruar madhësitë e paneleve por kjo gjithmonë mund të përmirësohet falë teknologjive të reja dhe siç është rasti me Samsung, i ri Panele 8K QLED, me teknologjinë The Wall dhe 8K HDR ata vijnë për të qëndruar.

Derisa të jeni përpara njërit prej paneleve të reja që na tregon këtë rezolucion 8K, nuk keni një ide se çfarë mund të bëhet me këto televizione që arrijnë kufijtë e ekranit që nuk janë parë kurrë më parë. Samsung do të shfaqë sinjalistikë e re 8 inç QLED 82K që kombinon rezolucionin më të lartë në treg me teknologjinë e shkallëzimit të Inteligjencës Artificiale.

Samsung 8K

Në këtë kuptim, duhet thënë se përvoja kur qëndroni përpara njërës prej këtyre paneleve është vërtet unike, kështu që imazhet që ata projektojnë janë vërtet reale dhe i lejojnë përdoruesit të shijojnë një përvojë shikimi shumë më gjithëpërfshirëse. Fjalët e Sergio Foncillas, drejtorit të Biznesit të Shfaqjes Vizuale në Samsung Electronics janë të qarta para nisjes në ISE:

Duke prezantuar 8K në një ekran komercial, kompanitë mund t'i tregojnë audiencës së tyre një cilësi të patëmetë të imazhit në një mënyrë që nuk ishte e mundur më parë. Sinjalizimi 8 ″ QLED 82K është vetëm një nga shumë produktet kryesore që po prezantojmë në ISE këtë vit. Ne shpresojmë të prezantojmë industrinë globale audiovizive në të gjitha aplikacionet tregtare që ofron 8K.

Nga ana tjetër ata gjithashtu tregojnë The Wall

Një dizajn i hollë, pa kornizë, me ekran pafundësi që lejon panelin të përzihet me hollësi me mjedisin e tij, si dhe të jetë vërtet i hollë. Ka Modalitetin e Ambientit që ju lejon të personalizoni ekranin edhe më shumë duke shfaqur përmbajtje të larmishme, të tilla si foto dhe art, dhe duke përputhur sfondin për të plotësuar mjedisin tuaj.

Ky version do të jetë vërtet spektakolar falë faktit se është totalisht i konfigurueshëm dhe i përshtatshëm në një larmi madhësish dhe raportesh nga 72 "në 292". Tani për tani, do të jetë në dispozicion në të gjithë botën në tremujorin e parë të këtij viti dhe ne jemi të sigurt që ky ekran modular me format të madh do të jetë shumë i dobishëm për kompanitë dhe rezidencat luksoze. Mund të themi se e ardhmja e paneleve është tashmë këtu.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.