Samsung Galaxy Note 9 mund të ketë një lexues të gjurmëve të gishtave nën ekran

Versioni më i popullarizuar i Samsung Galaxy Note 8 në Kore

Nuk është sekret se Anije tjetër Samsung do të jetë një anëtar i ri i familjes Note. Një e re phablet me format të madh dhe që popullarizoi faktorin e formës disa vjet më parë. Dhe e tillë ka qenë pritja në mesin e publikut që terminalet me format të madh janë a duhet të ketë të kompanive kryesore në katalogët e tyre përkatës.

Nëse gjithçka funksionon si zakonisht, Samsung do të mbajë një ngjarje të re verën e kaluar dhe do të përqendrohet në shtator, muajin në të cilin mbahet në Berlin (Gjermani), një tjetër ngjarje teknologjike me shumë rëndësi në sektor: IFA. Në kuadrin e këtij panairi, Koreane përfiton nga rasti të nxjerrë shpatën e saj të re në mënyrë që të fitojë një pjesë të madhe në pjesën e fundit të vitit. Ky 2018 duhet të shfaqet në skenë Samsung Galaxy Note 9.

Galaxy Note 9 gjurmë gishtash nën ekran

Gjithçka sugjeronte që disa nga modelet aktuale të niveleve të larta në sektor do të përfshinin një teknologji të re përsa i përket lexuesve të gjurmëve të gishtave. Apple, për shembull, nxori një tangente dhe eleminoi Touch ID në një goditje dhe u mburr me një teknologji të re: Face ID. Sidoqoftë, Samsung vendosi përsëri të integrojë lexuesin e gjurmëve të gishtave në anën e pasme, edhe pse me një vendndodhje të re.

Tani, nëse diçka ka tërhequr vëmendjen e publikut, janë disa modele aziatike që janë shfaqur në treg me lexuesin e gjurmëve të gishtërinjve nën ekran: një lexues i mbrojtur që nuk zë vend në pjesën e përparme, duke lënë vëmendje të plotë në ekranet . Y kjo veçori mund të përfshihet në Samsung Galaxy Note 9, sipas burimeve që kanë qenë në gjendje të konsultohen që nga botimi Korea Herald. Për më tepër, i njëjti botim i referohet faktit që phablet i ri i Aziatikut është në kohë për t'u shfaqur me këtë tipar dhe se prezantimi i tij do të mbërrijë në fund të Gushtit - IFA do të fillojë në 31 Gusht. Ne do të shohim se si përfundon gjithçka.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.