Samsung do të prezantojë televizorët e saj të rinj QLED të Mërkurën, 7 Mars në New York

Pas Kongresit Botëror Mobile në të cilin kompania Koreane e Jugut na tregoi anije e saj Samsung Galaxy S9 dhe S9 Plus, tani një prezantim i ri pritet të Mërkurën e ardhshme, 7 Mars dhe në këtë rast për televizionet e ndërmarrjes.

Lineshtë linja e re e produkteve që do të shfaqet në New York, dhe në të do të shohim QLED-të e reja të firmës. Në parim, kjo gamë e re e produkteve pritej për CES në Las Vegas, por më në fund Koreja e Jugut nuk i lançoi ato dhe preferoi të presë për të mbajtur një ngjarje të vetën tani në Mars, diçka që ne ende nuk e kuptojmë duke marrë parasysh numrin të mediave të akredituara që marrin pjesë në ngjarjen në Las Vegas, por kjo është një çështje tjetër.

Nëse gjithçka shkon sipas planit, kjo seri e re e produkteve Samsung DEQ duhet të jetë në dispozicion për blerje gjatë muajit të ardhshëm të Prillit, por të gjitha këto do t'i shohim në prezantimin që do të transmetohet në transmetim nga faqja e internetit e vet markës. Kompania do të nisë në QLED si një alternativë e mundshme për shfaqjet spektakolare OLED.

Samsung me gjithçka në tavolinë në TV

Ne nuk kemi dyshim se marka dëshiron të vazhdojë të jetë një pikë referimi në tregun televiziv dhe sigurisht që është edhe sot. Isshtë e vërtetë që ata kanë konkurrencë shumë më të ashpër në televizione sesa në smartphone, por padyshim që do të jetë interesante shikoni çmimet e këtyre televizioneve të reja dhe mbi të gjitha cilat janë dimensionet e tyre, meqenëse në ditët e sotme madhësia ka rëndësi siç demonstrohet mirë në opsionet e ndryshme që kemi në dispozicion në dyqane. Sigurisht që ata nuk rrahin rreth shkurret dhe diapazonet e reja tejkalojnë gjithçka që kemi parë deri më tani, por ka pak ose aspak rrjedhje të vërteta në TV, kështu që do të duhet të jemi të vetëdijshëm për prezantimin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.