Samsung Chromebook Plus V2, me S-Pen dhe një kamerë 13 Mpx në tastierë

Samsung Chromebook Plus V2

Samsung ka prezantuar një kompjuter të ri të bazuar në ChromeOS, sistemin operativ të Google. Megjithëse në Spanjë ato nuk janë ende aq të njohura sa në tregjet e tjera, kompanitë e dinë se ato janë një sukses në klasë. Të paktën në Shtetet e Bashkuara. Tani ata na sjellin ne Samsung Chromebook Plus V2.

Megjithëse kompania ende nuk ka konfirmuar nëse ky produkt i ri do të shitet globalisht, ne duhet të pranojmë që Samsung Chromebook Plus V2 është shumë interesant. Dhe jo vetëm sepse estetikën e saj të kujdesshme, e cila gjithashtu, por për atë që gjoja Samsung provon me këtë pajisje. Ne ju themi

Ngulit

Samsung Chromebook Plus V2
Ekran 12.2 inç me rezolucion të plotë HD dhe shumë prekje
Processor Intel Celeron 3965Y 1.5 GHz
Kujtesa RAM 4 GB
Ruajtje 32 GB + Vendndodhja MicroSD deri në 400 GB
Kamera Tastiera 1 MPx përpara / 13 MPx
lidhjet Fole audio 2 x USB-C / 1 x USB 3.0 / 3.5 mm
Sistemi operativo ChromeOS
peshë 1.3 kg
tingull 2 altoparlantë stereo 1.5 W
çmim Dollarit amerikan 500

Dizajn që na kujton gamën e tij të "telefonave inteligjentë" dhe madhësinë e ekranit për të punuar mirë

Stendë muzikore Samsung Chromebook Plus V2

Larg janë ato 7, 8 apo edhe 10 inç që mund të shihnim në tashmë të vjetëruar netbooks. Shtë e vërtetë që në mënyrë që të punojë mjaft mirë, ekrani duhet të ketë të paktën 12-13 inç. Dhe ky Samsung Chromebook Plus V2 ka një panel i plotë prekës me të cilën mund të punojmë të dy me gishta, me trackpad të integruar, me një mi të jashtëm ose me majë shkruese që Samsung tashmë ishte pagëzuar vite më parë si S-Pen. Madhësia e saj është 12,2 inç dhe arrin rezolucionin Full HD. Në këtë aspekt, ai ka humbur në krahasim me versionin që zëvendëson, i cili ofroi një rezolucion prej 2.400 x 1.600 pikselë.

gjithashtu, shasi i këtij Chromebook mund të paloset 360 gradë të bëhet një tabletë plotësisht funksionale. Edhe pse me një peshë totale prej 1,3 kilogramësh nuk e dimë nëse do të jetë vërtet komode të punosh me të në krahët e tu për një periudhë të gjatë kohore.

Për pjesën tjetër, dhe siç mund ta shohim në imazhet që janë bashkangjitur prezantimit tuaj, ne mund t'i kapim një ajër shumë i ngjashëm me familjen Samsung Galaxy S ose Galaxy Note me një shasi të rrumbullakosur dhe përfundime të mira.

Aspekti teknik dhe lidhjet

tastierë Samsung Chromebook Plus V2

Sa i përket energjisë brenda do të kemi një procesor Intel Celeron 3965Y që operon me frekuencë pune 1,5 GHz. Këtij çipi i bashkangjitet a 4 GB RAM dhe hapësira e tij e magazinimit arrin vetëm 32 GB - Mos harroni se ky lloj ekipi është shumë i përqendruar në punën në re dhe zgjidhjet e bazuara në Internet janë të shumta. Tani, nëse është e nevojshme, mund të shërbeni kartat e kujtesës në formatin MicroSD deri në 400 GB maksimum.

Sa i përket lidhjeve të ofruara nga ky Samsung Chromebook Plus V2 mund t'ju themi se ka dy porta USB-C me të cilën, përveç karikimit të baterisë së saj 39Wh, lejon edhe daljen e videos - është të aftë për rezolucion 4K-. Do të kemi gjithashtu një port USB 3.0 dhe një krik Audio 3,5 mm. Në këtë kuptim të fundit, do të keni gjithashtu dy altoparlantë stereo me një fuqi prej 1,5 W.

Kamera e dyfishtë dhe S-Pen

Stylus S PenSamsung Chromebook Plus V2

Do të kemi kamerën e parë që gjejmë në pjesën e sipërme të ekranit. Si në çdo laptop, ne do të kemi një kamerë në internet për të mbajtur thirrje video. Kjo ka një rezolucion prej një megapiksel. Sidoqoftë, ajo që Samsung ka dashur ky Samsung Chromebook Plus V2 do të përfshijë një kamerë të dytë. Kjo është e vendosur në tastierë dhe ka një Rezolucioni 13 megapiksel. Synimi i kompanisë është që kur palosim laptopin, të kemi një aparat fotografik të mirë dhe të jemi në gjendje ta përdorim atë si një tabletë në fjalë.

Gjithashtu, dhe siç e kemi përsëritur tashmë, Chromebook-et kanë një treg të mirë në arsim. Dhe kjo është arsyeja pse nëse studentët ose mësuesit kanë një metodë për të futur tekst ose për të skicuar me dorë, aq më mirë. Prandaj majë shkruese integruar në shasinë e njohur si S-Pen.

Disponueshmëria dhe çmimi

Më në fund, kemi arritur në të dhënat që prisnit. Çmimi i këtij Samsung Chromebook Plus V2 është Dollarit amerikan 499,99 (rreth 430 euro për të ndryshuar). Dhe, sipas kompanisë aziatike, ajo do të dalë në treg ditën tjetër. 24 Qershor në dyqanet «Best Buy», si fizike ashtu edhe online. Ne do të shohim nëse në muajt e ardhshëm gjithashtu do të shfaqet në tregje të tjera.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.