Nëse keni një Samsung Galaxy Note 5 duhet të dini se Android Nougat po vjen në Evropë

Galaxy Shënim 5

Siç thotë titulli i këtij artikulli, nëse zotëroni një Samsung Galaxy Note 5, shënimin e fundit që kompania koreano-jugore ka në dispozicion në treg, ju jeni me fat pasi së shpejti do të merrni Android Nougat. Po, pak nga pak pajisjet e përdoruesve që banojnë në Evropë do të shohin ardhjen e këtij versioni kur ka mbetur shumë pak para se të lëshohet versioni tjetër i sistemit operativ, por kjo është diçka për të cilën jemi mësuar tashmë dhe çfarë ka detyra gëzohuni me fillimin e vendosjes së këtij versioni të Android në Shënimin 5.

Tani për tani, disa përdorues që banojnë në Rumani po raportojnë disponueshmërinë e azhurnimit për modelet Galaxy Note 5, kështu që së shpejti ky version do të fillojë të arrijë më shumë vende në kontinentin e vjetër nëse nuk po e bën atë tani. Versioni i ri mund të shkarkohet direkt nga cilësimet e pajisjes përmes OTA, kështu që nuk do të duhet të bëjmë asgjë të jashtëzakonshme për tu azhurnuar. Duket se zgjerimi i këtij versioni është disi i ngadaltë për përdoruesit e Note 5 prej të cilave ne kujtojmë se nuk ishte tregtuar zyrtarisht në Spanjë, por ne e dimë që disa përdorues e shijojnë atë në vendin tonë.

Azhurnimi shton një seri përmirësimesh të rëndësishme që nuk mund të humbasim dhe në momentin që shohim këtë version të ri të disponueshëm në Samsung Galaxy Note 5, ajo që duhet të bëjmë është ta shkarkojmë menjëherë. Përmirësimet në sigurinë, stabilitetin, konsumin dhe përmirësimet në njoftimet ose mënyrën me shumë dritare janë disa nga risitë që ky version Nougat shton për Shënimin 5. Ndërsa sa vijonSamsung Galaxy Note 8 qëndron mes thashethemeve në internet, modeli aktual dhe i fundit i disponueshëm nga firma fillon të marrë Android Nougat.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

<--seedtag -->